Cegła we wnętrzu.

2016-05-22


Cegła daje szerokie możliwości aranżacyjne. Do jakiego rodzaju wnętrz pasuje? Możemy ją wykorzystać w surowych industrialnych wnętrzach typu loft. Użycie tego materiału to charakterystyczny dla tego stylu element wystroju. Surowe, nierówne faktury podkreślają charakter przemysłowych przestrzeni. Przypominają wiekowe kamienice wielkich miast takich jak Nowy Jork. Cegła doskonale sprawdza się również we wnętrzach rustykalych podkreślających wiejskie klimaty. Kolorystyka w ciepłych odcieniach brązów, złotych piasków czy rudej czerwieni sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne. Ceglane elementy charakteryzują się niesamowitą indywidualnością i brakiem powtarzalności kojarząc się ze starymi murami ze swoją historią.

fototapeta KOMAR XXL4-025

W jaki sposób uzyskać w swoim mieszkaniu efekt ceglanego muru? Najprostszym rozwiązaniem dla osób zamieszkujących starą kamienicę, będzie odsłonięcie oryginalnej ceglnej ściany. Wystarczy usunąć tynk spod którego wyłoni się cegła. Następnie trzeba ją dokładnie oczyścić i zaimpregnować. Wymagać to będzie sporego nakładu pracy oraz nie małego bałaganu. A co z osobami zamieszkującymi nowe budownictwo? Oczywiście mogą pokusić się o zastosowanie cegły klinkierowej, ceramicznej lub cementowej. Należy jednak pamiętać, że tego typu materiał jest dość ciężki i nie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Poza tym jest to dość kosztowne rozwiązanie.

Doskonałym wyjściem będzie położenie tapety lub fototapety imitującej cegłę. Szeroki wybór wzornictwa i kolorystyki pozwoli zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających inwestorów. Szybki i bezinwazyjny montaż, niezbyt wysokie koszty i możliwość samodzielnego wykonania to niewątpliwe zalety tej metody. Zachęcamy do poszukania inspiracji w naszym sklepie w zakładce "kamień, cegła, deska". Znajdziecie tam mnóstwo propozycji tapet imitujących ceglaną ścianę. 

ARTHOUSE - OPTIONS 2

ARTHOUSE - OPTIONS 2

BREWSTER - OXFORD

Ściana ozdobiona okładziną imitującą cegłę z pewnością będzie mocnym akcentem dekoracyjnym w każdym wnętrzu. Dobrze prezentuje się w zestawieniu z jednolitą gładką powierzchnią tworząc ciekawy kontrast. Cegła jako motyw wpisujący się w aktualne trendy wnętrzarskie, z pewnością pasuje do wielu stylów wnetrzarskich, a każdy znajdzie swój indywidualny pomysł na wykorzystanie jej w swoim mieszkaniu.


Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709