Tapeta róże, tapety w róże

Róża to jeden z najszlachetniejszych, najpiękniejszych i najbardziej cenionych kwiatów. Od wieków jest symbolem miłości i motywem chętnie wykorzystywanym w aranżacjach wnętrz. Nic dziwnego, że motyw róży tak często pojawia się na tapetach dekoracyjnych. Kategoria "tapety róże" została wyodrębniona z ogólnej kategorii "kwiaty", aby ułatwić miłośnikom tego kwiatu szybkie znalezienie upragnionego motywu na ścianę.

Nie wyobrażamy sobie romantycznego wnętrza sypialni czy salonu bez motywu róży. Duży, zdecydowany wzór, drobne kwiatuszki na stonowanym tle, czy kolorowy zawrót głowy – każdy znajdzie opcje idealnie pasującą do stylu, w jakim urządzona jest jego sypialni czy salon. Tapety róże doskonale pasują do aranżacji w stylu shabby chic, rustykalnym , prowansalskim, vintage, a także glamour czy wielu innych.

Życzymy przyjemnego przeglądania tych pięknych wzorów tapet w róże.  

Wybrano 363 wzorów tapet.

Porady na temat: Tapeta róże, tapety w róże

Tapety ze wzorem róży mają długą tradycję i stanowią filar najpopularniejszyc trendów przez lata. Nie umiemy się z nimi rozstać i nikt nie powiedział, że to źle. Zdobiły angielskie salony przez pokolenia, a obecnie można je odnaleźć w wielu stylach – klasycznym, shabby chic, vintage po nowoczesny. Bezwzględu na to jakiego trendu są objawieniem, zawsze nawiązują do romantycznych przytulnych wnętrz, do których większość ma słabość.

Tapety w róże


Tapeta jest elementem dekoracji, który od dawna zagościł w naszych domach. Dawniej ściany były tradycyjnie malowane na jakiś kolor. Odkąd pojawiły się tapety, firmy produkcyjne zaczęły się prześcigać w coraz to nowszych wzorach i kolorach. Są wzory tapet, które jeśli chodzi o popularność, mają swoje pięć minut, a są takie, które są ponadczasowe. I właśnie taką uniwersalnością mogą poszczycić się tapety w róże.Wynika to pewnie z faktu, że róża od zawsze niesie ze sobą ogromną siłę przekazu.Wiele osób używa języka kwiatów żeby przekazać konkretne uczucia. Doszło do tego, że za pomocą kolorów sygnalizujemy swój stan emocjonalny, swoje upodobania. To wszystko wpływa na to, że róża do dzisiaj ma opinię kwiatka, który wyraża to, czego my nie jesteśmy w stanie powiedzieć.

Najprawdopodobniej właśnie te cechy sprawiły, że ten przepiękny kwiat na stałe zagościł w świecie tapet. Tapeta w róże nie jest jednak wybierana tylko przez romantyków.

Tapeta w róże, gdzie pasuje


Tapeta w róże idealnie znajdzie swoje miejsce w każdym pomieszczeniu. Świetnie nadaje się do sypialni, salonu, przedpokoju, kuchni a nawet łazienki.

W naszej ofercie znajdą Państwo ponad 350 różnych modeli tapet w róże. Jeśli chcemy urządzić przytulną, ciepłą, klimatyczną sypialnię, można wybrać stonowane kolory i delikatniejsze motywy róż. Pięknie będą się komponować tutaj bukiety róż, lub tajemnicze dzikie róże. Wszystko zależy od naszego gustu, upodobań i naszej wyobraźni. W kuchni, przedpokoju lub łazience można zdecydować się na mocniejsze motywy i kolory na tapecie w róże. W łazience idealnie sprawdzi się mocny motyw z przeskalowanym do dużych rozmiarów kwiatem. Taka tapeta w dużą różę, będzie główną ozdobą łazienki.

Projektanci czy dekoratorzy wnętrz często doradzają, żeby w dużych pomieszczeniach mocno zaakcentować jedną ścianę, a resztę można pomalować na pasujący do położonej tapety w róże kolor. Dzięki temu nie przytłoczymy nadmiernie pokoju i pozwolimy naszym oczom relaksować się po długim, męczącym dniu.


Tapeta w róże, a różne style


W dużych pomieszczeniach śmiało można zdecydować się na wyraźne motywy i mocne kolory tapety w róże. Dużym zainteresowaniem cieszy się tapeta w duże kwiaty, w nowoczesnym, graficznym ujęciu. Innych fascynuje wzór Paisley, który ma swoje źródło w bliskowschodniej kulturze. Jeszcze inni gustują w stylu vintage łączącym starodawne wzory z elegancją, a w którym tapeta w róże również świetnie się odnajduje. Jeśli pomieszczenie, w którym planujemy przykleić tapetę jest jasne i duże, można przemyśleć barokowy styl tapety z różami, który w zachwycający sposób łączy mroczność z romantyzmem.


Tapeta w róże często jest wybierana przez klientów, dzięki jej niesamowitym, różnym odsłonom. Może być przedstawiana w różnej wielkości pączkach, w różnych odsłonach i kolorach. Tapeta w róże pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych stylów dekoracji wnętrz. Nic dziwnego, że jest to wzór, który ciągle nas zadziwia i fascynuje.

609 090 709