JAK DOPASOWAĆ TAPETY DO WNĘTRZA? CZĘŚĆ I

2019-04-26


Tapety stają się coraz powszechniejszym wyborem przy urządzaniu wnętrz. Jeśli nie czujesz się pewnie w tej tematyce, prawdopodobnie dopada cię wiele wątpliwości. Ze względu na szeroki wybór możesz się zastanawiać jak odnaleźć tę jedyną tapetę, pośród niekończącego się buszu wyboru. Jak najlepiej wyrazić swoją indywidualność w tym aspekcie?  

Zasada numer 1. Dopasuj tapetę do stylu pokoju

Najpierw zastanów się nad stylem pokoju, który właśnie dekorujesz. Będzie to determinować dalsze decyzje. Jeżeli konwencja przewiduje bardziej romantyczny wystrój spróbuj delikatnych adamaszków i kwiatów z delikatnymi liniami w stonowanych, pastelowych kolorach. Będą się komponować z tradycyjnym wystrojem.

Tapeta TRENDY K28550-39Przy bardziej swobodnych aranżacjach, sprawdzą się tapety imitujące panele drzewne lub przypominające surowy stiuk. Połączenie tego z motywem florystycznym nada całości bardziej domowy wydźwięk.

Nowoczesne, charakterne wnętrza będą prosić o odważne geometryczne wzory. Szerokie spektrum wyboru pozwala na dużą personalizacje w kolorze i kształcie. Dodatkowo można też próbować kolekcje matowe, z połyskiem lub metalicznymi akcentami.

Tapeta TRENDY PP3602 CJeśli twoja wyobraźnia jest atutem, który pragniesz podkreślić w aranżacji, możesz być skłonny pójść z stronę motywów florystycznych, szczególnie w dobie oversize-owych kwiatowych fototapet. Będzie dużo i śmiało.  


Zasada numer 2. Zgraj tapetę z wnętrzem

Chodzi nie tylko o to żeby dobrać odpowiednio tapetę ale również żeby wiedzieć jak nią 'zagrać' tak aby wnętrze jak najbardziej na tym skorzystało. Zastosowanie i styl tapety wpłynie na cały klimat wnętrza.

Położenie tapety z prostym wzorem pasów na wszystkich ścianach da klasyczny ale i świeży look. Duże i proste wzory nie przytłoczą raczej pokoju, ale dodadzą mu modnego akcentu.


Fototapeta - Vintage - wiosnaMożesz zdecydować, że tapeta zdominuje jedynie część aranżacji. Jedna ściana zaanektowana przez zdecydowane wzory i kolorystykę to niekiedy wystarczający akcent. Dla osiągnięcia bardziej efektownego a przy tym eleganckiego wykończenia warto się sugerować metalicznym połyskiem we wzorze

Ściany można również podzielić horyzontalnie pomiędzy dwie tapety. Dolna imitująca drewniane deski lub panele zgra się w modnym połączaniu z kwiatowymi wzorami górnej tapety.

Jednym z najbardziej spektakularnych rozwiązań choć jeszcze nie tak popularnych jest zainstalowanie tapety na suficie. Nieoczywiste rozwiązanie przyciąga uwagę i nadaje niezwykłego charakteru całemu projektu.

   


Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709