Trwa aktualizacja sklepu. Niektóre strony mogą nie działać prawidłowo. Za utrudnienia przepraszamy.

Świetne pomysły na ścienną galerię

2021-07-16
Zazwyczaj lubimy gdy coś ma swoje ramy. Czujemy się wtedy bardziej zrelaksowani i mamy poczucie kontroli sytuacji. Podobnie jest ze stworzeniem galerii ściennej, która w pewnym sensie będzie wrotami do przeszłości. Z pośród wszystkich chwil, do zaprezentowania wybieramy tylko te najważniejsze dla nas, te które sprawiają radość a nie rozdzierają serce. Przynajmniej w obrębie tej ściany przeszłość mamy pod kontrolą, ładnie ubraną w reprezentatywne ramki. Ale jest jeszcze jeden aspekt galerii – dekoratorski. I nim się właściwie teraz zajmiemy, ponieważ dobrze rozplanowana ścienna galeria, nie tylko umożliwia zaprezentowanie rodzinnych skarbów, ale skrada atencje wszystkich doceniających tego typu wystrój. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu jak stworzyć swoją, może uda się zaczerpnąć garść inspiracji z kompozycji omówionych w tym artykule.

1. Galeria pełna koloru

Wzór to podstawowy element wystroju. To, że masz galerię na ścianie, wcale nie musi oznaczać, że rezygnujesz z odważnych, jasnych wzorów. Oczywiście taka opcja znajdzie łaskę w oczach i projektach odważniejszych dekoratorów wnętrz. Ale dobrze dobrane tło tapety i jej wzornictwo, może być pięknym ‘płótnem’ dla całej galerii. Zamiast zdominować projekt będzie z nim współgrać, podbijając zainteresowanie odbiorców.

2. Wprowadź całą serię

Innym sposobem na wypełnienie dużej powierzchni ściennej, jest skomponowanie tryptyku z dostępnych fotografii. Już trzy duże fotografie mogą stworzyć wspaniałą serię, która jest jednocześnie zabawna i artystyczna.

Tapeta GRANDECO MYRIAD MY3002Innym sposobem na odtworzenie takiego pomysłu jest wykadrowanie ciekawego wydruku lub nawet wycinka z pozostałości tapety. Następnie można go podzielić na trzy równe części i obdzielić nimi trzy oddzielne ramy, tak by stanowiły, trzy kompozycje. Ściągnięte z internetu obrazy można przeskalować i wydrukować w wysokiej rozdzielczości w dobrym punkcie ksero. A wykorzystując pozostałości tapet, nawiązujesz do wzornictwa zastosowanego w aranżacji, grając o bardziej spójną aranżacje i działasz zgodnie z modną zasadą ‘nothing wasted’.

3. Antyczna galeria sztuki

Jeśli lubisz łączyć styl vintage z nowoczesnym designem, pokochasz pomysł stworzenia galerii sztuki na swojej ścianie. Twój arsenał dzieł sztuki tylko czekał na taką okazję. Jego przeznaczeniem jest miejsce na reprezentatywnej ścianie, gdzie zastaniemy go docenionym i chwalonym przez odwiedzających. Aby taka galeria się dobrze prezentowała powinna zachować spójność. Chociaż sztuka wiele wybacza i daje dużo swobody, wspólny motyw, myśl przewodnia, czy to w postaci koloru, wzoru czy osoby pomoże osiągnąć i wydobyć z projektu to co w nim najlepsze.


Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h L79809 C Żeby dodatkowo zgrać całość możesz pomyśleć opołożeniu tapety na ścianę na której będzie galeria. Szczególnie zabieg ten sprawdzi się, gdy będziesz potrzebować wyciszyć ten obszar w porównaniu z intensywnymi ścianami pomieszczenia. Czy będzie w tym przypadku chodzić o fakturę, czy kolor, czy wzór, takim rozwiązaniem zawsze ograsz inne pomysły.

4.Przestrzeń nad kanapą

Wszyscy zmagamy się z dylematem, co począć z tą dużą przestrzenią za kanapą w salonie. A galeria na ścianie to sposób na wypełnienie tej wielkiej pustki i to w wielkim stylu. Przejrzyj zdjęcia takich aranżacji, dowiedz się jak rozplanować na ścianie taką galerię i poszperaj coś na temat sposobów dobierania i układania ramek i ich zawartości.

Po wybraniu zdjęć i ramek przeprowadź próbę generalną. Przed powieszeniem zdjęć na ścianie rozłóż się ze swoim projektem na podłodze. Umożliwi to zwizualizowanie całej galerii i na ewentualne poprawki. Każdy z elementów może być piękny i wyjątkowy, ale twoim zadaniem jest zestawić je ze sobą w harmonii. Zamiast wprowadzać atmosferę rywalizacji zmierzaj w kierunku współpracy.

https://innetapety.pl/tapeta-36918-1-c

5. Miksuj nie tylko zdjęcia

Piękno galerii polega na tym, że to ty i twoje poczucie estetyki decydujecie o tym co zawiśnie na ścianie. Jeśli masz ochotę na coś oryginalnego, zacznij od synchronizacji tła projektu- np. tapety – z kolorystyką i wzornictwem ramek i zdjęć lub obiektów, które się wokół nich pojawią. Chwila… Obiektów? Tak! Zgadza się! Wykorzystaj pamiątki rodzinne lub przeszperaj kilka antykwariatów i sklepów z antykami. Być może dziadkowie mają jeszcze na strychu jakieś skarby w postaci starego telefonu, wycinków ze starych przedruków gazet, pierwsze rysunki twoich dzieci, ozdobne miski lub talerze w stylu vintage, świecznik ścienny, oldschoolowa tabliczka z napisem… wszystko co stworzy niezwykłą atmosferę.

Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h 36918-1 CProjekt ściany nabierze wtedy rustykalnego wyglądu i pozwoli stworzyć wieloaspektową aranżację, która nada otaczającej ją przestrzeni wielowymiarowości i stylu.

6. Przytulny zakątek

Niezależnie od tego, czy masz do dyspozycji niekończącą się pustą przestrzeń do zagospodarowania, czy tylko kilka małych zakamarków rozrzuconych, gdzieś tu i tam po metrażu, możesz znaleźć miejsce na stworzenie galerii ściennej w dowolnym miejscu w domu. Niewykorzystany potencjał może być zlokalizowany w korytarzu lub przedpokoju i może się okazać idealnym tłem dla kilku artystycznych przedruków.

Tapeta CRISTIANA MASI HASHTAG 11018Pracując na mniejszej przestrzeni, spróbuj się skupić na pracy z małymi i średnimi elementami. Umożliwi to rozbicie ekspozycji na ‘drobnicę’, która nie tylko będzie bardziej ustawna i nie zdominuje niewielkiej przestrzeni ale również pozwoli zachować konwenanse ściennej galerii.

7. Home office

Galeria ścienna zlokalizowana przy twoim domowym centrum dowodzenia to strzał w dziesiątkę. Czas, który spędzasz w pracy, będąc nawet w domu, to czas, w którym nie poświęcasz swojej uwagi rodzinie. Taka galeria może być świetnym przypomnieniem zarówno dla rodziny jak i dla ciebie o jej wartości. Spoglądając zmęczonym wzrokiem na fotografie, będziesz się resetować, obniżając tym poziom stresu. Natomiast dzieci widząc swoje fotografie i rysunki w twoim biurze, będą się czuły istotną częścią projektu.

Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h 485620 CJeśli ścianę, którą masz przy swoim domowym biurze wykorzystujesz na video konferencje, powinieneś ją dostosować do wymogów i standardów firmy. Polityka niektórych z nich wymaga, białego jednolitego tła. Wtedy zostaje malowanie ściany lub położenie tapety co może wzbogacić monotonnie o fakturę, wciąż pozostając w konwencji wymogów. Jeśli jednak twój pracodawca nie nałożył na ciebie takich ograniczeń, ciekawe tło galerii może być czymś co wykreuje na nowo twój wizerunek. W kontrolowany sposób będziesz przez monitor komputera zapraszał swoich współpracowników czy klientów do domu. Będzie to budować wrażenie przystępności i pomoże w przełamywaniu pierwszych lodów. Zawsze znajdzie się jakiś temat do rozmowy, jakaś ramka do skomentowania…

8. Galeria ścienna z rękodziełem

Jeśli coś tworzysz i masz swój ulubiony kąt dedykowany swojej pracy twórczej lub nawet swój mały warsztat, to świetne miejsce na zrobienie wystawy ściennej z kilkoma dziełami. Galeria z rękodziełem, to sposób, aby urozmaicić swoją przestrzeń i jednocześnie pochwalić się niektórymi pracami. Przy okazji wprowadzisz do wystroju przestrzeni, teksturę i kolor.
Tagi:

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709