Aktualności

Motyw szlachetnego kamienia w dekoracji wnętrz

Kiedy zastanawiamy się nad motywem przewodnim w dekoracji naszych wnętrz często chcemy sięgać po rozwiązania, które będą łączy naszą tęsknotę do natury z poczuciem elegancji. 

2024-06-01

Czytaj więcej

Trendy na rok 2024

Wielu z nas - miłośników modnych wnętrz chcąc nadać takiego charakteru swoim ścianom chce dokonać wyboru wśród takich motywów i kolorów, które w danym czasie są modne.


propozycje murali

2024-01-17

Czytaj więcej

Trendy tapet na 2022 - najlepsze opcje, aby nadać wnętrzu wyjątkową duszę

Trendy tapet na rok 2022 prowadzą nas ku nowym, świeżym akcentom - praktycznym w każdej przestrzeni, która wymaga ulepszenia. W tym artykule odkryjesz kilka wyselekcjonowanych propozycji.

2021-10-25

Czytaj więcej

8 sposobów na dekorowanie dużych ścian

Duża ściana i cała jej powierzchnia do zaaranżowania... To faktycznie może być onieśmielające. Stojąc przed taką wielką pustką  można zachodzić w głowę, jak mądrze ją spożytkować. Dobrze rozumiemy te obawy!  W tym artykule podpowiemy kilka sposobów, m.in.: jak wykorzystać fototapetę, czy jak połączyć tapetę z dziełem sztuki.

2021-06-14

Czytaj więcej

Wizja tapet według Pantone 2021

„Kolor roku” został ogłoszony przez Pantone i niesie ze sobą nie jeden, ale dwa fantastyczne odcienie, dzięki którym możemy wpaść w zachwyt. Czołowy duet wśród liderów roku 2021 to zestawienie kolorystyczne dające świeży, optymistyczny i pełen słońca efekt we wnętrzu. 

To zabieg, który może wpłynąć pozytywnie na emocje i podnieść na duchu w czasach, gdy na całym świecie ludzie potrzebują na nowo odbudować zaufanie.

2021-03-04

Czytaj więcej

Jak przystosować mieszkanie pod wideokonferencje?

Praca zdalna z domu, ze sfery marzeń, przeniosła się do rzeczywistości w ciągu kilku tygodni. W naszych domach zazwyczaj nie nie ma sali wideokonferencyjnych. Możliwe jest jednak stworzenie domowego biura, które sprosta wymaganiom obecnych potrzeb i realiów, w których wideokonferencje i wirtualne spotkania to codzienność.

2020-11-25

Czytaj więcej

Tęczowy dom na każdą niepogodę

Od wybiegów mody po kolekcje tapet i akcesoriów do wnętrz, trendy w kolorach tęczy głęboko zakorzeniły się w świecie designu. Obserwując globalne tendencje, widać, że po erze minimalizmu, chwilowej recesji i ogólnie pojętej niepewności współczesnego świata, spowodowanej pandemią i jej konsekwencjami, rozbudziło się w nas nieposkromione pragnienie koloru, wzoru, przyrody, piękna mebli i wystroju.

2020-07-13

Czytaj więcej

10 kluczowych trendów w tapetach na rok 2020

W tym roku w tapetach pojawiają się odważne wzory, ciepłe kolory, tekstura 3D. Materiały inspirowane naturą, sięgające po trawy, korek, słomę i wiklinę. Kluczowe trendy rozciągają swoje spektrum od tradycyjnych kwiatów przez malarstwo iluzjonistyczne - trompe l'oeil - po tropikalne rośliny botaniczne i współczesną odsłonę geometrii. Granice możliwości w aranżacji wnętrz ciągle się przesuwają otwierając nas na nowe rozwiązania i techniki drukowania tapet. Papier zdaje się coraz bardziej ustępować miejsca bardziej ekscytującym fakturom, a wśród nich znajdziemy korek, trawy czy jedwab – pławiąc je w dowolnych wzorach i kolorach.    

2020-06-23

Czytaj więcej

CHINOISERIE NA TWOICH ŚCIANACH

Obecnie dostęp do tapet i zdobień nawiązujących do chinoiserie jest na prawdę spory. Wystarczy sięgnąć do zakamarków kryjących w sobie wzornictwo przedstawiające kwitnące żurawie, gałązki kwitnącej wiśni, smoki, czy innych przedstawicieli azjatyckiej fauny i flory. To nie spotykane aczkolwiek bardzo cenione i szykowne rozwiązani projektów dekoratorskich. Czym jest styl Chinoiserie?  

2019-10-09

Czytaj więcej

KRÓTKI PRZEWODNIK PO METALICZNYM TRENDZIE TAPET DO NASZEJ KUCHNI

Wchodzimy w erę metalicznego połysku w wykończeniach wnętrz. Połyskujące elementy na meblach, tapetach, tkaninach to echo zeszłej epoki, to fascynacja klimatem lat dwudziestych, dobrze odzwierciedlonych w ekranizacji powieści amerykańskiego pisarza Francisa Scotta Fitzgeralda - Wielki Gatsby. To niezwykłe jak wzbogacają wnętrza i tchnął je życiem. Projekty kuchni to nie wyjątki od utrzymujących się na topie metalicznych wykończeń.

2019-08-30

Czytaj więcej

NOWY WYMIAR SZAROŚCI – BEŻ W TAPETACH

Przez dłuższy czas we wnętrzach królowały biele i szarości. Skandynawskie aranżacje nadawały kierunek kolorystyce wnętrz. W większości projektów wyparło to ciepłą kolorystykę, a o beżach zapomniano. Dotyczy to także tapet dekoracyjnych. Nowa odsłona bieli – czyli powracamy do ciepłych barw. Jak to wygląda w trendach tapet ściennych?

2019-08-09

Czytaj więcej

NOWY TREND WE WZORNICTWIE – ORGANICZNE KSZTAŁTY

Organiczne kształty są teraz na topie. Stało się to jeszcze bardziej oczywiste po Salone del Mobile 2019, wysokim rangą evencie, który odbył się niedawno w Mediolanie. Co prognozują znawcy tematu? Jaki to będzie miało wpływ na producentów tapet dekoracyjnych? Zachęcamy do zagłębienia się w temat tego artykułu, które przybliży nam nadchodzące kierunki w designie, bez względu na to czy planujemy wymianę tapety czy chcemy być na bieżąco z nowościami.

2019-07-27

Czytaj więcej

KONCEPT SYPIALNI NA MEDIOLAŃSKIM TYGODNIU DESIGNU

Ważnym aspektem aranżacji wnętrz podczas mediolańskiego tygodnia designu były tapety ścienne. Jedną z propozycji dla tego rodzaju wnętrzarskich projektów była sypiania – najbardziej osobiste z pomieszczeń w domu. Na jakie aspekty projektu położono nacisk?  

2019-07-15

Czytaj więcej

NOWY STYL BOHO WEDŁUG MILAN DESIGN W WEEK 2019

Nowy wystrój boho to wciąż rodzaj stylu cyganerii, ale w spokojniejszej kolorystyce i o bardziej ziemistych detalach. Styl pozostaje eklektyczny, ale tym razem inspirowany konkretnym obszarem, czyli południowo-zachodnimi rejonami Ameryki, stanami Arizona, Nowy Meksyk i Kalifornia. Cechuje się dużą estetyką ale również swobodą a to wszystko w neutralnych barwach.

2019-06-22

Czytaj więcej

WABI-SABI ZOSTAJE Z NAMI NA KOLEJNY SEZON

Zgadza się, tapety powróciły jako duży trend. Właściwie można to zaobserwować już od kilku lat, jednak tegoroczne propozycje tapet, mają w sobie dużo więcej niż tyko odbicie światowych, współczesnych trendów. Same w pewnym stopniu nadają im kierunek. Zaczęły być opcją nawet dla tych, którzy uważali tego typu rozwiązanie za staroświeckie.  

2019-06-06

Czytaj więcej

LAGOM STYL WIDOCZNY NA ŚCIANACH

Lagom to podejście do wnętrz i designu przy zachowaniu wszelkiego umiaru. Spodoba się wszystkim którzy ponad wyposażeniem widzą idące wraz z tym wartości. Wśród projektantów już od jakiegoś czasu zrobiło się głośno o nowym skandynawskim faworycie. Dzisiaj przyjrzyjmy się mu z perspektywy osoby, która szuka inspiracji.

2019-06-03

Czytaj więcej

TARGI IMM W KOLONII WYZNACZAJĄ TRENDY W DESIGN NA ROK 2020

Targi IMM w Kolonii 2019 już ukazały trendy na przyszłe sezony. W 2020 czeka nas wiele rewolucji kolorystycznych w naszych wnętrzach. Jeśli planujesz zakup tapety przyjrzyj się w którą stronę zmierza światowy design.

2019-06-02

Czytaj więcej

TAPETY - DLACZEGO TAK POPULARNE?

Zgadza się, tapety powróciły jako duży trend. Właściwie można to zaobserwować już od kilku lat, jednak tegoroczne propozycje tapet, mają w sobie dużo więcej niż tyko odbicie światowych, współczesnych trendów. Same w pewnym stopniu nadają im kierunek. Zaczęły być opcją nawet dla tych, którzy uważali tego typu rozwiązanie za staroświeckie.  

2019-05-25

Czytaj więcej

PODSUMOWANIE PANUJĄCYCH TRENDÓW W TAPETACH

Trendy w modzie są cykliczne i zgodnie z cyklem, geometria powraca do łask. Prosty liniowy wygląd geometryczny zdaje się być najbardziej atrakcyjny. Sam charakter wzoru wprowadza ład i porządek. Co jeszcze można dodać do podsumowania ostatnio królujących trendów?

2019-05-11

Czytaj więcej

STYL JAPANDI W NATARCIU

Ostatnie trendy wyłoniły nowy styl JapanDi będący hybrydą dwóch innych. Słowo Japandi to połączenie angielskich słów znaczących 'japoński' i 'skandynawski'. To nazwa rosnącego na znaczeniu trendu i filozofii, która łączy oba style. Tendencje wskazują, że takie trendy zostaną z nami na dłużej. Nie ma co się temu dziwić. Wnętrza Japandi są przejrzyste i minimalistyczne, ale jednocześnie zachęcają ciepłym i przytulnym wykończeniem. Są absolutnie piękne. Jak je zatem wprowadzić do wnętrza lub wyrazić przez tapetę?

2019-03-01

Czytaj więcej

FOTOTAPETY NA PRZEDWIOŚNIE

Rośliny i kwiaty są naturalnym sposobem na rozświetlenie i upiększenie otaczającego nas świata. Tapety ścienne wprowadzają rozkosz, kryjącą się za światem natury, do domowej i biurowej przestrzeni. Klasyczne tapety w odcieniach zieleni i szarości wpływa kojąco i przyczynia się do wytworzenia spokojnej atmosfery.

2019-02-15

Czytaj więcej

SEN O WIELKIM MIEŚCIE CZYLI O SPEKTAKULARNYCH TAPETACH

Od Wenecji, Nowego Jorku przez Londyn, Paryż czy Tokio. Największe metropolie czy przytulne uliczki małych, urokliwych miasteczek. Urbanistyka krajobrazu z całego świata zapewniły nam najbardziej charakterystyczne sceny panoramiczne wszech czasów. W sam raz dla rozmiłowanych w miejskim krajobrazie.

2019-02-11

Czytaj więcej

BORAS TAPETER - KLASYCZNE, WSPÓŁCZESNE TAPETY DO STWORZENIA INSPIRUJĄCEGO WNĘTRZA

Klasyczne, współczesne tapety oraz inspirujące dekory. Borås Tapeter jest najlepiej sprzedająca się marką tapet w Szwecji, jednocześnie mającą najdłuższą i najbogatszą historię produkcji. Dążeniem producenta jest wyjście poza klasyczne i ponadczasowe tło dla wnętrza. Aspiracja sięga po pozycję lidera prowokującego wzorami, kolorami i teksturą – Borås Tapeter to inspiracja na rynku tapet.

Wzory tapet są projektowane i produkowane w Borås sama jednak dystrybucja sięga o wiele dalej. Obecnie jest to firma międzynarodowa.  

2019-02-05

Czytaj więcej

RASCH - ARTYZM I TRADYCJA OD PONAD 150 LAT

Tapety zaczęto używać w XVIII wieku. Ludzie chcieli w ten sposób upiększyć wnętrza domów i wykreować je nie tylko na oazy domowego spokoju, ale również na reprezentatywne miejsca, warte pokazania gościom. Rasch jest jednym z pionierów tego okresu, i obecnie można już mówić o stylowym dorobku tej rodzinnej firmy. Cel nadal pozostaje ten sam pomimo upływu ponad 150 lat od pierwszych produkcji. Tapety tego producenta pretendują do miana sztuki, która ozdabia ściany naszych wnętrz. 

2019-02-02

Czytaj więcej

WŁOSKIE SMAKI DYKTUJĄ TRENDY WE WZORNICTWIE TAPET

Sądząc po trendach Włosi przodują w trosce o wykończenie naszych ścian. Niedawno rozpylaliśmy się o Versace Home teraz czas na kolejne odsłony prawdziwie autentycznego włoskiego stylu - tapety Cristiana Masi.

2019-01-31

Czytaj więcej

VERSACE PODBIJA NASZE SALONY

Jeden z najsłynniejszych domów mody Versace, po osiągnięciu niepodważalnego sukcesu na rynku światowej mody, wchodzi na nowy rynek. Podbił nasze garderoby, teraz chce zawładnąć naszymi wnętrzami, między innymi przez tapety dekoracyjne. Włoska marka powstała w 1978 roku w Mediolanie i jest utożsamiana z symbolem włoskiego luksusu i dbałości o piękno.

2019-01-25

Czytaj więcej

TAPETY DZIECIĘCE - MODNE MOTYWY SEZONU

Pokój dla małego odkrywcy i poszukiwacza piękna to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że gusta rodziców i ich pociech mogą różnić się znacznie. W tym artykule kilka propozycji z modnymi i oryginalnymi motywami tapet. Tylko się zainspirować...

2019-01-16

Czytaj więcej

ROZKOCHAJ SIĘ W FOTOTAPETACH!

Akcent położony na ścianę to wielka rzecz. Wychodzi spoza ram dekoracji i staje się osobistym wyznaniem tego kim jesteś i jakie masz upodobania. Odzwierciedla twój styl i poczucie estetyki. Niestandardowe pomysły na aranżacje ścinane dają duże pole do popisu. Szeroki wybór ułatwia odnalezienie akcentu, który pomoże ci dopasować styl tapety do ciebie i twojego gustu.

2019-01-12

Czytaj więcej

KWIECISTE TRENDY I CICHE WZORY

Zestawienie kilku propozycji zaczerpniętych z dwóch ważnych tendencji na rynku wnętrzarskim  

2018-12-23

Czytaj więcej

TAPETY - ZNÓW JESTEŚMY TRENDY TEGO SEZONU

Tapety wciąż się plasują na szczytach popularności w dekoracyjnych przemianach wnętrz. Nadają koloru i mają wpływ na każde wnętrze. Przyjrzyj się obecnym trendom i zatrzymaj się na dłużej przy tym, który Ci odpowiada.   

2018-12-20

Czytaj więcej

TAPETA W PRZEDPOKOJU - DOBRE WRAŻENIE OD SAMEGO POCZĄTKU

Tapeta jako element projektu w przedpokoju to strzał w dziesiątkę! Niewiele elementów może tworzyć wyrafinowany charakter tego pomieszczenia. Przedpokój nie jest zazwyczaj duży, a jeśli zaistnieją tam meble to nieliczne. To co zadzieje się na ścianach i na podłodze, wprowadzi gości w klimat całego wnętrza. Jak na początek, całkiem nieźle.   

2018-12-04

Czytaj więcej

Tapety w stylu BOHO do salonu. Wyraź siebie!

Na tapecie salon rodem z XVIII wiecznej francuskiej cyganerii. Przenosimy się do paryskiej elity artystów, którzy pozostali wierni swoim wartościom. Niezależność, wolność i intuicja artystyczna. Widać to w patchworkowym stylu, który był odzwierciedleniem realiów i filozofii życia ich twórców.

2018-09-27

Czytaj więcej

Drzewo na tapecie? Czemu nie!

Inspirowane naturą wnętrza to kierunek zaspakajania naszej potrzeby bliskości z przyrodą. Czasami tylko wyobraźnia dzieli nas od realizacji. Do wywołania wrażenia wyrafinowanego wnętrza posłużą tapety z motywem drzewa. To pomysł na własny kawałek świata w aranżacji wnętrz.

2018-08-16

Czytaj więcej

Tapety 3D do kuchni

Tapety 3D do kuchni, to objawienie, na które długo czekaliśmy. Może bez pełnej świadomości, ale efekt może porywać. Kuchnie zwykle traktowane po macoszemu, w ostatnich latach awansowały w naszych projektach. Pragniemy je dopieścić i stworzyć miejsce rewolucji kuchennych, które przedstawiałoby nas bez słowa. Oto cel projektu!

2018-07-02

Czytaj więcej

Modne tapety do kuchni

Modne tapety sprawią, że stare, niekiedy nieciekawe pomieszczenia otrzymają drugie życie. Remonty kuchni i łazienki pociągają za sobą spore koszty, na które nie zawsze możemy sobie pozwolić. Wprowadzając tapetę do obecnego look-u kuchni, możemy uzyskać zupełnie nową osłonę starej aranżacji. Wprowadzić światło a nawet wyrafinowanie.


2018-06-12

Czytaj więcej

Miodowe tapety - modny kolor na ścianie

Tapety w kolorze miodowym? Tak. Na ściany pomieszczeń pewnym krokiem wkracza żółć. Jest to trend, spowodowany powrotem lat 70. Co powoduje, że miodowy czy musztardowy odcień jest tak chętnie wybierany? Jak urządzić z nim swoje wnętrze?

2018-05-14

Czytaj więcej

Heksagon i koniczyna marokańska na tapetach ściennych

Heksagon czy marokańska koniczyna to wzory, które coraz częściej pojawiają się w stylowych aranżacjach, a co za tym idzie na tapetach ściennych. Mogą nawiązywać do eleganckich salonów lub orientalnych zdobień. Są uniwersalne, dlatego tak chętnie wykorzystywane są jako motyw na tapecie ściennej. Wszechstronność tych wzorów nie sprawia wrażenia banału.

2018-05-09

Czytaj więcej

Urban Jungle - modny motyw na ścianie

Dążymy do kontaktu z naturą na różnych płaszczyznach. Zapraszamy ją do wnętrz. Otaczamy się pięknem i celujemy w iluzję o tajemniczym ogrodzie rodem z książki Francesa Hodgsona Burnetta. Zwięźle rzecz ujmując, idziemy w kwiaty.

2018-05-08

Czytaj więcej

Tapeta która oszuka wzrok

Potrafią zmylić każdego . Do złudzenia przypominają kamień , drewno , cegłę , beton lub tkaninę. Tapety są doskonałą alternatywą dla bardziej pracochłonnych i kosztownych rozwiązań.

2018-04-03

Czytaj więcej

Parato Cristiana Masi - tapety we włoskim stylu.

   Grupa PARATO i jej główna marka CRISTIANA MASI to wiodąca na rynku światowym włoska firma specjalizująca się w branży tapet ściennych. Założyciel firmy, Mario Masi rozpoczął pracę nad produkcją tapet w 1985 roku. Z biegiem lat, dzięki wykorzystywaniu innowacyjnych technologii, luksusowych materiałów oraz niepowtarzalnemu wzornictwu, firma zdobyła sympatię nie tylko we własnym kraju, ale podbiła również światowy rynek okładzin ściennych.

2018-02-12

Czytaj więcej

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie - rola tapety w przedpokoju.

Przedpokój jest wizytówką całego domu. Jego styl i aranżacja dużo mówią o domownikach i są przedsmakiem tego co znajdziemy w pozostałych pomieszczeniach. To tutaj witamy i żegnamy naszych gości więc warto przemyśleć jego wygląd tak, aby oprócz roli użytkowej spełniał również funkcję reprezentacyjną. Już od progu powinien robić dobre wrażenie.

2018-01-29

Czytaj więcej

Trendy wnętrzarskie 2018.

Jak co roku, świat mody i designu stara się przewidzieć trendy, które będą wiodły prym w zbliżającym się, nowym roku. Czego możemy spodziewać się w nadchodzącym 2018 roku? Jeśli planujesz metamorfozę swojego domu i chcesz urządzić go zgodnie z obowiązującymi trendami, ten artykuł jest dla ciebie.


2017-12-27

Czytaj więcej

Heksagon - motyw sezonu.

Wzór o kształcie sześciokąta zwany plastrem miodu daje wiele możliwości aranżacji nowoczesnych wnętrz. Pozwala tworzyć indywidualny charakter pomieszczeń. Jego symetryczne ułożenie i geometryczna precyzja wprowadzają atmosferę harmonii i porządku.

2017-09-11

Czytaj więcej

Rozważania na temat kolorów we wnętrzach.

Specjaliści zajmujący się nową dziedziną nauki jaką jest psychologia koloru, odkryli, że barwy mają ogromny wpływ na człowieka. Wybory z tym związane dużo mówią o naszym stanie emocjonalnym, potrzebach czy pragnieniach. Najczęściej przy podejmowaniu decyzji w sprawie kolorów kierujemy się intuicją i własnymi, indywidualnymi upodobaniami.

2017-09-06

Czytaj więcej

Lifestyle Murals - fototapety czy sztuka nowoczesna?

Czy fototapety w dzisiejszych czasach są jeszcze modne? Wielu uważa je za passe. I nic dziwnego bo zdecydowana większość fototapet proponowanych w necie to kicz, bezguście i tandeta. Co innego oryginalne murale i panele dekoracyjne.

2017-08-28

Czytaj więcej

Palcem po ścianie - czyli mapa w pokoju.

Mapa świata to motyw, który większości osób kojarzy się z salą lekcyjną lub co najwyżej z pokojem ucznia. Rzeczywiście mapa na ścianie w pokoju dziecka może spełniać nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również rozwijać wiedzę, zainteresowania, ciekawość... Jednak czy jest ona atrybutem jedynie dziecięcych wnętrz?

2017-08-22

Czytaj więcej

Miejska dżungla.

Jak oswoić egzotyczne tropiki i przenieść ten modny motyw do własnego mieszkania? Pomogą w tym dekoracyjne tapety ścienne.

2017-08-09

Czytaj więcej

Sztukateria - czy wciąż modna?

Miejsca, w których wykorzystano dekoracyjne, zdobione listwy wykończeniowe zazwyczaj kojarzą nam się ze stylowymi, wytwornymi wnętrzami. Nie bez powodu w pierwszej chwili przychodzą nam do głowy takie skojarzenia. Sztukateria to tak naprawdę jeden z podstawowych elementów charakteryzujący tego typu przestrzenie. Misternie rzeźbione listwy gzymsowe i podłogowe, dekoracje ścienne tworzące poziomy podział ścian, wyszukane obudowy drzwi i okien czy sufitowe rozety będące podstawą kryształowych żyrandoli to esencja elegancji i klasy.

2017-03-01

Czytaj więcej

TRENDY 2017.

Jeśli planujecie budowę domu lub remont mieszkania i zastanawiacie się jak urządzić wnętrza aby pasowały do aktualnie obowiązujących trendów, zapraszamy do zapoznania się z naszym krotkim zestawieniem. Co będzie modne w 2017 roku?

2017-01-30

Czytaj więcej

Sypialnia jak ze snu.

Sypialnia to nasza prywatna oaza spokoju, w której wypoczywamy i ładujemy akumulatory na kolejny dzień. Jak ją urządzić żeby spełniała nasze oczekiwania? Jasna czy ciemna? Kolorowa czy stonowana? Nowoczesna czy tradycyjna? Urządzenie wymarzonej sypialni nasuwa zadziwiająco wiele pytań i rodzi sporo wątpliwości przy dokonywaniu wyborów.

2016-12-27

Czytaj więcej

Styl skandynawski.

Od kilku lat styl skandynawski podbija serca Polaków. Coraz częściej zastępuje ciemne, duszne i przesadzone kolorystycznie aranżacje. Praktycznie na codzień i na każdym kroku można znaleźć inspiracje i pomysły jak wykorzystać go we własnym domu. Czasopisma wnętrzarskie, witryny sklepowe, mieszkania chętnie oglądanych serialowych rodzin czy internet to nieprzebrane zasoby informacji, podpowiedzi i porad jak przenieść ten styl na własne podwórko.

2016-11-28

Czytaj więcej

Znani projektanci - Karim Rashid.

Karim Rashid jest jednym z najbardziej płodnych projektantów swojego pokolenia. Jest on autorem ponad trzech tysięcy projektów oraz laureatem ponad trzystu prestiżowych nagród m.in. Red Dot, Chicago Anthenaeum Good Design award, IDSA Industrial Design Excellence, I.D. Magazine Annual Design Review. W swoim artystycznym dorobku posiada również dwa doktoraty honoris causa Ontario College of Art and Design oraz Corcoran College. Karim wystawia swoją sztukę w galeriach na całym świecie, a jego prace można znaleźć w 20 stałych kolekcjach m. in w tak prestiżowych muzeach jak MoMa w Nowym Jorku czy Centre Pompidou w Paryżu.

2016-10-24

Czytaj więcej

Jak urządzić pokój ucznia?

Pokój pierwszoklasisty to tak naprawdę wielofunkcyjne pomieszczenie, któro powinno pełnić rolę bawialni, sypialni i pracowni. Przed rozpoczęciem roku szkolnego większość rodziców stoi przed dylematem jak niedrogo urządzić pokój dziecka, nie tracąc przy tym na atrakcyjności i funkcjonalności wnętrza. Pokój, który do tej pory był miejscem szalonych zabaw, zwariowanych pomysłów oraz przechowalnią niezliczonej ilości zabawek, od teraz musi nieco spoważnieć.

2016-09-13

Czytaj więcej

Beton - idealna dekoracja nowoczesnych wnętrz.

Beton to materiał, którego użycie we wnętrzach budzi skrajne emocje. Znajduje on swoich zagorzałych przeciwników, którzy nie wyobrażają sobie mieszkania w otoczeniu surowych i niewykończonych ścian. Jednak zastosowanie ich we wnętrzach ma też rzeszę zwolenników. Ten najpopularniejszy materiał budowlany do tej pory skrzętnie ukrywany pod warstwą dekoracyjnego tynku dzisiaj znajduje swoje zastosowanie we wnętrzarstwie.

2016-08-25

Czytaj więcej

Znani projektanci - Luigi Colani.

Luigi Colani to jeden z najbardziej znanych niemieckich projektantów na świecie. Swoją twórczością w ciągu ostatnich 60 lat wywarł ogromny wpływ na arenie międzynarodowego designu. Studiował rzeźbę i malarstwo w Berlińskiej Kunstakademie. W 1947 roku wyjechał do Paryża by na Sorbonie studiować aerodynamikę. Przed powrotem do Europy, ukończył szkolenie w Kalifornii. Rozchwytywany przez takich producentów samochodów jak Alfa Romeo, Lancia, Volkswagen i BMW. W swojej wieloletniej karierze zaprojektował nie tylko samochody, pociągi i samoloty. W swoim dorobku może poszczycić się również wszelkiego rodzaju innymi produktami stosowanymi we wszystkich dziedzinach życia do których można zaliczyć m.in. kuchnie, komputery czy tapety.

2016-08-20

Czytaj więcej

Pasy - od klasycznej elegancji po nowoczesny design.

Motyw pionowych pasów to lubiany i zawsze modny wzór. Przewija się w wielu stylach urządzania wnętrz począwszy od klasycznej elegancji aż do nowoczesnych i designerskich aranżacji. Do jakich wnętrz pasuje i dlaczego jest tak popularny?

2016-07-25

Czytaj więcej

Roberto Cavalli - tapety, których nie trzeba przedstawiać.

Roberto Cavalli - projektant cieszący się światowym uznaniem, znany ze swojego zamiłowania do luksusu i przepychu. Ten utalentowany, osobliwy artysta jest znany ze swoich niezwykłych projektów ubrań, perfum, torebek, butów, zegarków aż po linię sygnowanych jego marką win. W 2012 roku Roberto Cavalli po raz pierwszy stworzył swoją własną kolekcję stylowych mebli, akcesoriów i tapet ściennych. Dziś, dzięki udanej współpracy z włoską fabryką tapet Emiliana Parati powstała już czwarta odsłona kolekcji tych najwyższej jakości tapet. Projektant nie widzi różnicy w projektowaniu sukienki czy przestrzeni mieszkalnych ponieważ w obu przypadkach natchnieniem do tworzenia pięknych rzeczy są dla niego jego własna kreatywność i filozofia życiowa.

2016-06-24

Czytaj więcej

Pomysłowe DIY.

Zazwyczaj tak zwaną kropkę nad i we wnętrzu tworzą szczegóły, dekoracyjne akcesoria i dodatki. Pomagają one spersonalizować daną przestrzeń i nadać jej osobisty charakter. Dzięki nim poczujemy się jak w domu. Niektóre z akcesoriów, dzięki którym wykończymy wnętrze to oczywiste dodatki w postaci np. zasłon, poduszek, roślin czy zdjęć. Ale jak wykorzystać coś mniej oczywistego? Skąd czerpać pomysły i inspiracje?


2016-06-13

Czytaj więcej

Oryginalnie i nieszablonowo - tapety z motywem ptaków.

Od dawna motyw ptaków inspiruje artystów tworzących sztukę użytkową. Można go dostrzec w wzorach tkanin, dywanów, na obrazach czy w postaci różnych bibelotów. Coraz częściej "ptasie" motywy pojawiają się również na ścianach w formie tapety, fototapety czy ozdobnych naklejek. Dlaczego ten wzór jest tak chętnie wykorzystywany we wnętrzarstwie?

2016-05-23

Czytaj więcej

Cegła we wnętrzu.

Cegła we wnętrzu znów jest modna. Projektanci wręcz prześcigają się w pomysłach na użycie jej w aranżacji pomieszczeń. Dawniej najczęściej mogliśmy zobaczyć ją w roli ozdoby kominka. Dzisiaj wykorzystywana jest również jako obudowa wyspy kuchennej czy wykończenie ściany nad blatem. Podkreślimy nią całe powierzchnie ścian lub ich fragmenty.

2016-05-22

Czytaj więcej

Tapety 3D - nowy wymiar wnętrza.

Tapety 3D to specjalna kategoria okładzin ściennych, która z pewnością zadowoli miłośników optycznych iluzji i trójwymiarowości na ścianach. Ten ciekawy i dynamiczny trend w aranżowaniu przestrzeni mieszkalnych zyskuje ogromną popularność i podbija światowe listy przebojów w designie. Jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ozdób ściennych.

2016-04-29

Czytaj więcej

Trendy 2016 - część 2.

Urządzając nasze wnętrza najczęściej kierujemy się swoimi własnymi upodobaniami i gustem, mając na względzie wygodę i funkcjonalność użytkowania. I całkiem słusznie. Przecież miejsce, z którego będziemy korzystać na codzień powinno spełniać nasze oczekiwania estetyczne. Jednak podobnie jak w modzie, również we wnętrzarstwie warto śledzić nowości i wiodące trendy. A nuż nas coś zainspiruje?

2016-04-25

Czytaj więcej

Trendy 2016 - część 1.

Zastanawiasz się, co będzie modne w 2016 roku i w co warto zainwestować? Dobrze trafiłeś. Podpowiadamy, jakie trendy będą królować w tym roku i jakie kolory będą najmodniejsze!

2016-03-11

Czytaj więcej

Powiew wiosny - czas na zmiany.

Większości z nas wiosna kojarzy się z generalnym sprzątaniem – myciem okien, odsuwaniem mebli, trzepaniem dywanów. To doskonały moment na zrobienie porządków, ale warto również pomyśleć o odświeżeniu wystroju naszego mieszkania. Jak obudzić wiosenny klimat w naszych wnętrzach? Poniżej podpowiadamy jak skutecznie pozbyć się zimowej monotonii i kreatywnie wprowadzić zmiany w swoim otoczeniu.

2016-03-11

Czytaj więcej

Black & white - ponadczasowy kontrast.

Myślisz o białej tapecie delikatnie ozdobionej czarnymi wstawkami? A może bardziej skłaniasz się w stronę czarnej z wyraźnymi akcentami bieli? Bez względu na to którą opcję wybierzesz, będzie to idealny wybór. Biel i czerń to duet, który daje wiele możliwości aranżacyjnych. To jeden z niewielu trendów, który umiejętnie zastosowany – pasuje w zasadzie do każdego stylu urządzania wnętrz. Tapety w kolorach czerni i bieli są stylowe, modne i jednocześnie ponadczasowe. Pozwolą stworzyć w mieszkaniu wyjątkową aranżację.

2016-03-07

Czytaj więcej

Witaj na naszym blogu!

Miło nam poinformować, że właśnie powstał nasz sklepowy blog z poradami dotyczącymi wszystkiego, co jest związane z tapetami. Zachęcamy do zaglądania. Do zobaczenia online!

2016-02-08

Czytaj więcej

609 090 709