Blog Inne Tapety

CZY TO NAPRAWDĘ TAPETA? O TAPETACH 3D

Tapeta 3d w salonie

 

Jeśli chcesz robić wrażenie na gościach aranżacją swojego mieszkania, nic prostszego! Tapety 3D stworzono po to by robiły wrażenie. Oszukują wzrok, tworząc iluzję tekstury i głębi. W poszukiwaniu inspiracji, przyjrzyj się kilku rozwiązaniom, które imitują boazerię, płytki w stylu vintage, betonowe płyty, półki na książki i wiele innych.

 

Stylowe tapety 3D

Panel w stylu rokoko, to efekt do osiągnięcia dzięki tapetom 3D. Choć niewielu zdecydowałoby się na urządzenie całego wnętrza w stylu późnego baroku, wiele elementów jest godne powielenia. W przeciwieństwie do bogatych form panujących na europejskich dworach do początku XVIII w., styl Ludwika XV cechuje lekkość, duża swoboda kompozycji, płynność linii. Nie można mu też zarzucić przesady w dekoracyjności czy czerpania z ornamentyki egzotycznej.

 

Tapeta UGEPA HORIZONS L42709

 

Dzisiaj styl ten będzie się komponował z eklektycznymi wnętrzami. Tapeta w stylu rokoko jest świetnym tłem dla bardziej współczesnych mebli i akcesoriów. Ta klasyczna tapeta w stylu Ludwika XV w kolorze szarości pasuje do trendu dekorowania w ciemnych kolorach. Od wrażenia jakie chcemy osiągnąć będzie zależeć czy tapeta zagości na całej powierzchni ścian czy na jednej głównej.

 

Trochę orientu w tapetach 3D

Kamienna mozaika to również nic innego jak tapeta 3D zachowana w stylistyce orientalnych motywów. Ciepła, jasna kolorystyka wprowadzi egzotyczne wykończenie. Gra świateł i umiejętne balansowanie odcieniami, tworzy realistyczny obraz z efektem 3D.

 

Tapeta WALLQUEST 3D TD 30105

 

Tapety 3D dają również możliwość imitacji paneli drewnianych. Pozostała część aranżacji zdecyduje czy całość uplasuje się bardziej w skandynawskim chłodnym wnętrzu czy pójdzie w stronę rustykalnych klimatów. Tapeta 3D w formie rzeźbionych drewnianych paneli w stylu shabby chic tworzy złudzenie nadszarpniętych zębem czasu elementów z widocznymi przetarciami i spękaną wierzchnią warstwą farby w odcieniach zielonkawego przydymionego błękitu.

 

Tapeta TRENDY

 

Nowoczesność w tapetach 3D

Tapety 3D to również dynamiczne i nowoczesne wnętrza. Aranżacja pastelowo-czarnego wzoru z kulistymi elementami tworzy niezwykle zajmujący element projektu wnętrza. Nadaje przestrzeni i charakteru całości. Ma decydujące zdanie w całym pomieszczeniu zamykając przestrzeń w nowoczesny wykończeniu.

 

Tapeta FOTOTAPETY KOMAR 8-880

Kategoria główna: