Tapety winylowe zmywalne

Wybierz parametry poszukiwanych tapet

Wybrano 13258 wzorów tapet.

Nowoczesne, wysokiej jakości tapety wiodących na rynku marek. Tapety z płaskiego lub spienionego winylu są odporne na działanie promieni słonecznych, można je myć, a nawet szorować. Tapety te są bardzo trwałe i doskonale nadają się do każdego pomieszczenia. Zapraszamy do obejrzenia naszych propozycji.

Tapety winylowe zmywalne – postaw na trwałość

Zależy ci na tym, aby aranżacja wnętrza wykonana w oparciu o tapety ścienne możliwie jak najdłużej utrzymywała swoją świeżość? Szukasz tapety ściennej w rozsądnej cenie, ale lepszej jakości niż typowa tapeta papierowa? Odpowiedzią na twoje potrzeby będą zapewne winylowe tapety ścienne. Charakteryzują się one wydłużonym czasem eksploatacji, są na ogół odporne na zmywanie, szorowanie.

Budowa tapet winylowych

Proponowane w tej kategorii tapety ścienne produkowane są w różnych technologiach. Bardzo popularne są tapety winylowe wykonane z dwóch warstw, podłoże stanowi twardy papier lub fizelina natomiast warstwa wierzchnia to winyl (polichlorek winylu). Stopień wytrzymałości tapety na zmywanie oraz warunki atmosferyczne zależy co ciekawe nie tyle od grubości zastosowanej warstwy, ale także od rodzaju zastosowanego winylu. W zależności od przeznaczenia stosuje się tzw. winyl piankowy lub twardy winyl (bardziej odporny). Jak nietrudno się domyśleć tapety tego typu są stosunkowo grube, dzięki temu całkiem dobrze niwelują drobne nierówności na powierzchni tapetowanej ściany. W tej technologii bardzo często wykonuje się tapety obiektowe przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej, np. hoteli, pensjonatów czy centrum konferencyjnych. Tapety tego rodzaju są wykonane na ogół z twardego winylu i dodatkowo polakierowane.

A może tapeta winylowa w kuchni?

Wbrew być może wielu obiegowym opiniom wiele osób decyduje się na tapetowanie ścian w kuchni. Tapety winylowe znakomicie sprawdzają się w kuchni ze względu na swoją odporność na wilgoć i wspomniane wcześniej zmywanie. Ponieważ kuchnia to pomieszczenie, w którym powietrze charakteryzuje się na ogół dużą wilgotnością, na trwałość tapety ogromny wpływ będzie prawidłowe jej położenie. Prawidłowe, zgodne z zaleceniami producenta położenie tapety będzie skutkować tym, że z czasem nie zacznie się odklejać pod wpływem wilgoci.

Tapety winylowe – popularni producenci

W sklepie innetapety.pl dostępne są tapety winylowe rozmaitych producentów, tj. niemieckie Marburg, As Creation oraz Rasch, Ugepa, a także włoska marka Cristiana Masi. Wiele tapet tego typu mamy dostępne praktycznie od ręki z możliwą wysyłką 24h.

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709

T: 0,16