Tapeta drzewa, tapety z motywem drzew

Tapeta w drzewa? Jak najbardziej jesteśmy za. Drzewa to coraz chętniej wybierany motyw na tapetach dekoracyjnych. Tego typu wzór pozwala wprowadzić do domu element przyrody, lasu, natury, a co za tym idzie stworzyć atmosferę spokoju, relaksu i wyciszenia. Drzewo to też element siły i długowieczności, dlatego dobrze nam się kojarzy i chętnie widzimy takie elementy we wnętrzach naszych domów.

Spośród setek naszych propozycji mogą Państwo wybrać tapety Lifestyle – czyli murale ścienne, które niezwykle wiernie oddają rzeczywistość. Potrafią stworzyć wrażenie widoku za oknem - pięknego lasu lub egzotycznej plaży z palmami. Tapety Lifestyle to namiastka przyrody w gąszczu miejskiego życia.

W tej kategorii znajdą Państwo tapety ścienne z motywem lasu, pojedynczych drzew lub gałęzi z liśćmi i kwiatami. W zależności od koloru, motywu i stylu tapety w drzewa będą pasować do pokoju dziecka, salonu, sypialni, a także przedpokoju.  

Wybrano 539 wzorów tapet.

Porady na temat: Tapeta drzewa, tapety z motywem drzew

Od indywidualnie zaprojektowanych fototapet po różnorodność stylów, spopularyzowanych przez masowych producentów. Wszystko stoi przed nami otworem. To z kolei powoduje, że wybór może być zarówno ekscytujący jak i przytłaczający.  

Inspirowane naturą wnętrza to kierunek zaspakajania naszej potrzeby bliskości z przyrodą. Czasami tylko wyobraźnia dzieli nas od realizacji. Do wywołania wrażenia wyrafinowanego wnętrza posłużą tapety z motywem drzewa. To pomysł na własny kawałek świata w aranżacji wnętrz.

Dążymy do kontaktu z naturą na różnych płaszczyznach. Zapraszamy ją do wnętrz. Otaczamy się pięknem i celujemy w iluzję o tajemniczym ogrodzie rodem z książki Francesa Hodgsona Burnetta. Zwięźle rzecz ujmując, idziemy w kwiaty.

Jak oswoić egzotyczne tropiki i przenieść ten modny motyw do własnego mieszkania? Pomogą w tym dekoracyjne tapety ścienne.

Tapety 3D to specjalna kategoria okładzin ściennych, która z pewnością zadowoli miłośników optycznych iluzji i trójwymiarowości na ścianach. Ten ciekawy i dynamiczny trend w aranżowaniu przestrzeni mieszkalnych zyskuje ogromną popularność i podbija światowe listy przebojów w designie. Jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ozdób ściennych.

Tapeta drzewa – czy to dobry wybór?


Naturalistyczne tapety, przedstawiające krajobrazy, rośliny czy inne elementy natury zyskują dziś na popularności. Szczególnym zainteresowanie cieszy się natomiast tapeta drzewa. Nie oznacza to jednak, że każdy model tego rodzaju tapety pasuje do wszystkich pomieszczeń i dowolnego wystroju wnętrza. Właściwe dobranie tapety to klucz do osiągnięcia pożądanych efektów w kwestii urządzania mieszkania.

Pierwsza istotna decyzja dotyczy dostosowania tapety do typu pomieszczenia. Czy na przykład tapety brzoza sprawdzą się w kuchni, czy może lepsze wrażenie będą sprawiały w łazience? Kiedy zdecydować się na naturalistyczne tapety 3d? Warto kierować się pewnymi ogólnymi wytycznymi, które dadzą pewność, że dokonało się najwłaściwszego wyboru.


Natura w kuchni

Do kuchni doskonale pasuje wszystko, co w jakikolwiek sposób jest związane z naturą. Dlatego też tapeta drzewa to w tym przypadku doskonały wybór. Zwykle świetnie sprawdzają się modele czarno białe. Jednakże, z powodzeniem można zdecydować się również na pełne kolorów fototapety, przedstawiające drzewa wraz z liśćmi i kwiatami. Tego rodzaju modele tapet doskonale pasują do tradycyjnych kuchni, w których występuje bogactwo kolorów.

Jeżeli mowa o kuchni nowoczesnej, urządzonej w bardziej surowym stylu, lepsze będą tapety brzoza, czy też inne tapety naturalistyczne, których kolorystyka jest mocno ograniczona. Rzecz w tym, iż meble, podłogi i wszelkie pozostałe elementy wystroju nowoczesnej kuchni również utrzymywane są w takiej kolorystyce. Ewentualnie można się czasami zdecydować na kontrast, który zapewniają np. tapety 3d, przedstawiające wyraziste krajobrazy. Jednakże tapety 3d to dekoracje, które warto umieszczać tylko na pojedynczych ścianach w kuchniach o dość dużych rozmiarach. W niewielkich pomieszczeniach mogą być one bowiem zbyt przytłaczające.


Tapeta drzewa w klasycznym przedpokoju

Tapety brzoza, czy ogólnie drzewa to doskonały wybór w przypadku przedpokoju w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym lub rustykalnym. Najlepiej sprawdzają się modele czarno-białe, umiejscowione naprzeciw drzwi wejściowych. Niemniej jednak warto zachować ostrożność, aby tapety nie były zbyt przytłaczające. Jeżeli przedpokój nie jest zbyt duży, lepiej zdecydować się na nieco skromniejsze tapety, przedstawiające drzewa mniejszych rozmiarów. W przypadku największych przedpokojów dobrze sprawdzą się również monumentalne drzewa, a nawet tapety 3d.


Tapeta drzewa jako ozdoba salonów i sypialni

W przypadku pomieszczeń takich jak salony czy sypialnie najlepiej sprawdzają się tapety drzewa w formie fototapet, tapety 3d, jak również klasyczne tapety przedstawiające drzewa i inne rośliny. Zwykle najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tego typu tapet jako ozdób. Rzecz w tym, iż ozdabiają one co najwyżej 1-2 ściany.

Jeżeli pomieszczenie urządzone jest w surowym stylu, warto nieco je ożywić, poprzez wybór bardziej jaskrawych, wyrazistych tapet. Niemniej jednak nie warto również przesadzać. Wyraziste tapety 3d w niewielkich, skromnych sypialniach zwykle nie zapewniają oczekiwanego efektu. Lepiej sprawdzają się natomiast w rozległych salonach. Generalnie, w przypadku salonów i sypialni, kwestia dostosowania tapet pod kątem stylu i kolorystki panujących w mieszkaniu jest wyjątkowo istotna.

609 090 709