Tapety w stylu skandynawskim

Tapety skandynawskie - jasne barwy i światło

Jak sama nazwa wskazuje, styl skandynawski ma swoje korzenie w designie krajów północnoeuropejskich kojarzących się najczęściej z reniferami, nocami polarnymi i lodowcami. Ze względu na swoje położenie geograficzne panuje tam długa zima i krótkie chłodne lato. Aby rozjaśnić ponure wnętrza i wpuścić do środka jak najwięcej światła, Skandynawowie unikają zasłaniania okien firanami, a we wnętrzach stosują jasne barwy.

Skandynawskie wnętrza charakteryzuje prostota i funkcjonalność. 

Jasne barwy od podstawowej bieli przez szarości i beże dobrze odbijają światło, optycznie powiększają pomieszczenia i nadają im przestrzeni - i właśnie takie tapety ścienne znajdą Państwą w tej kategorii. Świetnym rozwiązaniem może być zastosowanie bielonej cegły. Modne bywa również kontrastowe zestawienie jasnych odcieni z ciemniejszymi akcentami grafitu czy czerni. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przesadzić z użyciem ciemnych kolorów. Wystarczy, że będą one jedynie dodatkiem lub ciekawym akcentem. 

Zapraszamy do obejrzenia kolekcji śceinnych tapet skandynawskich.

Wybrano 939 wzorów tapet.

Porady na temat: Tapety w stylu skandynawskim

Jak co roku, świat mody i designu stara się przewidzieć trendy, które będą wiodły prym w zbliżającym się, nowym roku. Czego możemy spodziewać się w nadchodzącym 2018 roku? Jeśli planujesz metamorfozę swojego domu i chcesz urządzić go zgodnie z obowiązującymi trendami, ten artykuł jest dla ciebie.


Jak oswoić egzotyczne tropiki i przenieść ten modny motyw do własnego mieszkania? Pomogą w tym dekoracyjne tapety ścienne.

Sypialnia to nasza prywatna oaza spokoju, w której wypoczywamy i ładujemy akumulatory na kolejny dzień. Jak ją urządzić żeby spełniała nasze oczekiwania? Jasna czy ciemna? Kolorowa czy stonowana? Nowoczesna czy tradycyjna? Urządzenie wymarzonej sypialni nasuwa zadziwiająco wiele pytań i rodzi sporo wątpliwości przy dokonywaniu wyborów.

609 090 709