JAK TAPETA POTRAFI ODMIENIĆ WNĘTRZE?

2018-11-30


Rola tapety nie sprowadza się jedynie do uświetnienia pomierzenia poprzez kolor i wzór. To również iluzja robiąca z naszymi zmysłami co chce. Może być wysublimowanym dodatkiem, lub grać główną rolę w aranżacji, jak mówią Anglicy - the sky's the limit.*

Tapeta może podrasować wystrój, ale w zanadrzu chowa znacznie większy potencjał. W zależności od projektu, oraz rodzaju materiału może wpłynąć na postrzeganie przestronności i natężenia światła. Będzie ważnym spójnikiem, przez umiejętne spinanie całego wystroju.


Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h 18194-50 L


Dobra, przemyślana aranżacja to forma sztuki, którą posiadasz na własność, spójna z twoim stylem życia, koncepcją domu oraz wrażliwością. Pogłębiając wiedzę na temat tego, jak kolor, wzór, faktura i forma współdziałają we wnętrzach, przy użyciu tapety możesz stworzyć cuda w każdym z pomieszczeń.


Nadaj poczucie przestrzeni poprzez tapetę


Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h 410945 CBiało pomalowane ściany są jak płótno na którym dopiero ma powstać dzieło. Również mogą być atrakcyjnym tłem dla wyrazistego projektu, ale niczym ponadto. Wiele tapet, szczególnie 3D wyczula nasz zmysł na odbiór bodźców sprawiających, że przestrzeń wydaje się nieco większa, lub mniejsza, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Wykorzystując artystyczny sposób oddania trójwymiarowości, perspektywa daje wrażenie przestronności, daleko wykraczającej poza ograniczenia ścian. Dodanie objętości poprzez cieniowanie jest kolejnym sposobem, w jaki tapeta może stworzyć pozór przestrzeni. Cieniowanie obiektu pogłębia wrażenie trójwymiarowości.


Rola tapety w przytulnych wnętrzach


Tapeta DecoPrint ELISIR KOMOREIBI EL21030


Nie wszystkie tapety sprawią, że pokój będzie wyglądał na większy. Jeśli wzór z tapety pozostawi niewielką przestrzeń negatywną, powodując brak tła – pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie zamkniętego. Dużo łatwej uda się uzyskać wrażenie intymności, zwłaszcza jeśli wzór jest duży.

Jeśli dążysz do stworzenia przytulnego a zarazem odważnego pomieszczenia, jest to dobre rozwiązanie. Jeśli jednak nie zrównoważysz proporcji pomiędzy przestrzenią pozytywną i negatywną, w rezultacie spotęgujesz uczucie zamkniętego pomieszczenia. Motyw bujnej roślinności, może wytworzyć iluzje dżungli wdzierającej się do pomieszczenia.

* The sky's the limit – nie ma ograniczeńMasz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709