Tapety nowoczesne

Nowoczesny, minimalistyczny wystrój wnętrza wymaga dobrania odpowiedniej dekoracji ścian. Tapeta może być jedynie tłem dla wyeksponowanego wyposażenia wnętrza, lub wręcz przeciwnie – jedna ze ścin bogato ozdobiona będzie stanowiła główny element dekoracyjny. W tej kategorii znajdą Państwo nowoczesne tapety z motywami roślinnymi, geometrycznymi, tapety w pasy i wiele innych.

Wybrano 14334 wzorów tapet.

Porady na temat: Tapety nowoczesne

Tapeta do kuchni nie jest wynalazkiem ostatnich lat, ale dopiero od niedawna wchodzi w łaski urządzajacych mieszkania. Tapety przechodzą własnie swoją drugą świetność i niczy nie przypominają znanych dobrze wzorów lat 80 występujących z częstotliwością 8 na 10 mieszkań na piętrze.

Tapety w kolorze miodowym? Tak. Na ściany pomieszczeń pewnym krokiem wkracza żółć. Jest to trend, spowodowany powrotem lat 70. Co powoduje, że miodowy czy musztardowy odcień jest tak chętnie wybierany? Jak urządzić z nim swoje wnętrze?

Potrafią zmylić każdego . Do złudzenia przypominają kamień , drewno , cegłę , beton lub tkaninę. Tapety są doskonałą alternatywą dla bardziej pracochłonnych i kosztownych rozwiązań.

Jak co roku, świat mody i designu stara się przewidzieć trendy, które będą wiodły prym w zbliżającym się, nowym roku. Czego możemy spodziewać się w nadchodzącym 2018 roku? Jeśli planujesz metamorfozę swojego domu i chcesz urządzić go zgodnie z obowiązującymi trendami, ten artykuł jest dla ciebie.


Wzór o kształcie sześciokąta zwany plastrem miodu daje wiele możliwości aranżacji nowoczesnych wnętrz. Pozwala tworzyć indywidualny charakter pomieszczeń. Jego symetryczne ułożenie i geometryczna precyzja wprowadzają atmosferę harmonii i porządku.

Szeroki wybór tapet nowoczesnych

Nowoczesne tapety ścienne cechuje różnorodność, szeroka gama kolorów, a także często bardzo fantazyjne, ale czasami też zupełnie proste ornamenty. Modne są dzisiaj rozmaite figury geometryczne, a zwłaszcza heksagon. Klienci chętnie wybierają również tapety z kompozycjami roślinnymi.

Tapeta do nowoczesnego wnętrza

Mianem nowoczesnych tapet można określić modele biało-czarne, szare, czy też kremowe, nierzucające się szczególnie w oczy, lecz raczej stanowiące tło dla wnętrza w podobnych barwach. Dekorowanie nimi ścian jest szczególnie wskazane w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim. Coraz częściej jednak w salonach i sypialniach goszczą jaskrawe kolory, wyrazistość i niebanalne wzory. Na uwagę zasługują także tapety przedstawiające rozmaitą roślinność oraz wielobarwne wzory geometryczne. Ożywiają one każde wnętrze, nadając mu jednocześnie niepowtarzalnego charakteru.

Gdzie sprawdzają się tapety nowoczesne?

Ze względu na różnorodność, rozmaite tapety ścienne z nowoczesnymi wzorami pojawiają się dziś w zasadzie we wszystkich pomieszczeniach. Wielokolorowe ornamenty roślinne, a także imitacje cegieł, czy kamieni świetnie sprawdzają się jako dekoracje na jedną ścianę w salonie. Natomiast w sypialni warto postawić na prostotę – jedno- lub dwukolorowe wzory. Ich ciepłe barwy stworzą klimat sprzyjający relaksowi.

Coraz częściej nowoczesność, oryginalne wzory i niestandardowe barwy, goszczą również w kuchniach i łazienkach. W tym przypadku kontrast nie jest najlepszym pomysłem. W kuchni najlepiej prezentują się nieco przybladłe, jednak kolorowe tapety w grochy oraz figury geometryczne. Zawsze mile widziana jest również przedstawiona na nowoczesnych tapetach ściennych roślinność. W łazience natomiast dominować powinien błękit, ewentualnie może być też jasna zieleń. Jeśli pomieszczenie jest jednorodne kolorystycznie, warto rozważyć także pokrycie ścian bielą lub tapetą o jasnym odcieniu szarości.

609 090 709