KONCEPT SYPIALNI NA MEDIOLAŃSKIM TYGODNIU DESIGNU

2019-07-15


Ważnym aspektem aranżacji wnętrz podczas mediolańskiego tygodnia designu były tapety. Jedną z propozycji dla tego rodzaju wnętrzarskich projektów była sypiania – najbardziej osobiste z pomieszczeń w domu. Na jakie aspekty projektu położono nacisk?

Priorytetem w propozycjach było stworzenie atmosfery przytulności, którą można łatwo osiągnąć dzięki położeniu tapety. W związku z tym, że tapety obecnie mają swoją 'chwilę' podniesiono w ten sposób jeszcze bardziej range wykorzystania ich w domowych projektach. Wciąż utrzymuje się rozpoczęta niedawno fala zachwytu nad już trwającym maksymalistycznym trendem, dodatkowo silnie popartym przez Milan Design Week.


Tapeta A.S. CREATION VERSACE IV 37053-2Nowy wymar dekoracyjności jakie ze sobą niesie tapeta, jeden z priorytetów to możliwość uzyskania dowolnego efektu, stylu, klimatu dotychczas niespotykanego w domowych aranżacjach. Z łatwością można wykreować niezwykłe i nieprzeciętne wnętrze. Ponieważ sypialnia jest zamknięta dla oceny publiczności, projekt może być dużo odważniejszy i nieskrępowany komentarzami.

Tapeta A.S. CREATION VERSACE IV 37055-3Trendy uwzględniały również zmieniający się styl życia. Dało się zauważyć, że sypialnie pomniejszyły swoje rozmiary a ich projekty były dużo bardziej kompaktowe, przystosowane na zmiany. W związku z tym bardzo atrakcyjna wydaje się propozycja położenia tapety na jednej ścianie, na której będzie spoczywał ciężar akcentu całego projektu. Najczęściej jest to ściana od strony wezgłowia. Daje to możliwość zastosowania bardzo odważnego wzoru, bez przytłoczenia całego pomieszczenia. Nawet jego odważny charakter nie zakłócałby sennego nastroju, w momencie ulokowania go za naszymi plecami.

Tapeta A.S. CREATION VERSACE IV 93585-2

Zdjęcia pochodzą ze strony https://dobretapety.pl


 Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego stawia się mocny akcent na tapety. Nie chodzi jedynie o ich niewątpliwe walory dekoracyjne. Odpowiednio dobrana tapeta to również budowanie nastroju poprzez kolor i fakturę. To środek do stworzenia przytulnej atmosfery i nadania wyrazu wyjątkowemu miejscu w naszym domu. 


Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709