Tapeta kwiaty, tapety w kwiaty

Kwiaty to najczęściej wybierany motyw roślinny w aranżacji wnętrz. Od wieków chętnie wykorzystywany nadal znajduje ogromną rzeszę fanów. Nie ma co się dziwić - kwiaty zdobią nasze łąki, ogrody, parki i lasy, a więc czemu nie wnętrza naszych mieszkań.

W tej kategorii proponujemy Państwu setki wzorów tapet w kwiaty. Wielkie i kolorowe, drobne i subtelne, wtapiające się w tło i ledwo dostrzegalne – motywów kwiatów na tapetach dekoracyjnych jest ogromna liczba. Każdy wzór jest inny i niepowtarzalny. Wybierając tapetę w kwiaty warto zwrócić uwagę także na strukturę tapety, jej odcień, łączenie kolorów – takie elementy mają wpływ na ogólny odbiór wzoru.

Tapety kwiaty sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w klasycznym stylu, a także nowoczesnym, w stylu shabby chic, vintage, rustykalnym, angielskim i wielu innych. Nasze tapety będą pasować do salonu, sypialni i pokoju dziecka, ale także kuchni czy przedpokoju.  

Wybrano 1709 wzorów tapet.

Porady na temat: Tapeta kwiaty, tapety w kwiaty

Zestawienie kilku propozycji zaczerpniętych z dwóch ważnych tendencji na rynku wnętrzarskim  

Tapety ze wzorem róży mają długą tradycję i stanowią filar najpopularniejszyc trendów przez lata. Nie umiemy się z nimi rozstać i nikt nie powiedział, że to źle. Zdobiły angielskie salony przez pokolenia, a obecnie można je odnaleźć w wielu stylach – klasycznym, shabby chic, vintage po nowoczesny. Bezwzględu na to jakiego trendu są objawieniem, zawsze nawiązują do romantycznych przytulnych wnętrz, do których większość ma słabość.

Jak przystało na tę porę roku, inspiracji do salonu szukamy wśród kwiatów. Tapety w kwiaty to doskonałe rozwiązanie. Tym sprytnym zabiegiem zachowamy na dłużej energie i wspomnienia wiosny i lata. Pozostaniemy w otulinie przyjaznego wnętrza na co dzień.

Większości z nas wiosna kojarzy się z generalnym sprzątaniem – myciem okien, odsuwaniem mebli, trzepaniem dywanów. To doskonały moment na zrobienie porządków, ale warto również pomyśleć o odświeżeniu wystroju naszego mieszkania. Jak obudzić wiosenny klimat w naszych wnętrzach? Poniżej podpowiadamy jak skutecznie pozbyć się zimowej monotonii i kreatywnie wprowadzić zmiany w swoim otoczeniu.

Tapety kwiaty do każdego wnętrza


Dobrze dobrane tapety w kwiaty potrafią bardzo pozytywnie zmienić oblicze każdego pomieszczenia. Czasami znacząco je ożywiają, a kiedy to potrzebne, potrafią nieco przygasić wnętrze. Jednak dokonując niewłaściwego wyboru, przez tapety, czy też fototapety kwiaty bardzo łatwo wywołać chaos.


Kwiatowe tapety do salonu

Nie ma wątpliwości, że tapety kwiaty bardzo często pojawiają się w salonach. Czy tak odważna decyzja, jak ozdobienie ścian pokoju gościnnego kwiatami to dobry pomysł? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż zależy od wielu czynników.

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że różnorodność, jeśli chodzi o tapety kwiaty, jest olbrzymia. Część z nich zupełnie nie nadaje się do salonu, natomiast pozostałe tworzą wspaniały wystrój. Chcąc ozdobić wszystkie ściany pokoju gościnnego, warto zdecydować się na nieco ciemniejsze tapety ozdobione ilustracjami drobnych kwiatów. Dobierając je kolorystycznie pod kątem barw dominujących w danym wnętrzu, nie sposób popełnić błąd.

Zwykle nieco mniej trafionym pomysłem w przypadku salonu są tapety kwiaty 3d rozpościerające się na wszystkich ścianach. Podobnie zresztą jest również z tradycyjnymi tapetami, jednak w bardzo jaskrawych kolorach. Nie oznacza to jednak, że nie mogą się one znaleźć w pokojach gościnnych. Jednakże należy umieszczać je tylko na pojedynczych ścianach, jako ozdoby. W takiej roli dobrze sprawdza się tapeta róże, jak również rozmaite wymyślne kompozycje.


Drzewa, woda, liście

Tapety kwiaty to w wielu przypadkach dobry wybór, jeżeli chodzi o salon. Niemniej jednak często jeszcze lepsze okazują się naturalistyczne tapety, które nie tyle przedstawiają same tylko kwiaty, co raczej prezentują całe krajobrazy. Często wybierane są fototapety kwiaty, na których obok kolorowych roślin pojawia się również wiele zieleni oraz wody, np. w postaci wodospadów.


Ożywienie sypialni

Podczas urządzania sypialni wielu ludziom brakuje odwagi. Nie chcą się zdecydować na tapety kwiaty 3d czy też dowolne fototapety, bojąc się, że zbyt mocno wpłyną one na nastrój panujący w sypialni. Rzeczywiście, trafne dobranie tapet do tego pomieszczenia jest wyjątkowo trudne. Nie oznacza to jednak wcale, że jest to niemożliwe i zawsze trzeba decydować się na najbezpieczniejsze rozwiązania.

Tapety kwiaty 3d, o ile nie są zbyt wyraziste i nachalne, doskonale sprawdzą się jako ozdoba sypialni. Warto umieszczać je w okolicy roślin, tworząc tym samym zielony kącik. Z pewnością tego typu tapety ożywią sypialnie, co również jest jej potrzebne, aby relaks w tym pomieszczeniu był przyjemny. Rzecz jasna nie można też przesadzić, gdyż obecne na wszystkich ścianach fototapety kwiaty w kolorach tęczy byłyby po prostu dużą przesadą.


Kuchnia i kwiaty – połączenie doskonałe

Tapety do salonu to dobry pomysł, podobnie zresztą jak w przypadku sypialni. Wydaje się jednak, że nigdzie tapety w kwiaty nie sprawdzają się tak dobrze, jak w kuchni. Trudno doradzić, jakie wzory i kolory pasują tam najlepiej, gdyż mocno zależy to od stylu wystroju wnętrza. W tradycyjnych wnętrzach najlepiej wypadają zwykle drobne ornamenty kwiatowe, natomiast w nowoczesnych kuchniach dobrze wyglądają fototapety kwiaty.
609 090 709