NOWY STYL BOHO WEDŁUG MILAN DESIGN W WEEK 2019

2019-06-22


Nowy wystrój boho to wciąż rodzaj stylu cyganerii, ale w spokojniejszej kolorystyce i o bardziej ziemistych detalach. Styl pozostaje eklektyczny, ale tym razem inspirowany konkretnym obszarem, czyli południowo-zachodnimi rejonami Ameryki, stanami Arizona, Nowy Meksyk i Kalifornia. Cechuje się dużą estetyką ale również swobodą a to wszystko w neutralnych barwach. 

Tapeta ERISMANN HACIENDA 5411-19Różnica pomiędzy tym tym stylem a bohemą jaką wszyscy znamy, będzie się rozchodzić na poziomie palety kolorów. Nowe boho zaciągnęło swoją kolorystykę z fascynacji pustynią. Oznacza to, że dzięki ziemistym i neutralnym odcieniom, zbliżamy się stylem do wystroju skandynawskiego.

Inspirujące jałowe krajobrazy południowego-zachodniej Ameryki, a pośród nich Wielki Kanion lub Kanion Antelope determinują kierunek.

Kolorystyka tapet i dodatków

Obracaj się pośród kolorów zbliżonych do karmelu, terakoty, wszelkich rdzawych odcieni, gliny i połącz je z bardziej ziemistymi kolorami: piaskowym, ciemnoszarym i beżowym.

Tapeta ERISMANN HACIENDA 5411-05Pudrowe nieco przykurzone róże świetnie zgrają się z pustynną paletą. Podobnie jak wzbogacenie aranżacji o motywy turkusowe, purpurowe czy niebieskozielone. Będzie to nic innego jak połączenie krajobrazu w całość razem z odcieniami nieba.

Tapeta A.S. CREATION BOHO LOVE 36466-2Wzornictwo

Ściany to pierwsze miejsce na którym możesz wyrazić ten styl, a następnie powiązać go przez powtarzalność wzornictwa i kolorystyki w tekstyliach znajdujących się w pomieszczeniu. Jeśli chcesz zachować większą ostrożność z ilością bodźców, może wybrać jedną ścianę, którą przeznaczysz na zaakcentowanie tego stylu, pozostawiając resztę ścian neutralnie białymi.

Tapeta ERISMANN HACIENDA 5411-03Styl wymaga sporej kreatywności szczególnie w pracy ze wzorami. Tapeta, dywan, tkaniny to wszystko musi ze sobą współgrać. Geometryczność wzorów pozwoli zachować pewną powtarzalność w projekcie. Wszechobecne w stylu jest wzornictwo mezoamerykańskie na gruncie, którego wyrósł nowy boho. Czerpanie z przeszłości dodatkowo wzbogaca kolejnych następców stylów.Tagi:

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709

T: 0,03