Tapety kamień, cegła lub deska

Wybierz parametry poszukiwanych tapet

Wybrano 1427 wzorów tapet.

Wzory nawiązujące do naturalnego budulca to ponadczasowe motywy pojawiające się na tapetach do kuchni, łazienki czy przedpokoju. Wzory tapet, które znalazły się w tej kategorii zostały zainspirowane takimi materiały jak kamień, drewno czy cegła. Stonowana kolorystyka idealnie pasuje do motywu przewodniego tego działu.

Porady na temat: Tapety kamień, cegła lub deska

Łazienki nie zawsze muszą być gładkie i pokryte płytkami. Stanowią idealną przestrzeń do wariacji nad aranżacją. Restaurowane, stare domy lub przebudowywane lofty często mają cegły przykryte płytą gipsową. Nie zawsze jest to opłacalne, żeby skuwać ściany. W poszukiwaniach pożądanego efektu udajemy się po tapetę.

Tapeta imitująca cegłę w kuchni to sposób na nowoczesne i industrialne wnętrze. Wiele materiałów staje w konkury do aranżacji kuchennych. Bardziej wymagających użytkowników ucieszy ilość możliwych wariantów zarówno w samym wzornictwie jak i kolorystyce. W końcu cegła, cegle nie równa, a zwolennik modnych rozwiązań wielu.

 

     Beton jeszcze do niedawna kojarzony z budownictwem wielkiej płyty i wnętrzami przemysłowymi, dziś odważnie wkracza na salony i do przestrzeni mieszkalnych. W jakich pomieszczeniach się sprawdzi? Jak wykorzystać jego potencjał aby stworzyć niepowtarzalny klimat?

     Cegła to jeden z najstarszych znanych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Kiedyś skrzętnie ukrywana pod grubą warstwą tynku, dziś wraca do łask nadając wnętrzom specyficzny klimat.

Tapety cegły, kamienie, deski, czyli jak urozmaicić wnętrze


Stworzenie ceglanej lub kamiennej ściany bądź też wyłożenie jej deskami, w wielu mieszkaniach nie jest możliwe. Jeśli jednak chcąc Państwo oryginalnie urządzić wnętrze, mogą to zrobić bez większego problemu przy użyciu tapety. Posiadamy w ofercie rozmaite modele imitujące cegły, kamienie i drewniane deski.

Surowce na ścianach – w jakich wnętrzach?


Tapeta w cegły w naturalnym, czerwonym kolorze, doskonale sprawdzi się we wnętrzu industrialnym. W połączeniu z oświetleniem loftowym i metalowymi meblami stworzy stylowy wystrój niczym z poprzemysłowego budynku amerykańskiego. Również w nowoczesnych, jasnych i surowych wnętrzach tapeta imitująca cegły będzie trafnym wyborem, tym razem jednak powinna przybrać kolor bieli, szarości lub rozjaśnionej czerni. W urządzonej w stylu skandynawskim kuchni lub łazience świetne wrażenie zrobi tapeta imitacja kamienia, również utrzymana w surowych barwach.

Deski drewniane na tapetach to dobry pomysł w każdym wnętrzu, o ile dokonają Państwo wyboru właściwego modelu, uwzględniając głównie kwestie kolorystyczne. Barwy powinny być dopasowane do stylu reszty wystroju pomieszczenia. Tradycyjne, brązowe wzory uzupełnią mieszkanie w stylu rustykalnym, natomiast ciemnoszare, bądź białe imitacje desek są przeznaczone dla nowoczesnych wnętrz. Tapety w pionowe deski drewniane idealnie sprawdzą się w przedpokoju, ale również w pokoju dziennym.

Stylowe i praktyczne


Tapeta kamień, cegła lub deska to idealne rozwiązanie dla mieszkań, w których użycie prawdziwych surowców nie jest możliwe. Jednak, nawet kiedy zbudowanie ceglanej ściany bądź wyłożenie desek to zadania wykonalne, warto rozważyć skorzystanie z tapety. Rozwiązanie to est korzystniejsze, ponieważ:

przyklejenie tapety imitacji cegły czy kamienia jest łatwiejsze i szybsze niż rzeczywiste wykorzystanie surowców

- koszty remontu są o wiele niższe

- czyszczenie ścian jest nieporównywalnie prostsze

- istnieje możliwość o wiele częstszej zmiany wystroju

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709

T: 0,09