JAK UKIERUNKOWAĆ WPŁYW MAKSYMALIZMU?

2019-02-20


Czy pociąga Cię bogata kolorystyka i przepych tekstury? Nie da się ukryć, że świat projektowania i aranżacji wnętrz od dawna mierzy się z minimalistycznym nurtem który mocno zaznaczył swój ślad w naszych domach i pracowniach, które ociekają neutralnymi odcieniami, czystymi liniami i uproszczonym wystrojem. Ale obecnie powraca odważny maksymalizm. 

Tapeta BORAS TAPETER ANNO Nyborg 4516


Eklektycznie i jak chcesz...

Aranżacje wnętrz ogarną bunt, który wybuchł przeciw minimalizmowi. Pomimo tego, że wciąż ma wielu zwolenników, miłośnicy wnętrz idą w drugą skrajność, z tapetą na czele. Zbuntowany trend rzuca wyzwanie niejednoznacznym regułom kombinacji kolorystycznych i wzornictwa, znanych ze swojego eklektycznego stylu. Wszystko odbywa się z szeroko otwartym spojrzeniem, aby móc bawić się różnymi odcieniami, nadrukami i teksturami w ekstrawagancki sposób.


Tapeta BORAS TAPETER ANNO Blomslinga 4517Nie oznacza to, że minimalizm dobiegł swego kresu - w rzeczywistości te przeciwstawne estetyki są zarówno modne, jak i konkurencyjne. Jeśli się skłaniasz ku żywym kolorom i pokojom pełnym charakteru, ten trend jest dla Ciebie. Oto jak unowocześnić już i tak współczesne trendy i zaprezentować je w najlepszym wydaniu.

Tapeta BORAS TAPETER ANNO Rosenvinge 4501Wykorzystaj każdy cal przestrzeni

Pomyśl o każdym elemencie pokoju. Aby stworzyć przestrzeń, która zachwyca zaangażuj wszystkie ściany, podłogi, listwy przypodłogowe i sufit. Najlepiej jeśi wszystko zna swoje miejsce i orywa dobrze swoją rolę. W tym kontekście tapeta świetnie się sprawdzi w opcji na ścianach lub suficie.

Tapeta A.S. CREATION VERSACE II 96215-1Tekstura wszędzie

Sztuczne futro, drewno, szkło, kamień, tapeta... generalnie wszystko jest w modzie. Od Ciebie zależy, co włączysz do swojego projektu. Kluczem do osiągnięcia efektu nasycenia szczegółem jest sprytne nakładanie kilku warstw np tkanin lub materiałów.

Tapeta A.S. CREATION VERSACE II 96217-1Spektrum kolorów

Użyj bogatej kolorystyki i przesuń granice tonacji w kierunku bardziej żywej. Aby stworzyć eklektyczny wymiar przestrzeni eksperymentuj z paletą barw w kontrastujących ze sobą odcieniach, aby odkryć nietypowe zestawienia kolorów, które dobrze ze sobą współgrają. Niebieskość i czerwień wiśni, szmaragdowo-zielony i złoto, karmazynowy i żółć, bakłażan i brzoskwinia, lawenda i turkusowa zieleń. 


Tagi:

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709