MURALE, PANELE ŚCIENNE

Chcesz nadać swojemu wnętrzu niepowtarzalny charakter? Twoja przestrzeń ma zaskakiwać i przyciągać uwagę? Lubisz niestandardowe rozwiązania? Ta kategoria jest dla Ciebie. Szeroki wybór dekoracyjnych paneli ściennych zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta.

Wybrano 2364 wzorów tapet.

Porady na temat: MURALE, PANELE ŚCIENNE

   Grupa PARATO i jej główna marka CRISTIANA MASI to wiodąca na rynku światowym włoska firma specjalizująca się w branży tapet ściennych. Założyciel firmy, Mario Masi rozpoczął pracę nad produkcją tapet w 1985 roku. Z biegiem lat, dzięki wykorzystywaniu innowacyjnych technologii, luksusowych materiałów oraz niepowtarzalnemu wzornictwu, firma zdobyła sympatię nie tylko we własnym kraju, ale podbiła również światowy rynek okładzin ściennych.

Specjaliści zajmujący się nową dziedziną nauki jaką jest psychologia koloru, odkryli, że barwy mają ogromny wpływ na człowieka. Wybory z tym związane dużo mówią o naszym stanie emocjonalnym, potrzebach czy pragnieniach. Najczęściej przy podejmowaniu decyzji w sprawie kolorów kierujemy się intuicją i własnymi, indywidualnymi upodobaniami.

Czy fototapety w dzisiejszych czasach są jeszcze modne? Wielu uważa je za passe. I nic dziwnego bo zdecydowana większość fototapet proponowanych w necie to kicz, bezguście i tandeta. Co innego oryginalne murale i panele dekoracyjne.

Jak stworzyć wyjątkowy, oryginalny wystrój wnętrza?

Odczuwasz znudzenie klasycznym wystrojem swojego wnętrza? Nie zadowalają Cię już zwyczajne tapety? Chcesz urozmaicić wystrój mieszkania? Nic prostszego, wybierz najlepsze dla Ciebie panele ścienne typu mural. Dzięki nim w Twoim salonie zagości realistyczny las deszczowy, wodospad, drewniany płot, czy też po prostu ciekawe graffiti.

Jak wyrazić siebie przez wystrój ścian?

Dekoracyjne panele ścienne to najlepszy sposób, aby stworzyć oryginalne, wyrażające indywidualne gusta wnętrze. Żadne tapety nie umożliwiają tego w tak dużym stopniu. Nie dziwi więc zupełnie, że każdy nastolatek chciałby mieć własny mural w swoim pokoju. Kompozycje na panelach ściennych zdają się nie mieć ograniczeń, często są niezwykle złożone, wielobarwne. Z drugiej strony nie brakuje też prostszych form, utrzymanych w ciemnych kolorach z niewielkimi barwnymi wstawkami.

Muralowy panel ścienny jako dekoracja

Murale rzadko kiedy są wykorzystywane zamiast tapet czy farb ściennych do urządzania całych pomieszczeń. Są to raczej dekoracje, które mają urozmaicić wnętrze. Ciekawy panel ścienny świetnie sprawdzi się w salonie – nad sofą, czy też za telewizorem. Warto też umieścić go na ścianie przeciwległej do drzwi wejściowych, aby zachwycał gości już od progu.

Nie brakuje też zwolenników murali w sypialniach. Należy jednak pamiętać, że są to zwykle o wiele mniejsze pomieszczenia, więc także kompozycje na ścianach nie powinny być tak duże, jak w salonach. Zwykle nie poleca się natomiast umieszczania paneli ściennych w łazienkach, ani też w kuchniach, chyba że te ostatnie są otwarte na salon.

Mural w przestronnym pomieszczeniu

Nie ma wątpliwości, że ozdobne panele ścienne najlepiej sprawdzają się w przestronnych salonach. Jednak dysponując niewielkim pokojem dziennym, również nie trzeba rezygnować z murali. Powinny one jednak zostać dobrane proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia, aby nie przytłaczały domowników i gości.

609 090 709