Tapety w stylu skandynawskim

Tapety skandynawskie - jasne barwy i światło

Jak sama nazwa wskazuje, styl skandynawski ma swoje korzenie w designie krajów północnoeuropejskich kojarzących się najczęściej z reniferami, nocami polarnymi i lodowcami. Ze względu na swoje położenie geograficzne panuje tam długa zima i krótkie chłodne lato. Aby rozjaśnić ponure wnętrza i wpuścić do środka jak najwięcej światła, Skandynawowie unikają zasłaniania okien firanami, a we wnętrzach stosują jasne barwy.

Skandynawskie wnętrza charakteryzuje prostota i funkcjonalność. 

Jasne barwy od podstawowej bieli przez szarości i beże dobrze odbijają światło, optycznie powiększają pomieszczenia i nadają im przestrzeni - i właśnie takie tapety ścienne znajdą Państwą w tej kategorii. Świetnym rozwiązaniem może być zastosowanie bielonej cegły. Modne bywa również kontrastowe zestawienie jasnych odcieni z ciemniejszymi akcentami grafitu czy czerni. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przesadzić z użyciem ciemnych kolorów. Wystarczy, że będą one jedynie dodatkiem lub ciekawym akcentem. 

Zapraszamy do obejrzenia kolekcji śceinnych tapet skandynawskich.

Wybrano 941 wzorów tapet.

85.00 zł
65.00 zł
75.00 zł
39.00 zł
69.00 zł
69.00 zł
Porady na temat: Tapety w stylu skandynawskim

Jak co roku, świat mody i designu stara się przewidzieć trendy, które będą wiodły prym w zbliżającym się, nowym roku. Czego możemy spodziewać się w nadchodzącym 2018 roku? Jeśli planujesz metamorfozę swojego domu i chcesz urządzić go zgodnie z obowiązującymi trendami, ten artykuł jest dla ciebie.


Jak oswoić egzotyczne tropiki i przenieść ten modny motyw do własnego mieszkania? Pomogą w tym dekoracyjne tapety ścienne.

Sypialnia to nasza prywatna oaza spokoju, w której wypoczywamy i ładujemy akumulatory na kolejny dzień. Jak ją urządzić żeby spełniała nasze oczekiwania? Jasna czy ciemna? Kolorowa czy stonowana? Nowoczesna czy tradycyjna? Urządzenie wymarzonej sypialni nasuwa zadziwiająco wiele pytań i rodzi sporo wątpliwości przy dokonywaniu wyborów.

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709