Blog Inne Tapety

Tapety 3D - nowy wymiar wnętrza.

WALLQUEST- 3D

 

   Tapety 3D to specjalna kategoria okładzin ściennych, która z pewnością zadowoli miłośników optycznych iluzji i trójwymiarowości na ścianach. Ten ciekawy i dynamiczny trend w aranżowaniu przestrzeni mieszkalnych zyskuje ogromną popularność i podbija światowe listy przebojów w designie. Jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ozdób ściennych.

   Niektórym tapety 3D często kojarzą się z agresywną, bijącą po oczach grafiką przeniesioną wprost z filmów sience fiction. Jednak okazuje się, że wcale nie muszą to być psychodeliczne, ultranowoczesne motywy, które po godzinie patrzenia przyprawią nas o bóle i zawroty głowy. Ogromny wybór wzorów pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie.

   Tapety z efektem 3D możemy podzielić na dwie zasadnicze kategorie. Pierwsza z nich to propozycja dla osób, które nie boją się odważnych rozwiązań stylistycznych. Graficzne abstrakcyjne motywy skłaniające się w stronę matematycznej geometrii nadadzą wnętrzu wrażenie głębi, dynamiki i odrobiny szaleństwa.

                                                                                 BN - kolekcja MOODS

 

                                                         KT EXCLUSIVE - kolekcja MODERN ELEGANCE

 

   Wśród tego rodzaju tapet znajdą coś dla siebie również Ci, którzy wolą spokojniejsze rozwiązania, a jednocześnie nie chcą rezygnować z nowoczesnego przestrzennego designu. Efekt trójwymiarowości doskonale tonuje zastosowanie naturalnych, spokojnych barw. Dzięki nim zaciera się granica pomiędzy fantazją a rzeczywistością.

                                                             A.S. CREATION - kolekcja MOVE YOUR WALL

 

                                                            MARBURG - kolekcja LUIGI COLANI EVOLUTION

 

                                                           MARBURG - kolekcja LUIGI COLANI EVOLUTION

 

   Druga kategoria tapet 3D to obrazy tworzone za pomocą technik fotorealizmu. Pozwalają one na uzyskanie efektu dążącego do wiernego odwzorowania rzeczywistości powodującego wrażenie, jakby została ona sfotografowana. Dzięki temu możemy przenieść do naszych mieszkań za pomocą tapety doskonałą imitację ceglanego muru, kamiennej ściany czy elementów tapicerowanych pikowanych mebli. W tym dziale znajdziemy również fototapety przedstawiające różne pejzaże np. z motywem górskich krajobrazów czy romantycznych uliczek.

                                                               ERISMANN - kolekcja BRIX UNLIMITED

 

                                                                      RASCH - kolekcja COSMOPOLITAN

 

                                                                  ERISMANN - kolekcja BRIX UNLIMITED

 

                                                                            fototapeta KOMAR XXL4-025

 

                                                                               fototapeta KOMAR 8-526

 

                                                                                 fototapeta KOMAR 8-936

 

        Wszystkie rodzaje wzorów z efektem 3D łączy w sobie katalog ekskluzywnych tapet amerykańskiej produkcji WALLQUEST z kolekcji 3D WALLCOVERINGS. Symetryczne fale tworzące motyw elipsy sprawiające iluzjonistyczne złudzenie, sześcienne kostki, sieć kinetycznych figur, cegła jako doskonała imitacja autentycznego materiału,  pięknie udrapowana satynowa tkanina czy też estetyczne pikowanie przypominające luksusowe tapicerowane meble to tylko niektóre z propozycji zawartych w tym niezwykłym zbiorze. Całość kolekcji znajdziecie tutaj.

                                                                                             WALLQUEST- 3D

 

     Oprócz niewątpliwie ogromnych walorów estetycznych, tapety 3D spełniają jeszcze jedną ważną funkcję. W pewien sposób oszukują ludzkie zmysły sprawiając, że patrząc na dany obraz widzimy jego trzy wymiary: wysokość, szerokość i głębokość. Pozwala to na optyczne  wizualne powiększenie małych pomieszczeń. Dzięki tym wyjątkowym dekoracjom, z łatwością nakłonisz swoją wyobraźnię do poczucia większej przestrzeni.

   Warto jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością tak ozdobionych powierzchni. Nie zawsze im więcej tym lepiej. Należy zachować umiar we wszystkim. Dlatego najlepiej jeśli punktem przykuwającym uwagę i spojrzenia będzie jedna ściana ozdobiona tapetą 3D, która będzie doskonałą dekoracją samą w sobie.

   Więcej inspiracji i wzorów znajdziecie w naszym sklepie w zakładce "tapety z efektem 3D"

 

 

 

Kategoria główna: