Tapety winylowe zmywalne

Nowoczesne, wysokiej jakości tapety wiodących na rynku marek. Tapety z płaskiego lub spienionego winylu są odporne na działanie promieni słonecznych, można je myć, a nawet szorować. Tapety te są bardzo trwałe i doskonale nadają się do każdego pomieszczenia. Zapraszamy do obejrzenia naszych propozycji.

Wybrano 22148 wzorów tapet.

Porady na temat: Tapety winylowe zmywalne

Tapety winylowe zmywalne to nowoczesne podejście do dekoracji wnętrz. Tempo życia i jego wyzwania, skłaniają wszystkie branże do pójścia na jak największe ugody z klientem. Powiedzenie "potrzeba matką wynalazku" dowiodło swojej słuszności również w branży tapetowej. Opinie o niepraktyczności stosowania tapet, nie mają już podstaw. Świeże spojrzenie na aranżacje wnętrz, poskutkowało, zadowalającymi rozwiązaniami nawet dla pomieszczeń, które stawiają spore wymagania. 

Najwytrzymalszym materiałem który powstał na tapetę jest winyl. Charakterystyka produktu pozwala mu na bycie użytecznym w niecodziennych pomieszczeniach jak na tapetę przystało. Łazienki i kuchnie nie stanowią już problemu. Jeśli marzysz o tapecie w którymś z tych pomieszczeń nie musisz się już powstrzymywać.

Tapety w pasy są absolutnie klasycznym rozwiązaniem. Swoją ponadczasowość zawdzięczają naturalnej właściwości pasów do tworzenia iluzji. Potrafi optycznie pomniejszać bądź powiększać przestrzeń. Nadawać głębi lub koncentrować uwagę na szczególe. Pasy, wertykalne, horyzontalne, pasy będące printami zwierząt, nasycone kolorem czy delikatne i subtelne. Paski można znaleźć wszędzie.

Specjaliści zajmujący się nową dziedziną nauki jaką jest psychologia koloru, odkryli, że barwy mają ogromny wpływ na człowieka. Wybory z tym związane dużo mówią o naszym stanie emocjonalnym, potrzebach czy pragnieniach. Najczęściej przy podejmowaniu decyzji w sprawie kolorów kierujemy się intuicją i własnymi, indywidualnymi upodobaniami.

Tapety winylowe zmywalne – postaw na trwałość

Zależy ci na tym, aby aranżacja wnętrza wykonana w oparciu o tapety ścienne możliwie jak najdłużej utrzymywała swoją świeżość? Szukasz tapety ściennej w rozsądnej cenie, ale lepszej jakości niż typowa tapeta papierowa? Odpowiedzią na twoje potrzeby będą zapewne winylowe tapety ścienne. Charakteryzują się one wydłużonym czasem eksploatacji, są na ogół odporne na zmywanie, szorowanie.

Budowa tapet winylowych

Proponowane w tej kategorii tapety ścienne produkowane są w różnych technologiach. Bardzo popularne są tapety winylowe wykonane z dwóch warstw, podłoże stanowi twardy papier lub fizelina natomiast warstwa wierzchnia to winyl (polichlorek winylu). Stopień wytrzymałości tapety na zmywanie oraz warunki atmosferyczne zależy co ciekawe nie tyle od grubości zastosowanej warstwy, ale także od rodzaju zastosowanego winylu. W zależności od przeznaczenia stosuje się tzw. winyl piankowy lub twardy winyl (bardziej odporny). Jak nietrudno się domyśleć tapety tego typu są stosunkowo grube, dzięki temu całkiem dobrze niwelują drobne nierówności na powierzchni tapetowanej ściany. W tej technologii bardzo często wykonuje się tapety obiektowe przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej, np. hoteli, pensjonatów czy centrum konferencyjnych. Tapety tego rodzaju są wykonane na ogół z twardego winylu i dodatkowo polakierowane.

A może tapeta winylowa w kuchni?

Wbrew być może wielu obiegowym opiniom wiele osób decyduje się na tapetowanie scian w kuchni. Tapety winylowe znakomicie sprawdzają się w kuchni ze względu na swoją odporność na wilgoć i wspomniane wcześniej zmywanie. Ponieważ kuchnia to pomieszczenie, w którym powietrze charakteryzuje się na ogół dużą wilgotnością, na trwałość tapety ogromny wpływ będzie prawidłowe jej położenie. Prawidłowe, zgodne z zaleceniami producenta położenie tapety będzie skutkować tym, że z czasem nie zacznie się odklejać pod wpływem wilgoci.

Tapety winylowe – popularni producenci

W sklepie innetapety.pl dostępne są tapety winylowe rozmaitych producentów, tj. niemieckie Marburg, As Creation oraz Rasch, Ugepa, a także włoska marka Cristiana Masi. Wiele tapet tego typu mamy dostępne praktycznie od ręki z możliwą wysyłką 24h.

609 090 709