Tapety geometryczne

Wybierz parametry poszukiwanych tapet

Wybrano 4217 wzorów tapet.

Śmiałe wzory, wyraźne linie i urozmaicona kolorystyka to cechy tapet prezentowanych w tej kategorii. Jeśli masz dość monotonii i potrzebujesz odrobimy szaleństwa w aranżacji wnętrza swojego domu, to z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Tapety geometryczne idealnie pasują do nowoczesnych, odważnych aranżacji salonu, przedpokoju czy jadalni.

Porady na temat: Tapety geometryczne

Heksagon czy marokańska koniczyna to wzory, które coraz częściej pojawiają się w stylowych aranżacjach, a co za tym idzie na tapetach ściennych. Mogą nawiązywać do eleganckich salonów lub orientalnych zdobień. Są uniwersalne, dlatego tak chętnie wykorzystywane są jako motyw na tapecie ściennej. Wszechstronność tych wzorów nie sprawia wrażenia banału.

     Heksagon, sześciokąt, plaster miodu ... Wzór, który cieszy się obecnie ogromną popularnością. Wykorzystywany przy projektowaniu płytek ceramicznych, tekstyliów, mebli. My przedstawiamy kilka ciekawych propozycji wykorzystania tego wzoru na tapetach dekoracyjnych.

     Znudziły Ci się gładkie jednokolorowe ściany? Boisz się wprowadzić do wnętrza konkretne charakterystyczne wzory? Wybierz uniwersalny motyw pasów.

   Tapety 3D to kompozycje z głębią, dzięki którym zaciera się granica pomiędzy fantazją a rzeczywistością. Zarówno graficzne abstrakcyjne motywy jak i obrazy tworzone za pomocą fotorealizmu to doskonały pomysł na wprowadzenie do wnętrza nowoczesnego przestrzennego designu.

Jak wybrać najlepsze tapety geometryczne?

Tapety geometryczne śmiało, można nazwać funkcyjnymi, gdyż prawie nigdy nie są jedynie uzupełnieniem wystroju. Zwykle nadają pomieszczeniu charakter oraz pełnią konkretne zadania. W zależności od wybranego wzoru, dzięki tapecie mogą Państwo optycznie zmniejszyć lub zwiększyć dane pomieszczenie.

Rozmaite figury geometryczne, tworzące nieszablonowe kompozycje, nie łatwo dopasować do wnętrza, aby tapety pełniły swoje funkcje oraz wywoływały pozytywne wrażenie estetyczne. Jeśli jednak się to uda. Efekt jest oszałamiający. Warto zatem skorzystać z kilku poniższych porad.

Ukształtuj swój pokój dzięki tapetom geometrycznym

Pokój jest zbyt mały? Ciasne pomieszczenie sprawia wrażenie przytłoczenia? Rozwiązaniem tego problemu mogą być tapety we wzory geometryczne. Warto wybrać modele o jasnej kolorystyce. Najlepiej sprawdzają się: błękit, beż, jasna zieleń oraz biel. Wzory, które najskuteczniej poszerzają pomieszczenie to kanciaste, zamknięte figury, takie jak: romby, trójkąty i inne wielokąty. Ważne, aby przybierały one niewielkie rozmiary, gdyż duże elementy wywołują wrażenie ciasnoty.

Jeśli chcą Państwo optycznie zmniejszyć pokój, który ze względu na swój rozmiar nie jest zbyt przytulny, warto zwrócić się ku wzornictwu niesymetrycznemu. Dobrze sprawdzają się również pionowe i poziome pasy. Wszelkie figury widniejące na tapetach powinny być wypełnione i przybierać spore rozmiary. Mogą Państwo również rozważyć wybór tapet, których wzornictwo stwarza wrażenie wypukłości.

Wystrój wnętrza, a wybór tapet

Dokonując zakupu tapety, warto zwracać uwagę na sąsiednie elementy wyposażenia wnętrza. Należy uwzględnić barwę i fakturę stojących w pomieszczeniu szaf i drzwi, ale także wyścielających podłoże paneli oraz dywanów. We wnętrzu wielokolorowym, aby zachować harmonię, wyrazistym tapetom geometrycznym powinno towarzyszyć wyposażenie o stonowanych barwach. Do niebanalnych, jaskrawych pomieszczeń poleca się tapety geometryczne o umiarkowanej intensywności kolorystycznej oraz proste wzornictwo.

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709

T: 0,08