Kolekcja tapet Roberto Cavalli & Emiliana Parati

2020-03-03
Do stworzenia unikalnych i ekskluzywnych kolekcji tapet Roberto Cavalli zostały wyselekcjonowane najlepsze materiały. Kolekcje tapet N° 7 zaprojektowano w duchu ponadczasowej elegancji. Ma sprostać wymaganiom i wpasować się w kreatywne, odważne i autentyczne środowiska.

Kolekcja tapet Roberto Cavalli jest wzbogacona wszechobecnym motywem natury, zarówno w strukturze jak i grafice. Możliwości łączenia elementów designu, wyposażenia wnętrza z kolekcją tapet, nie kończą się.

Roberto Cavalli i nieco historii

Roberto Cavalli założyciel włoskiego domu mody ur. 15 listopada 1940 we Florencji. Znakiem charakterystycznym twórczości tego projektanta jest bogate wykorzystywanie motywów egzotycznych i printów zwierzęcych w swojej twórczości.

Dziadek Cavallego, Giuseppe Rossi, dał początek zainteresowaniom projektanta. Cavalli dorastał obserwując dziadka – artystę. Zaliczał się on do grupy Macchiaioli, która stowarzyszała toskańskich malarzy. Jego prace można było podziwiać we florenckiej Galerii Uffizi.

Gdy Cavalli dorósł zapisał się na Istituto statale d’arte di Firenze. Od tej pory skoncentrował swoją uwagę na zgłębianiu technik tworzenia nadruków na materiałach włókienniczych. Podczas gdy jeszcze się uczył, przykuł uwagę czołowych producentów odzieżowych, zainteresowanych serią nadruków powstałych na dzianinach z motywem kwiatowym.

Niezwykłe tapety

Przez dekady budował swoją markę jako projektant mody. Od jakiegoś czasu rozszerza swoją działalność na ekskluzywne kolekcje będące wyposażeniem wnętrz. Seria tapet zaprojektowana przez Roberto Cavalli a wyprodukowana przez Emiliana Parati to synonim luksusu. Kolekcje zostały zaprojektowane z myślą o przeniesieniu ekskluzywnych wzorów z wybiegów mody i wieszaków do ekskluzywnych wnętrz, w postaci wyrafinowaniach mebli, akcesoriów i murali.

Celem projektów do wnętrz inspirowanych stylem Roberto Cavalli, jest nie tylko zaistnieć we wnętrzu, ale je zdominować łącząc przepych i zmysłowość włoskiego domu mody z designem.
Niezwykły efekt tapet osiągnięto przez zastosowanie głęboko wytłaczanej faktury oraz przez selektywny dobór wzornictwa i kolorystyki. Elementem, który dodatkowo przydaje prestiżu i podnosi rangę jest oznaczenie większości kolekcji tapet logo projektanta.


Współpraca z Emiliana Parati

Kolekcje tapet Roberto Cavalli są produkowane przez włoskiego lidera branży tapetowej Emiliana Parati. Dba on o najwyższy poziom produkcji stale inwestując w związane z nią procesy. Firma znajduje się w Casalmaggiore, Cremona. Producent szczyci się wysoko rozwiniętą współpracą międzynarodową. Większość tapet trafia na ryki zagraniczne, eksportując ponad 97% swoich produktów. Producent Emiliana Parati w głównej mierze skoncentrował się na rynku azjatyckim. Wśród liderów w popycie na swoje produkty wymienia rynek rosyjski, chiński, kazachstański i azerbejdżański.

Producent tapet Emiliana Parati jest znany z produktów z różnej półki cenowej. Kolekcja powstała pod patronatem Roberto Cavalli, to top klasa produktów. Oprócz nieprzeciętnego designu tapety te są również trwałe i praktyczne: całkowicie oddychające, nietoksyczne, ognioodporne i można je czyścić.

Obecność na głównych rynkach międzynarodowych, świadczy o klasie i popularności produktów. Produkcja Emiliana Parati składa się z szerokiej gamy tapet winylowych, papierowych i z włókniny. Źródło zdjęć: https://dobretapety.pl/tapety-emiliana-parati

Charakterystyczne dla tapet wychodzących z pod produkcji Emiliana Parati jest niezwykła dbałość o szczegóły. Wszystkie zostały przygotowane z dużą starannością zarówno o wymiar praktyczny jak i estetyczny. Dużo uwagi poświęcono również kolorystyce. Dzięki zastosowanym technikom umożliwiającym detaliczne teksturowanie powierzchni, projekty otrzymują niezwykłą głębię i charakter. Produkty o silnej i wyrafinowanej osobowości, które pasują równocześnie do tradycyjnych jak i bardziej designerskich wnętrz.

Całe wysiłki skupione są na wytwarzaniu tapet o znamieniu luksusu. Nieprzerwanie podejmowane są starania aby zachwycać i zapewniać właścicielom wnętrz poczucie otaczania się komfortem. Ekskluzywne, wyróżniające się starannością wykonania, w pełni mierzą się z wyznaczonym im oczekiwaniom.  


Tagi:
609 090 709