JAK UZYSKAĆ PROFESJONALNY WYGLĄD MIESZKANIA? FOTOTAPETA

2019-02-25


Czy chcesz nadać swojemu mieszkaniu efekt 'wow'? Zrobić niezatarte wrażenie na twoich gościach swoimi niezwykłym wyczuciem w zakresie projektowania wnętrz? Jeśli odpowiedź brzmi 'tak', to fototapeta może z pewnością w tym pomóc. Oszałamiający wygląd ścian, już w zasięgu twojego projektu, pozostaje kwestia wybrania motywu. 

Jeden temat przewodni

Pierwszy etap procesu projektowania wnętrz zazwyczaj sprowadza się do wyboru tematu przewodniego, który często przewija się w każdym kolejnym pokoju i na poszczególnych fototapetach. W ten sposób, zarówno cały dom, jak również poszczególne pokoje mogą mieć swój własny unikalny motyw. Dzięki temu cały obiekt będzie współgrał dla odgórnie ustalonej myśli. Jeśli miałby to być krajobraz urbanistyczny dlaczego nie wyróżnić poszczególnych pomieszczeń motywem z różnych stolic świata?


Oriantal inspirationKolejnym pomysłem może być dedykowanie poszczególnych pomieszczeń, różnym motywom zwierzęcym. W zależności od naszej natury oraz upodobań możemy czerpać wzory tapet ze świata dzikich zwierzą, półdzikich lub domowych ulubieńców.


Miasto słoniGdy już zdecydujesz się na konkretny temat przewodni, możesz wybrać jeden z wielu wzorów z naszej kolekcji, nadając mu znaczenia punktu centralnego w aranżacji ścian.

Fototapety dla miłośników przyrody

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, możesz się skłaniać ku pejzażom leśnym, tropikalnym, kadrom z plaży lub wspomnianych już fototapet ze zwierzętami.

Jeśli kochasz abstrakcyjne wzory, dobrym rozwiązaniem może być upowszechnienie w domu tego samego artysty i motywów nie odbiegających znacznie od siebie.

Fototapety przedstawiające motyw zwierząt są tak zaprojektowane aby uchwycić piękno i majestat wszystkich twoich ulubionych stworzeń dużych i małych. Jest to pokłon w stronę świata przyrody, w którym uwaga odbiorców skupia się przede wszystkim na roślinności i charyzmie zwierzęcej natury.


Deer in his natural habitat


Przyroda zawsze była największym źródłem inspiracji dla tworzenia wzorów i doboru kolorystycznego w sztuce. Artystka Lena Holtzberg, która od przeszło 20 lat pracuje jako projektant

w jednym z wywiadów powiedziała o tym co sprawia, że jej projekty są takie niezwykłe:

"Jestem głęboko zafascynowana ogromną różnorodnością gatunków, które istnieją na naszej planecie; skomplikowany i pomysłowy projekt roślin i zwierząt zdumiewa mnie raz za razem. Kiedy napotykam więcej niesamowitych, prawie nierealnych gatunków, coraz trudniej jest uwierzyć w przypadkowość teorii darwinizmu. W moich oczach nie da się nie inspirować naturą!"


609 090 709