JAK TAPETY I PODUSZKI UZUPEŁNIAJĄ SIĘ W ARANŻACJI?

2019-09-10


Na sukces dobrze urządzonego wnętrza składa się więcej niż jeden element. Nawet jeśli zainwestujemy w piękną i modną tapetę, efekt może nie być tak spektakularny, jeśli poszczególne elementy nie zostanie za sobą umiejętnie połączone w jedną całość.

Jednym ze sprawdzonych i niskobudżetowych sposobów, które są zarazem bardzo efektywne jest dekorowanie przy pomocy poduszek. Jak złożyć projekt w całość? Jak zestawić poduszki z wybraną tapetą tak aby pasowały do siebie?

Tapeta CRISTIANA MASI 24 CARATI 7425Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest wprowadzenie do aranżacji poduszek, które nie tylko będą się różnić rozmiarem i kształtem - co już wniesie do wnętrza ciekawe połączenie. W przypadku tworzenia spójnego projektu ważniejszymi elementami będzie wzornictwo i kolorystyka.

Wielu z nas mogło skusić piękne wzornictwo dostępnych tapet. Może nie wiemy jak do końca się w nim obejść we wnętrzu. Nawiązując przez poduszki do głównych motywów z tapety połączymy aranżacje w bardzo stylowy sposób. Główny motyw wzoru z tapety może występować w największym rozmiarze na twojej sofie. Dobrze gdyby mieścił w sobie pełną kolorystykę z tapety. Będzie to jasne i klarowne nawiązanie do ścian.

Tapeta CRISTIANA MASI 24 CARATI 7426Pozostałe poduszki w różnych kształtach i wielkościach mogą przedstawiać wybrany element wzornictwa w jednej z występujących barw. Pełen wachlarz koloru, wzoru rozbity na pomniejsze atrakcyjne przetworzone motywy sprawdzi się bezsprzecznie.

Dobrą zasada jest nawiązanie do wzoru z tapety w trzech różnych rozmiarach. Takie zróżnicowanie da efekt pozornego niedopasowania a w rzeczywistości zepnie i stworzy niepowtarzalną i spójną aranżacje.

Układając poduszki i grupując je na sofie czy fotelu dobrze to robić w nieparzyste liczby po trzy lub pięć obok siebie. Wspomoże to walory estetyczne projektu i wprowadzi mniejszą przewidywalność aranżacji niż symetryczne zestawienia.

Jeżeli jest możliwość połączenia wzornictwa kolorystyki tapety z poduszkami i dywanem lub przez dodatkowe nawiązaniem do dzieła sztuki lub zdjęcia przyniesie to zachwycające rezultaty.Tagi:
609 090 709