Blog Inne Tapety

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie - rola tapety w przedpokoju.

caselio - swing

    

     Przedpokój jest wizytówką całego domu. Jego styl i aranżacja dużo mówią o domownikach i są przedsmakiem tego co znajdziemy w pozostałych pomieszczeniach. To tutaj witamy i żegnamy naszych gości więc warto przemyśleć jego wygląd tak, aby oprócz roli użytkowej spełniał również funkcję reprezentacyjną. Już od progu powinien robić dobre wrażenie.

                                                                                         BN - BAZAR

 

      Przedpokój jest uważany za jedno z najtrudniejszych wnętrz do urządzenia. Najczęściej jest to mała, ciasna przestrzeń o wielkości około 4 metrów kwadratowych. Na tak ograniczonej powierzchni musimy zmieścić typowe wyposażenie w postaci szafy, wieszaka, szafki na buty, siedziska czy też lustra. Problemem często okazuje się również niewielka ilość światła dziennego. Tak ciasne i ciemne pomieszczenie może wywoływać klaustrofobiczne wrażenie i bardziej odstraszać niż zachęcać do wejścia. Między innymi z tego powodu wielu osobom brakuje pomysłu jak fajnie zaaranżować tą przestrzeń. Jak się z tym fantem uporać?

 

                                        

                                                                               DECOR MAISON - CELINE

 

     Istnieje kilka sprawdzonych trików, których wykorzystanie pomoże zmienić przedpokój w prawdziwą wizytówkę reszty domu. Jednym z nich są dekoracyjne tapety ścienne. Nie od dzisiaj wiadomo, że w ciemnych i małych wnętrzach najlepiej sprawdzają się jasne barwy. Dlatego urządzając przedpokój warto wykorzystać tę wiedzę. Jasne, stonowane pastele pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń. Tapety, których powierzchnię wyposażono w różnego rodzaju połyski, będą pięknie odbijać docierające do wnętrza światło, a pasy położone w pionie lub poziomie mogą zmienić wizualnie proporcje wnętrza.

 

                                                                               ERISMANN - PARADISIO

 

     Ogromną rolę pełni też oświetlenie. Odpowiednio dobrane, rozświetli ciemny, ponury korytarz. Niekiedy warto się zdecydować na kilka źródeł światła co pozwoli nam wyeksponować niektóre elementy wnętrza i stworzyć ciekawą kompozycję.

 

   

                                             PS - GUIDO MARIA KRETSCHMER FASHION FOR WALLS VOL. II

 

     A gdy znamy już podstawowe zasady urzadzenia takiej przestrzeni i dokonaliśmy wyborów odnoścnie rodzaju wyposażenia, warto zastanowić się nad stylistyką. Jeśli lubimy klasykę, możemy zdecydować się na spokojne beże i tyradycyjne wzornictwo.

 

                                                                           KOLIZZ-ART - SENTIANT PURE

 

     Jeśli wolimy bardziej nowoczesne rozwiązania, może bardziej przypadnie nam do gustu styl industrialny. W takiej konwencji doskonale sprawdzą się motywy kamienia, cegły, betonu lub surowej deski.

                                                                              YORK - MAGNOLIA HOME

 

     Natomiast ci, którzy lubią jasne, naturalne wnętrza mogą odnaleźć się w stylu skandynawskim gdzie dominują biele, szarości i naturalne drewno.

                                                                                          ECO - FRONT

 

     Decydując się na wykorzystanie w przedpokoju tapet ściennych oprócz ich niewątpliwych zalet estetycznych powinniśmy wziąść pod uwagę również ich praktyczną wartość. Dzięki nim z pewnością łatwiej będzie utrzymać takie pomieszczenie w czystości.

 

                                           A jakie są wasze pomysły na niebanalny i funkcjonalny przedpokój?

 

    

    

 

    

Kategoria główna: