Tapety 3D - nowy wymiar wnętrza.

2016-04-29


Niektórym tapety 3D często kojarzą się z agresywną, bijącą po oczach grafiką przeniesioną wprost z filmów sience fiction. Jednak okazuje się, że wcale nie muszą to być psychodeliczne, ultranowoczesne motywy, które po godzinie patrzenia przyprawią nas o bóle i zawroty głowy. Ogromny wybór wzorów pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie.

Tapety z efektem 3D możemy podzielić na dwie zasadnicze kategorie. Pierwsza z nich to propozycja dla osób, które nie boją się odważnych rozwiązań stylistycznych. Graficzne abstrakcyjne motywy skłaniające się w stronę matematycznej geometrii nadadzą wnętrzu wrażenie głębi, dynamiki i odrobiny szaleństwa.

BN - kolekcja MOODS

KT EXCLUSIVE - kolekcja MODERN ELEGANCE


Wśród tego rodzaju tapet znajdą coś dla siebie również Ci, którzy wolą spokojniejsze rozwiązania, a jednocześnie nie chcą rezygnować z nowoczesnego przestrzennego designu. Efekt trójwymiarowości doskonale tonuje zastosowanie naturalnych, spokojnych barw. Dzięki nim zaciera się granica pomiędzy fantazją a rzeczywistością.

A.S. CREATION - kolekcja MOVE YOUR WALL

MARBURG - kolekcja LUIGI COLANI EVOLUTION

MARBURG - kolekcja LUIGI COLANI EVOLUTION

Druga kategoria tapet 3D to obrazy tworzone za pomocą technik fotorealizmu. Pozwalają one na uzyskanie efektu dążącego do wiernego odwzorowania rzeczywistości powodującego wrażenie, jakby została ona sfotografowana. Dzięki temu możemy przenieść do naszych mieszkań za pomocą tapety doskonałą imitację ceglanego muru, kamiennej ściany czy elementów tapicerowanych pikowanych mebli. W tym dziale znajdziemy również fototapety przedstawiające różne pejzaże np. z motywem górskich krajobrazów czy romantycznych uliczek.

ERISMANN - kolekcja BRIX UNLIMITED

RASCH - kolekcja COSMOPOLITAN

ERISMANN - kolekcja BRIX UNLIMITED

fototapeta KOMAR XXL4-025

fototapeta KOMAR 8-526

fototapeta KOMAR 8-936

Wszystkie rodzaje wzorów z efektem 3D łączy w sobie katalog ekskluzywnych tapet amerykańskiej produkcji WALLQUEST z kolekcji 3D WALLCOVERINGS. Symetryczne fale tworzące motyw elipsy sprawiające iluzjonistyczne złudzenie, sześcienne kostki, sieć kinetycznych figur, cegła jako doskonała imitacja autentycznego materiału, pięknie udrapowana satynowa tkanina czy też estetyczne pikowanie przypominające luksusowe tapicerowane meble to tylko niektóre z propozycji zawartych w tym niezwykłym zbiorze. Całość kolekcji znajdziecie tutaj.

WALLQUEST- 3D

Oprócz niewątpliwie ogromnych walorów estetycznych, tapety 3D spełniają jeszcze jedną ważną funkcję. W pewien sposób oszukują ludzkie zmysły sprawiając, że patrząc na dany obraz widzimy jego trzy wymiary: wysokość, szerokość i głębokość. Pozwala to na optyczne wizualne powiększenie małych pomieszczeń. Dzięki tym wyjątkowym dekoracjom, z łatwością nakłonisz swoją wyobraźnię do poczucia większej przestrzeni.

Warto jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością tak ozdobionych powierzchni. Nie zawsze im więcej tym lepiej. Należy zachować umiar we wszystkim. Dlatego najlepiej jeśli punktem przykuwającym uwagę i spojrzenia będzie jedna ściana ozdobiona tapetą 3D, która będzie doskonałą dekoracją samą w sobie.

Więcej inspiracji i wzorów znajdziecie w naszym sklepie w zakładce "tapety z efektem 3D". 


Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709