Tapety w stylu skandynawskim

Wybierz parametry poszukiwanych tapet

Wybrano 829 wzorów tapet.

Tapety skandynawskie - jasne barwy i światło

Jak sama nazwa wskazuje, styl skandynawski ma swoje korzenie w designie krajów północnoeuropejskich kojarzących się najczęściej z reniferami, nocami polarnymi i lodowcami. Ze względu na swoje położenie geograficzne panuje tam długa zima i krótkie chłodne lato. Aby rozjaśnić ponure wnętrza i wpuścić do środka jak najwięcej światła, Skandynawowie unikają zasłaniania okien firanami, a we wnętrzach stosują jasne barwy.

Skandynawskie wnętrza charakteryzuje prostota i funkcjonalność. 

Jasne barwy od podstawowej bieli przez szarości i beże dobrze odbijają światło, optycznie powiększają pomieszczenia i nadają im przestrzeni - i właśnie takie tapety ścienne znajdą Państwą w tej kategorii. Świetnym rozwiązaniem może być zastosowanie bielonej cegły. Modne bywa również kontrastowe zestawienie jasnych odcieni z ciemniejszymi akcentami grafitu czy czerni. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przesadzić z użyciem ciemnych kolorów. Wystarczy, że będą one jedynie dodatkiem lub ciekawym akcentem. 

Zapraszamy do obejrzenia kolekcji śceinnych tapet skandynawskich.

Porady na temat: Tapety w stylu skandynawskim

     Od kilku sezonów, niesłabnącą popularnością w dekorowaniu wnętrz cieszy się styl skandynawski. Co go charakteryzuje i dlaczego jest tak lubiany przez Polaków?

 

     Beton jeszcze do niedawna kojarzony z budownictwem wielkiej płyty i wnętrzami przemysłowymi, dziś odważnie wkracza na salony i do przestrzeni mieszkalnych. W jakich pomieszczeniach się sprawdzi? Jak wykorzystać jego potencjał aby stworzyć niepowtarzalny klimat?

     Od dawna motyw ptaków inspiruje artystów tworzących sztukę użytkową. Można go dostrzec w wzorach tkanin, dywanów, na obrazach czy w postaci różnych bibelotów. Coraz częściej "ptasie" motywy pojawiają się również na ścianach w formie tapety, fototapety czy ozdobnych naklejek.

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709

T: 0,07