PODSUMOWANIE PANUJĄCYCH TRENDÓW W TAPETACH

2019-05-11


Trendy w modzie są cykliczne i zgodnie z cyklem, geometria powraca do łask. Prosty liniowy wygląd geometryczny zdaje się być najbardziej atrakcyjny. Sam charakter wzoru wprowadza ład i porządek. Co jeszcze można dodać do podsumowania ostatnio królujących trendów?

Tapeta ERISMANN HACIENDA 5411-03Najbardziej dominującym trendem, który nadal pozostaje w czołówce to połączenie kształtu, koloru i tekstury. Tekstura tapet ma wszechstronne zastosowanie i odnajduje się bez problemu na każdej ścianie. Aby nie przytłoczyć wnętrza proponuje się neutralną paletę kolorów, która będzie bardziej tłem dla wnętrza, niż jej dominującym elementem.

Tapeta ERISMANN CALIFORNIA DREAMS 6368-15Popularnością cieszy się wszystko co imituje faktury tekstylne czyli płótno ale również surowce naturalne takie jak skałę, granit czy kamień. Zew do imitowania przyrody i przenoszenia jej do domów wpływa na popularność wzorów nawiązujących do trawiastej tkaniny.

Tapeta 1838 AURORA 1804-118-01Tapeta o matowej powierzchni sprawiająca wrażenie tekstury na podobieństwo płótna malarskiego. Nawiązanie do impresionistycznej techniki z motywem lasu. Tapeta przypomina obraz znakomicie uchwyconej atmosfery lasu. Kolorystyka pozostaje w ciepłych odcieniach zieleni i żółci.


Tapeta 1838 AURORA 1804-120-05Uwagę mocno przyciągają tapety, których wzory odzwierciedlają ducha malarstwa współczesnego. Zdaje się, że te nietuzinkowe aranżacje prostych kształtów nabierają wyrazu i rosną do rangi dzieła sztuki wyrażonego przez ekspresyjne pociągnięcia pędzlem.

Nieuniknionym następstwem postępujących po sobie trendów będą nowe kierunki, które będą chciały wykształcić nowe postrzeganie design-u oraz jego ujarzmiania na potrzeby jednostki. W tak zmieniającym się szybko klimacie, należałoby się zorientować, co chcemy aby pozostało z nami na dłużej. Zazwyczaj będzie to styl odpowiadający naszym wartościom.Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709