Tęczowy dom na każdą niepogodę

2020-07-13


Od wybiegów mody po kolekcje tapet i akcesoriów do wnętrz, trendy w kolorach tęczy głęboko zakorzeniły się w świecie designu. Obserwując globalne tendencje, widać, że po erze minimalizmu, chwilowej recesji i ogólnie pojętej niepewności współczesnego świata, spowodowanej pandemią i jej konsekwencjami, rozbudziło się w nas nieposkromione pragnienie koloru, wzoru, przyrody, piękna mebli i wystroju.

Motyw tęczy w pokojach dziecięcych i młodzieżowych

Motyw tęczy zdominował projekty pokojów dziecięcych od fototapety na ścianach po zabawki. Modne projekty oferują pełne spektrum kolorów, czyli pełen wachlarz możliwości i emocji do kreatywnych zabaw. Pełnokolorowy motyw przewija się od niezobowiązujących dodatków w postaci poduszek, zasłon czy narzut po rzucanie motywu tęczy na wspominane już tapety, meble, dywany czy wręcz całe pokoje pełne optymistycznego spektrum kolorów. Pokoje dla dzieci od dawna utożsamiane są ze swoistą kolebką optymizmu i szczęścia. Ale obecnie designerzy wychodzą poza to postrzeganie. Okazuje się, że tęcza jest nie tylko dla dzieci!

https://innetapety.pl/fototapeta-kolorowy-wiatraczek


W obecnych czasach, gdy mierzymy się bardziej niż zwykle z bezradnością, uruchamiamy proces ewaluacji życia i celów. Zastanawiamy się nad sprzyjającym środowiskiem dla przyjaznej, kojącej atmosfery rodzinnych i duchowych wartości. Jak stworzyć środowisko będące odzwierciedleniem zachodzących w nas zmian, środowisko, które stanowi swojego rodzaju zewnętrzny system wsparcia – kojący i podnoszący na duchu. Zanim nawet będziemy gotowi na zgłębienie tych wartości, podejmujemy się stworzenia antidotum na własną rękę, antidotum na całe zło dobiegające z mediów i ze świata. Tak abyśmy się mierzyli z codziennymi doniesieniami, z zapasami pozytywnego myślenia oraz w pełni świadomi rzeczywistych potrzeb rodziny.

Tęcza łączy w sobie wszystko. Może stanowić alegorie naszych wzlotów i upadków. Sama w sobie uczy nas prostej prawdy, że piękno życia polega na łączeniu się w nim całego spektrum różnorodności. Służy także za ważne, pełne otuchy przypomnienie, że nawet po największej burzy wychodzi słońce, a mentalnie powinniśmy być gotowi witać te lepsze chwile w naszym życiu.

Tęcza uczy otwartości

Tęcza jako stymulator naszego nastawienia. Nie od dziś wiadomo, że kolory wpływają na nasze samopoczucie. Otwórz się zatem na różnobarwne rozwiązania, by otulić codzienność w spontaniczne wybuchy pozytywnego myślenia i radości. Kolory w wystroju mieszkania mogą zarówno oznaczać wyrafinowane jak i pełne życia wnętrza. Mogą promować idylliczny spokój i optymizm, jednocześnie wieńcząc atrakcyjny projekt harmonią zestawień.

https://innetapety.pl/fototapeta-teczowe-fale


Możesz skomponować sobie tablicę nastroju swojego projektu. Uwzględnij w niej wycinki materiałów i ich teksturę, zdjęcia mebli i dywanu, próbki tapet. Oceń wpierw wizualnie na kartce papieru jak wszystkie komponenty składają się w spójną całość. Taki projekt całościowo inspirowany tęczą, może być zarówno elegancki i nowoczesny, nieskończenie szykowny i eklektyczny, stroniący od powagi a zarazem odrzucający ograniczenia schematów kolorystycznych. Taki projekt sporządzony najpierw ‘na brudno’, pozwoli stworzyć gustowną i świeżą aranżację, która zarówno będzie koić i łechtać nawet najbardziej wyrafinowane gusta.


Tagi:

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709