Black & white - ponadczasowy kontrast.

2016-03-07


SIRPI kolekcja "MARIMEKKO 4"

  

  

Twój wybór w kwestii przewagi czerni lub bieli na tapecie powinien zależeć od tego w jakim pomieszczeniu chcesz jej użyć i jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli urządzane wnętrze jest niewielkie, lepszą opcją będzie tapeta z przewagą bieli. Dzięki temu możesz rozjaśnić pokój i optycznie go powiększyć. Jasna barwa przyciągnie również więcej światła. W przypadku tapety z przewagą czerni, lepszą opcją będzie użycie jej w większym pomieszczeniu i to nie na wszystkich ścianach. Chyba że zależy ci na nieco mrocznym wystroju wnętrza. Ciemne barwy zastosowane na ścianach mogą wizualnie zmniejszyć przestrzeń i odjąć jej kilku przysłowiowych centymetrów.

STUDIO 465 kolekcja "TOKYO"

 

  

Jednak uniwersalny charakter połączenia czerni i bieli nie oznacza, że możemy wybrać cokolwiek bez obawy o efekt końcowy. Pod uwagę należy wziąć również główny motyw i charakterystyczny klimat danego wzoru. Abstrakcyjne, geometryczne wzory podkreślą nowoczesny charakter i nadadzą pomieszczeniom głębi, motywy wykonane dzięki użyciu technik fotorealizmu dadzą efekt retro. Pasy położone pionowo lub poziomo mogą optycznie zmienić proporcje wnętrza, a wykorzystanie motywów roślinnych pomoże stworzyć subtelne, kobiece wnętrze.

BN kolekcja "Art of living"

  

Zastosowanie tapet w podstawowych barwach czerni i bieli daje również nieskończenie wiele możliwości nadania indywidualnego charakteru pomieszczeniom dzięki kolorystycznym dodatkom. Rzucone na kanapę miękkie poduszki, ciekawy pled przewieszony przez fotel, kolorowe okładki książek, charakterystyczna rzeźba, wazon czy soczysta zieleń naturalnych roślin to gotowe i niedrogie rozwiązania, które pozwolą dowolnie zmieniać wystrój bez konieczności kosztownego generalnego remontu i rujnowania całości.

Aby ułatwić wam wybór, w naszym sklepie stworzyliśmy oddzielną kategorię w której znajdziecie tylko czarno-białe wzory. Znajdziecie je tutaj. Odnajdziecie tu również tapety pokazane w dzisiejszym wpisie.

Poniżej znajdziecie jeszcze więcej zdjęć, które mamy nadzieję zainspirują was do stworzenia niesamowitych wnętrz.

BREWSTER kolekcja "OXFORD"

 

  

RASCH kolekcja "FREJA"

  

 

A.S. CREATION kolekcja "METROPOLIS 2 BY MICHALSKY LIVING"

DECO4WALLS kolekcja "VELVET"

  


Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709