Trendy 2016 - część 1.

2016-03-11


Pantone, amerykański instytut, który opracował i wydał swoją unikatową skalę kolorów stanowiącą wzorzec barw, od wielu lat wyznacza trendy dotyczące kolorystyki w świecie mody i designu. Każdego roku stara się przewidzieć co będzie modne i znaleźć gwiazdę kolorów w nadchodzących miesiącach. Po ubiegłorocznych hitach jakimi były odcień miedzi i marsala, przyszła kolej na delikatne pastele - Rose Quartz & Serenity.

BN kolekcja VAN GOGH

  

Rose Quartz to miękki różowy odcień, opisany przez Pantone jako "przekonujący swoim łagodnym tonem, wymowny a zarazem subtelny". Z kolei Serenity to chłodny jasnoniebieski kolor "przypominający zwiewny i beztroski błękit nieba, przynoszący uczucie wytchnienia i relaksu". To ciekawe zestawienie ilustruje doskonałą kojącą przeciwwagę dla wszystkich stresów współczesnego świata. Zobaczcie jak modnie i na czasie zaaranżować wnętrza z wykorzystaniem najnowszych trendów.

CRISTIANA MASI kolekcja CARLOTTA

 

RASCH kolekcja SOPHIE CHARLOTTE

 

  


Jednak w przypadku różu i błękitu trudno nie odwołać się do popularnych stereotypów - różowy to ulubiony kolor dziewczynek, a błękit jest zarezerwowany dla chłopców. Czy rzeczywiście tak jest? Dzisiaj coraz częściej da się zauważyć bardziej liberalne i mniej konserwatywne podejście do wykorzystania różnych barw. A tym którzy nie są przekonani proponujemy zestawienia kolorystyczne z wykorzystaniem neutralnej bieli, szarości czy chłodnego beżu, które stonują te cukierkowe pastele.

RASCH kolekcja FREJA

 

RASCH kolekcja POP SKIN

 

  

Największe światowe marki jak Emilio Pucci, Bouchra Jarrar lub Gucci w swoich najnowszych kolekcjach już wykorzystały ten aktualny trend kolorystyczny. Tak czy inaczej, w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy często będzie nas otaczać kalejdoskop pastelowych odcieni. Mamy nadzieję, że podsunęliśmy Wam ciekawe pomysły, które będą inspiracją do tworzenia własnych indywidualnych projektów. Nie bójcie się eksperymentować. Dzięki temu swoim wnętrzom nadacie osobisty, personalny charakter, a jednocześnie wpasujecie się w najnowsze trendy. Zachęcamy was do zajrzenia do naszego sklepu innetapety.pl w którym znajdziecie jeszcze więcej ciekawych propozycji.Tagi: kolory, trendy,

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709