11 pomysłów na dekorację korytarza za pomocą tapety

2020-04-16


Projektanci wnętrz przekazują nam wszelkie niezbędne wskazówki i porady dotyczące umiejętnego i stylowego dekorowania tapetami ściennymi naszych przedpokojów i korytarzy. Od stworzenia iluzji przestrzeni po odważne printy we właściwym miejscu, wszystko ma na celu pomóc nam, zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie. Przyjrzyjmy się kilku dekoracyjnym sekretom.Tapety do przedpokoju - https://innetapety.pl/tapety-do-przedpokoju


1 Klasyczne pasy

Wielkoformatowe pasy na tapecie w połączeniu ze mocnymi kolorami to zdecydowane i odważne posunięcie. Mogą one służyć określonym celom. Na pewno zwracają uwagę i nie pozostają obojętne. Mocno definiują i wyznaczają przestrzeń. Z drugiej strony otulają przepastne korytarze o wysokich sufitach, powodując, że stają się bardziej domowe i mniej przestronne. Kolory pasów mogą pozostać w kolorystyce pomieszczenia lub ujawnić się z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi dla bardziej zdecydowanego efektu. Mniejsze pasy w delikatniejszych odcieniach pomogą uzyskać wręcz odwrotny efekt. Pomogą otworzyć niewielką przestrzeń korytarza. Stonowana kolorystyka nada lekkości pomieszczeniu.


Tapeta CRISTIANA MASI DIMORA 48656


Więcej propozycji tapet w pasy: https://innetapety.pl/tapety-pasy


2 Kolory i ich temperatura

 Kolory i ich temperatura mają dużo do powiedzenia. Z reguły mocniejsze, cieplejsze kolory zmniejszą optycznie pomieszczenie. Takie rozwiązanie może być poszukiwane przez właścicieli domów o podłużnych korytarzach ciągnących się nawet na długość kilku pomieszczeń. Dla kontrastu ze stylowym i zdecydowanym wykończeniem ścian korytarza, odchodzące od niego pokoje, będą tym bardziej sprawiać wrażenie jasnych i przestronnych. Niekoniecznie cały przedpokój musimy pokryć tapetą. Wystarczy jedną z dłuższych ścian ubrać w ciemniejszy o jeden lub dwa tony kolor w zestawieniu z pozostałą część domu, a efekt kontrastu wciąż będzie widoczny.

Aby uzyskać odwrotny efekt, czyli wydłużyć pomszczenie, będziemy chcieli zastosować jaśniejsze, delikatne odcienie, wciąż mogące przybierać motyw pasów wzory, z jedną różnicą. Krótsze ściany po obu końcach korytarza można pozostawić w jednym, jasnym kolorze, na przykład jasnoniebieskim lub jasnoszarym. To odcięcie pomoże nam uzyskać iluzję przestrzeni i uzyskać wizualnie kilka metrów.


3 Współczesna wersja pasów

Próba nadania tradycyjnym pasom współczesnego charakteru, ma również wielu zwolenników. Taki efekt jest możliwy do osiągnięcia, dzięki położeniu tapety w poziome pasy, a nie jak podpowiada klasyka - pionowe. Dodatkowo można się pokusić o jak najdokładniejsze dobranie koloru farby korespondującego z odcieniem tapety. Nawiązania kolorystyczne poprzez stolarkę, kolor pozostałych ścian, tkaniny czy meble to sprawdzony sposób na harmonijne i nowoczesne wnętrze, który pomaga zespolić cały projekt w jedno.


Tapeta YORK ANTONINA VELLA NATURAL OPALESCENCE Y6230502


4. Oświetlenie pomieszczenia a wybór tapety

 Oświetlenie ma kluczowe znaczenie przy wyborze tapety. W korytarzach bez dostępu do źródła światła dziennego lub słabo doświetlonych sztucznym, omijaj ciemne wzornictwo szerokim łukiem. Wybór ogranicz do motywów z które emanują jasnymi o ile nie białymi prześwitami. Znakomitą alternatywą są lustra, które fantastycznie otwierają przestrzeń. Prawidłowo ulokowane nie tylko powiększą ale również doświetlą przestrzeń.


5. Wertykalnie czy horyzontalnie

Sam fakt tego, że kształty i wzornictwo tapety mogą się układać poziomo lub pionowo, stanowi to potencjał do wykreowania zamierzonego efektu. Kolejny raz możemy stworzyć iluzję rozciągnięcia i wydłużenia pomieszczenia przez przemyślane ułożenie tapety w liniach poziomych – horyzontalnych. Bądź możemy wyciągnąć przestrzeń ku górze, szczególnie, taką z nisko zawszonym sufitem, poprzez dobranie motywu tapety układającego się, pionowo czyli wertykalnie.


6. Zainspiruj wyborem tapety

Co jeszcze się sprawdza? Położenie gładkiej, teksturowanej tapety na trzech ścianach przestrzeni. Czwarta ściana będzie kartą przetargową. Na niej zagości wzorzysta tapeta. Nie będzie wątpliwości gdzie jest przesunięty ciężar aranżacji. Spójność projektu można osiągnąć przez ujednoliconą kolorystykę.


7. Pierwsze wrażenie się liczy

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, bo to ono nastraja nas na kolejne doznania. Bez względu na to czy robimy to dla gości, których witamy w swoich progach czy dla samych siebie, przedpokój ma ogromne znaczenie i pełni funkcję strategiczną. Można go przyrównać do strefy buforowej. W symboliczny sposób zrzucasz w nim to co cię jeszcze przed chwilą obciążało i zaczynasz się już nastawiać na relaks, przyjemność i czas z rodziną i przyjaciółmi.

Tapeta z kolorystycznym motywem przewodnim w odcieniach cyranki to idealny sposób na stworzenie 'ścieżki' do wnętrza domu. Kolor ten jest stylowy, efektowny i sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach tak dobrze jak i tych z przewaga atmosfery boho. Nie pozostaje obojętny ale w takim dobrym, podnoszącym na duchu sensie.


8. Geometria

Korytarze nie zawsze są wdzięczną przestrzenią do aranżowania, chociażby ze względu na częsty brak wystarczającej przestrzeni. Dylemat pomieszczenia ubrań, butów przy zachowaniu estetyki i stylu potrafi być wyzwaniem. Ale wymagające nie znaczy niemożliwe. A efekty zapewne przewyższą włożony w inwestycje trud. Korytarz czy przedpokój spróbuj potraktować jako eksperymentalną powierzchnię na której można zaszaleć nawet z odważniejszym scenariuszem. Idąc w zdecydowane, geometryczne motywy o jasnych, radosnych kolorach, zmodernizujesz ten kawałek oficjalnej przestrzeni.

Tapeta TRENDY 6779-10 C


9. Murale

Swobodne ściany nie okupowane tuzinem wieszaków na kurtki i rzędami butów można wykorzystać jako pierwszy plan. Decydując się na odważny krok, można współdzielić tą przestrzeń z imponujących rozmiarów muralem. W zależności od wybranego motywu można poszaleć z wywołaniem iluzji zwiększającej optycznie pomieszczenie. Mural górki, leśny to nawiązania do przyrody i modnego skandynawskiego stylu. Świetnie komponowałby się z drewnianą podłogą. Nie wiele więcej już trzeba w takim wnętrzu, aby zrobić wrażenie. Wystarczy przyjazne powitanie gości...


Wykorzystaj mniejszą przestrzeń jako potencjał, a nie przeszkodę w stworzeniu czegoś wyjątkowego. Skoro nie absorbujesz swoim projektem rozległych płaszczyzn, tak jak ma to miejsce w zobowiązujących przestrzeniach mieszkalnych, możesz sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i wybrać wzór, który twoim zdaniem byłby za odważny do salonu lub sypialni.


10. Tapety 3D

Nie zawsze chcemy do wnętrza zaprosić naturę w pełnym tego słowa znaczeniu. Niekiedy zależy nam na wykazaniu wyraźnej różnicy pomiędzy światem zewnętrznym a przestrzenią domu. Motywy florystyczne wciąż pozostają w modzie ale możemy je zaimplementować w domu w zupełnie innej odsłonie. Tapety 3D dają możliwość stworzenia niezwykłych przestrzeni. Szare niczym wykute w kamieniu kwiaty, nawiązują do eleganckich kafli wykorzystywanych w XVII-wiecznych projektach, z odważnymi fakturami kamienia i delikatnymi florystycznymi krzywiznami. Tapeta 3D z motywem rzeźbionych, dekoracyjnych kafli to bardzo realistyczny wzór w odcieniach szarości, który wprowadza nowy wymiar aranżacji wnętrz. 


Tapeta WALLQUEST 3D TD 31600


Tapety 3D z motywem kształtów geometrycznych są drukowane cyfrowo. Aby osiągnąć maksymalny efekt, są one misternie przygotowywane z dbałością o detale. Uwidacznia się to nawet na poziomie szczegółów, przedstawianych z jakością fotorealistyczną. Złudzenie optyczne jest niezwykłe.


11. Motyw florystyczny

Relatywnie nie wiele czasu spędzamy w korytarzu. Zazwyczaj pełni on jedynie funkcje łącznika przez który pośpiesznie przemykamy. Motywy florystyczne są idealne do tego by nadać tej części domu osobowość. Jeśli decydujesz się na odważne kolory, które nie stanowią kontynuacji w pozostałych projektach domu, wybierz jeden z odcieni na tapecie i użyj go w akcesoriach do przedpokoju.


Tapeta CRISTIANA MASI 24 CARATI 7425Tapeta pełni głównie funkcję dekoracyjną. Jeśli zdecydujesz się na tapetę dobrej jakości, będzie zapewne również zmywalna. Ma to szczególne znaczenie w obszarach poddawanych na zabrudzenia, okolic futryn drzwi lub włączników światła. Jakość w tym wypadku nigdy nie powinna iść na kompromis z estetyką i na odwrót. Tapeta może uzupełniać i poprawiać wygląd wystroju wnętrza. W jej mocy jest również nadać niepowtarzalny charakter twojej przestrzeni życiowej.Tagi:
609 090 709