Aranżacja pokoju dziecięcego - propozycje wystroju wnętrza

2021-06-22

Jeśli będziesz celować w jasną i nowoczesną przestrzeń przystosowaną do pokoju dziecięcego to z pewnością odniesiesz sukces . Nowoczesny design, kładący nacisk na prostotę i funkcjonalność, jest praktycznym wyborem dla zapracowanych rodziców.
Nowoczesne pokoje dziecięce mają w sobie wiele z świeżości i wyrafinowania. Czyste linie, przestrzeń sprawiająca wrażenie ładu, w którym zaakcentowane jest tylko to, czego potrzebujesz. Decydując się na neutralną paletę kolorów, poszalej ze stylową tapetą i oświetleniem, a stworzysz gustowną, neutralną przestrzeń, w którą twoje podrastające dziecko wrośnie na dłużej i będzie się nią cieszyć przez lata. Poniżej parę niezawodnych pomysłów i całkiem spora doza inspiracji.

Nowoczesny minimalizm  
Jak przenieść nowoczesny minimalizm do pokoju naszego dziecka? Idealnym tego przykładem będą jasne ściany. Najlepiej jeśli tapeta posiadałaby bardzo delikatny wzór, lub wprowadzała do wnętrza jednokolorową – białą- fakturę. Poza tym powściągliwe umeblowanie i niezagracona podłoga. Wszystkie te elementy nadadzą pomieszczeniu jasnego, przestronnego charakteru. Pozwoli się to skupić na dziecku i jego faktycznych potrzebach, bez rozpraszania uwagi tysiącem nie istotnych drobiazgów, którymi straci zainteresowanie wraz z kolejną zabawką. Całe przesłanie takiego wnętrza jest skierowane dla rodzin, które wyznają zasadę, że w designie, mniej znaczy więcej.

Inspiracja wakacjami


Być może sypialnia dzieci zostanie zainspirowana jedną z waszych wypraw. Otacza nas błogosławieństwo różnorodności z którego można czerpać garściami i tworzyć zupełnie autorskie wnętrza. W końcu podróż była empirycznym doświadczeniem świata przez waszą rodzinę. Zaobserwowane wzory, rozwiązania, kolory czy nawet zapachy, można teraz zebrać w jednym pomieszczeniu wokół którego roztoczymy klimat miłych wspomnień. Kraje śródziemnomorskie są niezwykłą inspiracją, każdy z nich to inna przygoda i inne wnętrze. Pokój zainspirowany podróżą do Maroka, byłby prosty, ale jednocześnie szykowny nawet jako pokój do zabaw.Propozycją na ściany tym razem będzie tapeta z kolekcji CLASSIC SILKS 3, której drobny wzór układa się w motyw marokańskiej mozaiki. Powtarzalność elementów przypominających kwiatowy deseń to idealny wybór do stworzenia orientalnego i nieco egzotycznego wnętrza twojego dziecka. Subtelna kolorystyka jasnego i ciemnego beżu wniesie do pokoju ciepłą tonację.
Świetnym uzupełnieniem dla tapety i jasnego wnętrza będzie plakat lub wydruk charakterystycznego elementu dla Maroka, czegoś z czym macie wspomnienia: mozaika, wielbłąd, piasek, morze… Akcenty w stylu marokańskim płynnie połączą się z pozostałymi elementami. Dywan ze wzorem marokańskim, lub kosz z trawy morskiej dopełnią aranżacje.


Nowoczesne Boho


Propozycją dla dziewczynki może być nowoczesny styl boho z dużym zastrzykiem nowoczesnego szyku charakterystycznego dla tego stylu. Wielkoformatowe zwory tapety, makramy, bogato teksturowany dywan to charakterystyczne ujęcie elementów stylu bohemy.
Idealna symetria


Symetria sprawdzi się jako aranżacja unisex chociaż, będzie o tym decydować zastosowana tonacja kolorystyczna i dodatki. Co jest podstawą tego stylu? Przede wszystkim kładzie on nacisk na równowagę. Uwidacznia się to w geometrycznym wzornictwie tapet, ale również za pomocą innych akcentów. W połączeniu z płasko tkanymi dywanami i ziemistą kolorystyką zieleni sprawi, że nowoczesny pokój dziecięcy jest nie tylko wspaniale zaprojektowaną, ale także nadzwyczaj stylową przestrzenią.
Akcent kolorystyczny


Akcent kolorystyczny wnosi życie i energię tworząc zabawny i nowoczesny pokój dziecięcy. W łaski wkradają się ostatnio szturmem czarno-białe przestrzenie z nowoczesnymi liniami oraz graficznymi nadrukami i wzorami. Dodanie mocnego akcentu kolorystycznego nadaje przestrzeni odważny i orzeźwiający temat, który łatwiej spersonalizować niż nadruki same w sobie.

Propozycja do pokoju chłopca
Propozycja do pokoju dziewczynki
Kolekcji BLACK & WHITE WITH A SPLASH OF GOLD. Minimalistyczna kolorystyka kontrastów i oryginalny wzór idealnie odnajdują się we współczesnym pokoju dziecięcym. Motyw roślinny przypomina zwięzłą kompozycję niczym z kolorowanek relaksacyjnych.


Pokój z muralem


Pokój sprawia wrażenie czystości i nowoczesności. Nadal jest pokojem dedykowanym dziecku, ale jednocześnie jest odważny i jest skierowany na podkreślenie wybranego element projektu, który stanowi właśnie mural. Wielkoformatowy mural na tle monochromatycznego, jasnego wystroju będzie wyraźnie kontrastował z prostym otoczeniem. Mural przyciąga wzrok i potęguje spektakularny zabieg w jasnej i nowoczesnej przestrzeni.
Skandynawski urok


Jasne, czyste i na wskroś nowoczesne wnętrze jest przykładem skandynawskiego designu. Współczesna estetyka, która tworzy funkcjonalne, przyjazne dzieciom przestrzenie, które inspirują zmysły, kładąc nacisk na wyobraźnię i zabawę – przez to właśnie rozumiemy skandynawski urok. Znajdziemy tutaj żywe wzory, kapryśne wydruki, artystyczne i zabawne akcesoria. Wszystko ze sobą współpracuje aby stworzyć atmosferę nadającą takiemu prostemu wnętrzu nowoczesny, nieco żartobliwy kontekst. Czym się wyróżni ten pokój? Niepowtarzalnym urokiem.Akcent graficzny
Pokój dziecięcy z tapetą przedstawiający ulubioną postać lub po prostu stylową grafikę. Tło nadaje kapryśny akcent w słodkim, współczesnym pokoju dziecięcym.
Od czego zacząć dekorowanie pokoju dziecka? Określenie kolorystyki to dobry początek. W praktyce oznacza to, że całość aranżacji, czyli również wybrane przez ciebie meble i akcesoria będą pasować do wnętrza. Do sukcesu projektu, znacznie może się przyczynić twoje dziecko. Skonsultuj z nim preferencje kolorystyczne ścian. Wspólne ustalenie odcieni i innych szczegółów pomoże twojemu dziecku poczuć ‘chemie’ z przestrzenią i dodatkowo wpłynie na jej wyjątkowość.
Zdecydujcie, czy tapetę będziecie kłaść na wszystkie ściany czy może tylko na jedną. Tapeta może być mniej wybaczająca dla ściany niż farba. Aby nie wymagała stosunkowo częstej aktualizacji, wybierz ponadczasowy wzór i kolorystykę.

Pokoje dla dzieci są oczywiście różnych wymiarów, warto więc przyjąć zasadę, że należy ograniczyć do minimum skomplikowane wzory tapet w niewielkich pomieszczeniach. Rozpocznij pracę od ściany dekoracyjnej. Jeśli się okaże, że nie dominuje ona przestrzeni, wybierz spokojny motyw kolorystyczny z tapety i pomaluj sąsiednie ściany, tym komplementarnym odcieniem. Spróbuj dopasować wzornictwo tapety i pozostałe elementy aranżacji tak, aby odważne wzory i kolory nie gryzły się i nie przytłaczały przestrzeni.

Zaangażowanie dziecka w wybór wystroju pokoju to inwestycja nie tylko w pokój ale również w samo dziecko. Będzie to stanowić dla niego wspaniałą okazję do wyrażenia siebie i swojej kreatywności. Wspólna praca przy projekcie zacieśni więzi i pozwoli ci lepiej poznać sposób myślenia dziecka. Warto je zachęcić do zastanowienia się, co by mu się podobało i jak można to osiągnąć wspólnymi siłami.


Tagi:

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709