Heksagon i koniczyna marokańska na tapetach ściennych

2018-05-09


Kształt heksagonu, czy marokańskiej koniczyny obecnie dostępny w większości wariantów kolorystycznych, wpisuje się w łaski sporej ilości pomieszczeń wystawionych na ekspozycję gości. Tapety z tym wzorem doskonale prezentują się każdym pomieszczeniu.

Tapeta CRISTIANA MASI CREA 7602

Włoski producen CRISTIANA MASI w kolekcji CREA prezentuje współczesny koncept łączenia geometrii heksagonu z efektem surowej przecierki. Ciepła kolorystyka w najmodniejszych odcieniach miodowego beżu, szarości i złotych elementów.

Aby cała aranżacja była spójna, przy jednoczesnym zachowaniu dynamiki kompozycji, warto nawiązać do motywu z tapety w innych elementach dekoracji. Powtarzanie wzoru w różnych odcieniach, bądź przez bezpośrednie nawiązanie do kolorystyki, pomoże zachować harmonię.

Tapeta J&V 151 SHIBORI 5590

Cieniowanie i kontrola nad nasyceniem aranżacji kolorem, to domeny tej kolekcji. Mocno artystyczne wykonania, przypominające, gniewną akwarelę, mimo wszystko układającą się w zorganizowany geometryczny wzór.

Jeśli dopiero zaczęliśmy eksperymentować ze wzorem i nie opuszczają nas obawy, bezpiecznie będzie wybrać mniejszą powierzchnię eksperymentalną. Może to być jedna główna ściana. Resztę zespolimy z całością przez nawiązania do kolorystyki.

Tapeta CASAMANCE SANKARA 7370 02 75 AZUVERT 73700275

Powyżej tapeta z ekskluzywnej kolekcji SANKARA francuskiego producenta CASAMANCE.

Prezentuje niewielkich wymiarów heksagonowy print w matowym wykończeniu. Idealnie sprawdzi się on we wnętrzach typu soft loft, czyli we wszelkich nawiązaniach do industrialnych, nowoczesnych wnętrz. Wzór o walorach artystycznych nabiera charakteru nonszalanckiej abstrakcji poprzez bezładne smugi w tle printu. Do wyboru bezpieczna kolorystyka beżu i brązów lub w radośniejszych morskich zieleniach i żółciach.

Wzorzyste tapety z motywem heksagonu świetnie się sprawdzą również na niewielkich powierzchniach. Celujemy w jasne, świeże kolory, połączone z bielą lub ecru. Poniżej nowoczesny ornament marokańskiej koniczyny w jasnym miętowym błękicie i perłowym beżu.

Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h 701616 L609 090 709