JAK DOPASOWAĆ TAPETY DO WNĘTRZA? CZĘŚĆ II

2019-05-04


Jak wybrać tapetę do mieszkania i nie zwariować? Po wstępnym przyjrzeniu się tej kwestii w poprzedniej części artykułu z tej serii czas na zmierzenie się z kolejnymi dylematami. Po określeniu wzoru, kolorystyki i przestrzeni jaką miałaby tapeta zajmować w projekcie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych detali, których świadomość może znacznie wpłynąć na dalsze decyzje.


Rodzaj tapety ma znaczenie

Po określeniu koloru i stylu wybranego wzoru najlepiej jest sprawdzić, jakiego rodzaju podkład ma tapeta. Nowoczesne tapety na podkładzie flizelinowym to wielkie ułatwienie dla wszelkich zabiegów dekoratorskich w domu. Klej nie jest nakładany bezpośrednio na tapetę a na ścianę dzięki temu dużo łatwiej nanosić poprawki i pozostawić tapetę w nienagannym stanie przy jednoczesnej dbałości o wykończenie i dokładnie podklejone rogi. Spodnią warstwę tapety stanowi włókno poliestrowe czyli inaczej flizelina. To właśnie ta warstwa dba o nienaganną prezencję tapety jednocześnie zabezpieczając ją przed nieestetycznym marszczeniem czy uszkodzeniem. Wierzchnia warstwa którą prezentujemy w projekcie najczęściej jest wykonana z papieru lub tworzywa sztucznego.


Tapeta BN SWEET DREAMS 218263


W obawie przed przyszłym remontami, wiele osób powstrzymuje się od uwzględnienia w nich tapet. Mozolne usuwanie i czyszczenie poprzedników ze ścian nie zrobiło tapetom dobrego marketingu. Tapety na podkładzie flizelinowym są jednak rewolucją w tym względzie, ponieważ są łatwe do usuwania ze ścian. Pozostałość podkładu może być bezpiecznie używana jako baza pod następną tapetę lub farbę.

Podchodź ostrożnie do małych wzorów

Jeśli tapetujesz po raz pierwszy, a robisz to samodzielnie, unikaj bardzo małych wzorów. Wierne dopasowanie i zestawienie wzorów może okazać się bardzo dużym wyzwaniem, szczególnie dla niedoświadczonych. Przykład:


Tapeta CASADECO MY LITTLE WORLD MLW 29864114


Wybór pomiędzy płaskim wzorem lub przestrzennym 3D jest kwestią wyboru osobistego. Różnica będzie widoczna w sposobie odbioru pomieszczenia. Tapety 3D sprawią wrażenie, że aranżacja ma w sobie sporo luzu oraz doskonale kamuflują ewentualne niedoskonałości ścian, podczas gdy płaskie wzory mogą uczynić ścianę bardziej wyrafinowaną.Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709