Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie - rola tapety w przedpokoju.

2018-01-29


BN - BAZAR

Przedpokój jest uważany za jedno z najtrudniejszych wnętrz do urządzenia. Najczęściej jest to mała, ciasna przestrzeń o wielkości około 4 metrów kwadratowych. Na tak ograniczonej powierzchni musimy zmieścić typowe wyposażenie w postaci szafy, wieszaka, szafki na buty, siedziska czy też lustra. Problemem często okazuje się również niewielka ilość światła dziennego. Tak ciasne i ciemne pomieszczenie może wywoływać klaustrofobiczne wrażenie i bardziej odstraszać niż zachęcać do wejścia. Między innymi z tego powodu wielu osobom brakuje pomysłu jak fajnie zaaranżować tą przestrzeń. Jak się z tym fantem uporać?

DECOR MAISON - CELINE

Istnieje kilka sprawdzonych trików, których wykorzystanie pomoże zmienić przedpokój w prawdziwą wizytówkę reszty domu. Jednym z nich są dekoracyjne tapety ścienne. Nie od dzisiaj wiadomo, że w ciemnych i małych wnętrzach najlepiej sprawdzają się jasne barwy. Dlatego urządzając przedpokój warto wykorzystać tę wiedzę. Jasne, stonowane pastele pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń. Tapety, których powierzchnię wyposażono w różnego rodzaju połyski, będą pięknie odbijać docierające do wnętrza światło, a pasy położone w pionie lub poziomie mogą zmienić wizualnie proporcje wnętrza.

ERISMANN - PARADISIO


Ogromną rolę pełni też oświetlenie. Odpowiednio dobrane, rozświetli ciemny, ponury korytarz. Niekiedy warto się zdecydować na kilka źródeł światła co pozwoli nam wyeksponować niektóre elementy wnętrza i stworzyć ciekawą kompozycję.
A gdy znamy już podstawowe zasady urzadzenia takiej przestrzeni i dokonaliśmy wyborów odnoścnie rodzaju wyposażenia, warto zastanowić się nad stylistyką. Jeśli lubimy klasykę, możemy zdecydować się na spokojne beże i tyradycyjne wzornictwo.
Jeśli wolimy bardziej nowoczesne rozwiązania, może bardziej przypadnie nam do gustu styl industrialny. W takiej konwencji doskonale sprawdzą się motywy kamienia, cegły, betonu lub surowej deski.
Natomiast ci, którzy lubią jasne, naturalne wnętrza mogą odnaleźć się w stylu skandynawskim gdzie dominują biele, szarości i naturalne drewno.
Decydując się na wykorzystanie w przedpokoju tapet ściennych oprócz ich niewątpliwych zalet estetycznych powinniśmy wziąść pod uwagę również ich praktyczną wartość. Dzięki nim z pewnością łatwiej będzie utrzymać takie pomieszczenie w czystości.
 A jakie są wasze pomysły na niebanalny i funkcjonalny przedpokój?


Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709