Blog Inne Tapety

Trendy wnętrzarskie 2018.

YORK - CULTURE CLUB

 

     Jak co roku, świat mody i designu stara się przewidzieć trendy, które będą wiodły prym w zbliżającym się, nowym roku. Czego możemy spodziewać się w nadchodzącym 2018 roku? Jeśli planujesz metamorfozę swojego domu i chcesz urządzić go zgodnie z obowiązującymi trendami, ten artykuł jest dla ciebie.

     Moda we wnętrzach zmienia się nieco mniej dynamicznie niż w branży odzieżowej, dlatego nie dziwi nas, że niektóre pomysły wykorzystywane w kończącym się roku pozostaną z nami na dłużej. Mamy tu na myśli naturalne drewno, barwy zieleni czy szlachetny połysk złota. Nieco inne podejście do wykorzystania ich we wnętrzach i zupełne nowości 2018 roku tworzą charakterystyczny trend, który już wkrótce zagości w naszych wnętrzach.

 

1. Kolory. Rok 2018 oprócz bezpiecznych szarości, piaskowych beżów i kremowej bieli, przyniesie nam eksplozję ciemniejszych i bardziej nasyconych barw. Szeroka paleta odcieni niebieskiego, od granatu aż po błękit odnajdzie się w każdym wnętrzu. Wprowadza efekt świeżości, spokoju i relaksu. Neutralny charakter niebieskich barw sprawia, że wyglądają one dobrze zarówno w towarzystwie spokojnych jak i żywszych odcieni. 

                                                                        CASAMANCE - SHADOWS

 

                                                                               CASELIO - SWING

 

     Kolejny modny kolor nadchodzącego sezonu to miodowy żółty. Zastąpi on słoneczny, jasny odcień. Miodowo-żółta barwa przywodząca na myśl egzotyczne, aromatyczne przyprawy jak curry z pewnością rozświetli i rozweseli wnętrze. Z powodzeniem można wykorzystać ją we wnętrzu jako akcent kolorystyczny w postaci dodatków, tkanin czy tapet ściennych.

                                                                                   BN - STITCH

 

                                                                                   BN - STITCH

 

     Objawieniem 2018 roku będzie również czerwień. To wersja dla bardziej odważnych. Ta intensywna, nasycona barwa doda wnętrzom elegancji i wyrafinowania. Najczęściej będzie pojawiać się w charakterze akcentu kolorystyczego w postaci pojedynczego mebla. Tytułowa aranżacja dobrze pokazuje jaką moc ma ten kolor i jaką wartością dodaną we wnętrzu może być umiejętne go wykorzystanie.

 

                                                                      YORK - ASHFORD WHITES

 

2. Kwiaty. Wzór, który nigdy nie wychodzi z mody. Znajdziemy go praktycznie w każdym stylu urządzania wnętrz. W nadchodzącym roku zagoszczą przede wszystkim na ścianach w postaci dekoracji w rozmiarze XXL, najczęściej w charakterze egzotycznych roślin. Będzie to kontynuacja trwającej już od jakiegoś czasu mody na wnętrza w stylu urban jungle.

                                                                          CASADECO - PANAMA

 

                                                                           CASADECO - PANAMA

 

3. Beton. Wciąż trwająca moda na betonowe wykończenia nie opuści nas również w roku 2018. Ten udomowiony materiał na przestrzeni ostatnich lat z surowej, nieco rzemieślniczej dekoracji przeszedł niesamowitą metamorfozę i niekiedy przybiera formę luksusowej ozdoby. Dla osób, którym brakuje odwagi aby zaaranżować w ten sposób całe ściany, rozwiązaniem może być wykorzystanie betonowych akcesoriów, np. donic kwiatowych.

                                                                       YORK - MAGNOLIA HOME

 

                                                              A.S. CREATION - ELEGANCE EDITION 3

 

4. Złoto. Szlachetny blask tego drogocennego kruszcu to jak się okazuje domena nie tylko pałacowych, wytwornych wnętrz. Coraz częściej mówi się o tym, że zarówno kolorystyka jak i metaliczny połysk złota zaliczany jest przez projektantów i designerów do naturalnych materiałów razem z surowym drewnem czy lnem. Nowoczesne, proste formy, minimalizm to doskonała baza do wykorzystania ciepłego, złotego blasku.

                                                                        YORK - ASHFORD WHITES

 

                                                                      ATLAS WALLCOVERINGS - ICONIC

 

     Urządzając nasze wymarzone wnętrza pamiętajmy, aby pomimo panującej mody pozostać w tej kwestii sobą. Przedstawione powyżej sugestie to doskonała baza do stworzenia indywidualnej, niepowtarzalnej przestrzeni, w której poczujemy, że to nasz dom.

 

    

Kategoria główna: