Marka Marburg - 160 lat doświadczenia

2020-02-21
Marburg jest jednym z najstarszych producentów tapet w Europie i sprzedaje swoje produkty pod marką „Marburg Wallcoverings”. Znajduje się w samej światowej czołówce w swojej branży. Produkty tej firmy są najczęściej wybieranymi tapetami do wnętrz. Kolekcje są radosne, odważne i nierzadko zaskakujące.

W opisach kolekcji tapet Marburg na Pinterest można znaleźć między innymi takie sformułowania: to jeden z wiodących światowych producentów tapet, indywidualny, silnie zabarwiony emocjonalnie styl, innowacyjny projekt ścian, modna awangarda, wysoko precyzyjny i jakościowy druk, certyfikowana jakość oraz globalna sieć dystrybucji. Samo to już wiele mówi o producencie i o tym co oferuje. Aż chce się dowiedzieć czegoś więcej...

O producencie tapet

Marburg ma długą tradycję produkcji tapet. Przedsiębiorstwo zajmuje się tym już ponad 160 lat. Specjalizuje się produkcją z włókniny, tapet papierowych, satynowych i winylowych. Oznaczenie produktów znamieniem „made in Germany” oznacza, że firma dokłada wszelkich starań by dorównać najwyższym standardom kolekcji. Standardom wysokiej jakości i zgodnym z duchem czasu. Linia produkcyjna nie chce pójść na kompromis w takich dziedzinach jak elegancja, nieprzeciętność. Tapety są projektowane z myślą o zapewnieniu licznych możliwości dekoracyjnych. Mają za zadanie wprowadzić przyjemną atmosferę do wnętrz, upiększając je tak by życie mogło się toczyć w gustownym, eleganckim i stylowym otoczeniu. Inspirują i zachwycają pomysłowością.

Marburg to firma rodzinna. Aktualnie produkcja nie ustaje pod okiem piątego pokolenia tego klanu. Założycielem firmy był Johann Bertram Schaefer. Wszystko zaczęło się w 1845 kiedy to zapoczątkowano działność specjalizującą się w wystroju wnętrz. Z czasem właściciel zaczął rozszerzać swoje działania i w 1879 roku zapoczątkował produkcje tapet. Sukcesy firmy istniejącej w Marburgu trwały nieprzerwanie aż do wybuchu drugiej wojny światowej. W latach 50 dwudziestego wieku siedziba firmy zmieniła miejsce na Kirchhain. Od tamtej pory produkcja tapet odbywa się wyłącznie tam.

Z tej fabryki wychodzi ponad 4000 różnych rodzajów tapet. Klasyfikując produkty wychodzi na to, że głównie firma jest ukierunkowana na średni i górny segment cenowy. Jest liderem i produkuje największą liczbę nowoczesnych tapet z włókniny, pośród wszystkich producentów na świecie. Duża część produkcji idzie na eksport zarówno w granicach samej Unii jak i poza, łącznie daje to 80 różnych krajów. Potentatami są między innymi Chiny, Rosja i USA. Marburg rozwija się również w kierunku produkcji wysoko rozwiniętych technologicznie okładzin ściennych, które blokują promienie rentgenowskie i elektrosmog.

Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój


Marburg nie tylko dba o jakoś produktów, ich styl i estetykę ale również o sposób ich wytwarzania, który miałby się odbywać bez szkody dla środowiska naturalnego. Aktualnie jest jedynym producentem tapet od dwudziestu lat, który otrzymał certyfikat zarządzania jakością EN ISO 9001.

Pośród norm narzuconych przez EN ISO 9001 wyszczególniono cele proekologiczne obejmujące strategie jakości i rozwoju produktu, procesu samej produkcji jak również promowanie ekologicznej metody usuwania odpadów.

Kolekcje tapet

Przez ostatnie lata powstało wiele pięknych kolekcji tapet, które wyszły z pod maszyn Marburga. Zaliczyć można do nich Luigi Colani, Werner Berges, Karim Rashid czy Zaha Hadid. Kolekcje producenta Marburg znajdziesz tutaj

Kolekcja Avalon emanuje spokojem i spokojem. Taka atmosfera częściowo udziela się dzięki zastosowaniu odpowiedniej palety kolorystycznej. Przytulne idealne do domowych wnętrz w przeważającej części oparte na motywach florystycznych, wiernie odwzorowujących poszczególne elementy roślinne. Dokładność w zastosowaniu zbliżonych do rzeczywistych tonacji we wzornictwie, sprawia, że motywy tapet są łudząco podobne do oryginału.

 


Kolekcja składa się z trzech dominujących motywów wzorniczych:

- liście monstery i liście szeflera

- podłużne panele imitujące beton

- nachodzące na siebie liście bananowca, tworzące wrażenie trójwymiarowości.

Każda ze wzorów kolekcji występuje w kilku szatach kolorystycznych.

Kolekcja Zaha Hadid Hommage - kolekcja tapet stworzona przez słynnego iracko-brytyjskiego architekta Zaha Hadida wykonana i dystrybuowana pod patronatem Marburg, ujawnia innowacyjne możliwości tradycyjnego pokrycia ścian. Kolekcja jest tworzona przy użyciu zaawansowanych technik. 

Kolorystyka i wzornictwo podkreślają styl i luksusowe wykończenie wnętrza. W niezwykły sposób łączą światło sztuczne i naturalne, umiejętnie grając i odnajdując się przy różnym rodzaju oświetlenia.Nowoczesna technologia produkcji tapet pozwoliła stworzyć linie, która jest integralną częścią pomieszczenia, tworzącą wrażenie idealnie gładko położonej okleiny, która jest częścią powierzchni ściany. Ta nowoczesna linia tapet wspiera projekty dążące do komfortowych, szykownych i pełnych harmonii wnętrz. 

Kolekcja Patinum podzielona jest na cztery główne motywy. Kolekcja oparta jest na matowych i kojących tonach. Popularne są w niej łączenia złota i tytoniu, wykwintnych szarości lub kombinacji bieli i kremu z nutami różu.


Tagi:
609 090 709