Tapety zawierające motywy roślinno-kwiatowe

Wątki zaczerpnięte bezpośrednio z natury to wiecznie modne i zawsze cenione motywy dekoracyjne na ścianach. Tworzą przytulny klimat i są polecane szczególnie do sypialni. W tej kategorii znajdują się przeróżne tapety z elementami roślinnymi i kwiatowymi.

Wybrano 7227 wzorów tapet.

Porady na temat: Tapety zawierające motywy roślinno-kwiatowe

Od indywidualnie zaprojektowanych fototapet po różnorodność stylów, spopularyzowanych przez masowych producentów. Wszystko stoi przed nami otworem. To z kolei powoduje, że wybór może być zarówno ekscytujący jak i przytłaczający.  

Tapety zaczęto używać w XVIII wieku. Ludzie chcieli w ten sposób upiększyć wnętrza domów i wykreować je nie tylko na oazy domowego spokoju, ale również na reprezentatywne miejsca, warte pokazania gościom. Rasch jest jednym z pionierów tego okresu, i obecnie można już mówić o stylowym dorobku tej rodzinnej firmy. Cel nadal pozostaje ten sam pomimo upływu ponad 150 lat od pierwszych produkcji. Tapety tego producenta pretendują do miana sztuki, która ozdabia ściany naszych wnętrz. 

Zestawienie kilku propozycji zaczerpniętych z dwóch ważnych tendencji na rynku wnętrzarskim  

Tapety wciąż się plasują na szczytach popularności w dekoracyjnych przemianach wnętrz. Nadają koloru i mają wpływ na każde wnętrze. Przyjrzyj się obecnym trendom i zatrzymaj się na dłużej przy tym, który Ci odpowiada.   

Czy jesteś gotów na najnowsze trendy? Tapety z frazami, tekstami w obcych językach, literami i słowami, to jednym z rosnących trendów stylizowania wnętrz w unikatowy sposób. Od eleganckich, współczesnych tapet, po elektryzujące wzory tapet z motywem gazety. Od swobodnych tekstów, po słowa i litery. Wyróżniająca się stylizacja będzie końcowym efektem projektu. Czy jesteś gotowy, aby odnaleźć swój styl pośród napisów na ścianie?

Łazienki nie zawsze muszą być gładkie i pokryte płytkami. Stanowią idealną przestrzeń do wariacji nad aranżacją. Restaurowane, stare domy lub przebudowywane lofty często mają cegły przykryte płytą gipsową. Nie zawsze jest to opłacalne, żeby skuwać ściany. W poszukiwaniach pożądanego efektu udajemy się po tapetę.

Tapety ze wzorem róży mają długą tradycję i stanowią filar najpopularniejszyc trendów przez lata. Nie umiemy się z nimi rozstać i nikt nie powiedział, że to źle. Zdobiły angielskie salony przez pokolenia, a obecnie można je odnaleźć w wielu stylach – klasycznym, shabby chic, vintage po nowoczesny. Bezwzględu na to jakiego trendu są objawieniem, zawsze nawiązują do romantycznych przytulnych wnętrz, do których większość ma słabość.

Inspirowane naturą wnętrza to kierunek zaspakajania naszej potrzeby bliskości z przyrodą. Czasami tylko wyobraźnia dzieli nas od realizacji. Do wywołania wrażenia wyrafinowanego wnętrza posłużą tapety z motywem drzewa. To pomysł na własny kawałek świata w aranżacji wnętrz.

Jak przystało na tę porę roku, inspiracji do salonu szukamy wśród kwiatów. Tapety w kwiaty to doskonałe rozwiązanie. Tym sprytnym zabiegiem zachowamy na dłużej energie i wspomnienia wiosny i lata. Pozostaniemy w otulinie przyjaznego wnętrza na co dzień.

Dążymy do kontaktu z naturą na różnych płaszczyznach. Zapraszamy ją do wnętrz. Otaczamy się pięknem i celujemy w iluzję o tajemniczym ogrodzie rodem z książki Francesa Hodgsona Burnetta. Zwięźle rzecz ujmując, idziemy w kwiaty.

Dążymy do kontaktu z naturą na różnych płaszczyznach. Zapraszamy ją do wnętrz. Otaczamy się pięknem i celujemy w iluzję o tajemniczym ogrodzie rodem z książki Francesa Hodgsona Burnetta. Zwięźle rzecz ujmując, idziemy w kwiaty.

Jak co roku, świat mody i designu stara się przewidzieć trendy, które będą wiodły prym w zbliżającym się, nowym roku. Czego możemy spodziewać się w nadchodzącym 2018 roku? Jeśli planujesz metamorfozę swojego domu i chcesz urządzić go zgodnie z obowiązującymi trendami, ten artykuł jest dla ciebie.


Czy tapeta w kwiaty to dobry wybór?

Dobrze dobrane tapety w kwiaty ożywiają ponure wnętrze lub wręcz przeciwnie, przygaszają zbyt jaskrawy wystrój. Jednak niewłaściwy wybór skutkuje estetycznym chaosem. Jak go uniknąć i znaleźć idealną tapetę z roślinami?

Kolorowe i wiosenne tapety w kwiaty

Wiele tapet ściennych w kwiaty z wielokolorowymi kompozycjami. Ich dopasowanie do danego wnętrza jest szczególnie trudne, gdyż umiejscowione na ścianie, całkowicie zmieniają charakter pomieszczenia. Dobrze sprawdzają się w prosto urządzonych pokojach czy kuchniach, gdzie intensywne kolory nie gryzą się z barwami pozostałego wystroju.

Wiosenne tapety kwiaty warto stosować jako dekorację na jednej ścianie w pomieszczeniu. W romantycznej sypialni świetnie sprawdzą się ornamenty roślinne w ciepłych kolorach. Do salonu natomiast polecamy tapety z zielonymi kompozycjami liści, imitacjami lasów oraz modele przedstawiające bliżej nieokreślone kształty roślinne. Mniej wyraziste tapety kwiatowe tworzą również przyjazny klimat w kuchni i jadalni.

Czarno biała tapeta kwiaty

Ciekawą opcją jest wybór czarno-białych tapet roślinnych. Gdzie prezentują się one najlepiej? Modeli tego typu raczej nie wykorzystuje się jako tapet głównych do oklejania wszystkich ścian danego pomieszczenia. Lepiej sprawdzają się w roli dekoracji na jedną ścianę, wykorzystywanych przy aranżacji wystroju sypialni, bądź salonu. W ofercie sklepu innetapety.pl znajduje się szeroki wybór tapet roślinnych, utrzymanych w czarno-białej kolorystyce. Mają Państwo do wyboru m.in. imitacje drzew, roślin pnących oraz rozmaite czarne kwiaty na białym tle.

Najnowsze trendy

Wybierając najodpowiedniejsze tapety kwiatowe, należy kierować się oczywiście indywidualnymi preferencjami oraz dopasowaniem modelu do wystroju wnętrza. Warto jednak uwzględniać również najnowsze trendy. Co jest modne w ostatnich latach? Projektanci wnętrz polecają tapety ścienne w kwiaty w rozmiarze 3XL. Doskonale sprawdzają się jako dekoracja na jedną ścianę w dowolnym pomieszczeniu.

609 090 709