Blog Inne Tapety

Roberto Cavalli - tapety, których nie trzeba przedstawiać.

Emiliana Parati - Roberto Cavalli home no4

 

     Roberto Cavalli - projektant cieszący się światowym uznaniem, znany ze swojego zamiłowania do luksusu i przepychu. Ten utalentowany, osobliwy artysta jest znany ze swoich niezwykłych projektów ubrań, perfum, torebek, butów, zegarków aż po linię sygnowanych jego marką win. W 2012 roku Roberto Cavalli po raz pierwszy stworzył swoją własną kolekcję stylowych mebli, akcesoriów i tapet ściennych. Dziś, dzięki udanej współpracy z włoską fabryką tapet Emiliana Parati powstała już czwarta odsłona kolekcji tych najwyższej jakości tapet. Projektant nie widzi różnicy w projektowaniu sukienki czy przestrzeni mieszkalnych ponieważ w obu przypadkach natchnieniem do tworzenia pięknych rzeczy są dla niego jego własna kreatywność i filozofia życiowa.

 

 

     Punktem wyjścia do stworzenia tej kolekcji była chęć stworzenia takich wnętrz, w których każdy będzie się czuł swobodnie i komfortowo. Cavalli zainspirowany przez swoje marzenia, niezapomniane chwile zaczerpnięte z życia, wspomnienia z podróży do różnych zakątków Ziemi, a także ludzi których spotkał na swojej drodze stworzył luksusowe tapety symbolizujące kulturę współczesną ze śladami klasycznej elegancji.

 

 

     Tapety Roberto Cavalli to doskonale wyważone połączenie kolorów i wzorów. Ich cechą charakterystyczną są motywy zwierzęce w postaci wytłaczanych lamparcich cętków, pasiastej zebry czy sierści rysia. Znajdziemy tu również nietypowe faktury przypominające tynki dekoracyjne, tkaniny z elementami haftu z kryształkami, akcenty złota i srebra. Ci którzy preferują ekstrawaganckie wnętrza mogą wybrać coś z szerokiej gamy paneli dekoracyjnych - murali, które same w sobie są dziełami sztuki.  Wszystko to sprawia, że tapety te doskonale uzupełnią i ożywią każde wnętrze bez względu na to czy będzie to mieszkanie, zabytkowy dom, biuro, hotel czy luksusowy jacht.

 

 

     Niewątpliwą zaletą tej kolekcji jest również nietypowy, powiększony rozmiar poszczególnych rolek tapety o wartości 0,7x10m. Dzięki zastosowaniu tak szerokich rolek, zmniejszono liczbę połączeń, dzięki czemu całość tworzy na ścianie solidną i zwartą strukturę.

 

 

 

     Od pierwszej kolekcji Emiliana Parati Roberto Cavalli home 1 do najnowszej serii home 4 można zauważyć niezwykłą metamorfozę tych luksusowych projektów. Z każdą kolekcją stają się one odważniejsze, doskonalsze, bardziej skomplikowane w wykonaniu i interpretacji. Kolekcja Roberto Cavalli home 4 to wyrafinowanie, którego nie można pomylić z żadnym innym projektantem. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich wzorów w naszym sklepie innetapety.pl.

 

 

 

Kategoria główna: