Tapety w pasy, tapety w paski na ścianę

W tym dziale znajdziesz spoty wybór tapet klasycznych i tapet nowoczesnych, stonowanych i o zdecydowanych kolorach – w pasy i paski. Tapety w pasy oprócz wartości dekoracyjnej mają także wartość praktyczną. Pionowe pasy sprawiają wrażenie, że pomieszczenie jest wyższe, zaś poziome pasy optycznie poszerzają wnętrze. Będę stanowić ciekawe urozmaicenie na jednej ze ścian w pomieszczeniu.

Wybrano 3413 wzorów tapet.

Porady na temat: Tapety w pasy, tapety w paski na ścianę

Projektanci wnętrz przekazują nam wszelkie niezbędne wskazówki i porady dotyczące umiejętnego i stylowego dekorowania tapetami ściennymi naszych przedpokojów i korytarzy. Od stworzenia iluzji przestrzeni po odważne printy we właściwym miejscu, wszystko ma na celu pomóc nam, zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie. Przyjrzyjmy się kilku dekoracyjnym sekretom. 

Jak co roku, świat mody i designu stara się przewidzieć trendy, które będą wiodły prym w zbliżającym się, nowym roku. Czego możemy spodziewać się w nadchodzącym 2018 roku? Jeśli planujesz metamorfozę swojego domu i chcesz urządzić go zgodnie z obowiązującymi trendami, ten artykuł jest dla ciebie.


Motyw pionowych pasów to lubiany i zawsze modny wzór. Przewija się w wielu stylach urządzania wnętrz począwszy od klasycznej elegancji aż do nowoczesnych i designerskich aranżacji. Do jakich wnętrz pasuje i dlaczego jest tak popularny?

Gdzie pasują tapety w pasy?

Tapety w pasy pełnią zwykle konkretne zadania, gdyż są w stanie optycznie zmienić wielkość pomieszczenia. Jeśli zatem posiadają Państwo niskie mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, warto skorzystać z tapet w pionowe pasy, które je wizualnie podwyższą. Wzornictwo takie nie sprawdzi się już jednak w wysokich kamienicach. Natomiast poziome paski skutecznie wydłużą pokój lub inne pomieszczenie, przez co będzie ono sprawiało wrażenie większego niż w rzeczywistości.

Tapety pasy w pomieszczeniach mieszkalnych

Paski są uważane za dosyć uniwersalny ornament, doskonale sprawdzający się w niemal każdym wnętrzu. Warunkiem jest tylko odpowiednie dobranie barw. W minimalistycznym, nowoczesnym salonie intrygująco wyglądają grube, czarno białe, ewentualnie szare pasy. We wnętrach shabby chic – klasycznych, wręcz starodawnych – lepsze będą kompozycje beżowo-białe.

Tapety ścienne pasy są także nieodłącznym elementem wnętrz marynistycznych. Kolory, w jakich tam występują to oczywiście biel i rozmaite odcienie niebieskiego. Układ pasów zwykle jest poziomy, jednak zmiana konfiguracji jest jak najbardziej dopuszczalna.

Pasiasta tapeta w przedpokoju

Wewnętrzny korytarz domowy, jakim jest przedpokój, stosunkowo rzadko oblepia się tapetami. Jeśli jednak jest wąski i krótki, tapeta w pasy może być niezbędna. Długie, poziome paski optycznie wydłużą przedpokój. Ażeby spotęgować efekt, warto wybierać modele w jasnych lub nawet jaskrawych kolorach. Najlepiej sprawdzą się zatem tapety błękitne, turkusowe, żółte, czy czerwone. Dokonując wyboru, trzeba uwzględniać wystrój przedpokoju, aby fantazyjne barwy ścian nie wyglądały tandetnie.

Dekoracyjne tapety w pasy

Tapeta umieszczona na jednej tylko ścianie stanowi niezwykle ważny, rzucający się w oczy element dekoracyjny pomieszczenia. Rozwiązanie takie polecane jest w pomieszczeniach o „gładkim” wystroju. Rzecz w tym, aby dywany, drzwi oraz pozostałe ściany nie posiadały bogatej ornamentyki. Tapeta w pasy na pojedynczej ścianie doskonale prezentuje się w salonie, pokoju młodzieżowym, a nawet sypialni lub kuchni.

609 090 709