Tapety z napisami

Szukasz inspirującego wzoru tapety z napisami? Trafiłeś doskonale. Prezentujemy setki wzorów tapet różnych producentów. W naszej kolekcji znajdują się tapety z napisami dla nastolatków i dzieci, a także tapety, które pięknie ozdobią sypialnię czy salon. Tapety z napisami to wbrew pozorom bardzo pojemna kategoria. Obejmuje ona na przykład okładziny ścienne tylko przyozdobione wyrazami lub literami. Napisy stanowią tło lub niedominujący element całego motywu. Takie tapety są delikatne i subtelne w swym przekazie, dlatego będą stanowić idealne uzupełnienie wystroju wnętrza.

W tej kategorii znajdziemy także tapety, na których pojawiają się zdecydowane napisy, które zdominują klimat danego pomieszczenia i określą jego charakter. Tego typu tapety polecamy osobom, które cenią sobie indywidualizm, lubią wyrażać siebie i nie boją się podkreślać tego w aranżacji wnętrza swojego mieszkania.

Pamiętajmy, że litery i słowa mogą być takim samym elementem dekoracyjnym ścian jak grafika czy obraz. Dlatego tapety z napisami tak często pojawiają się w nowych kolekcjach producentów tuż obok tapet z motywem kwiatów, czy ornamentów.  

Wybrano 758 wzorów tapet.

Porady na temat: Tapety z napisami

Czy jesteś gotów na najnowsze trendy? Tapety z frazami, tekstami w obcych językach, literami i słowami, to jednym z rosnących trendów stylizowania wnętrz w unikatowy sposób. Od eleganckich, współczesnych tapet, po elektryzujące wzory tapet z motywem gazety. Od swobodnych tekstów, po słowa i litery. Wyróżniająca się stylizacja będzie końcowym efektem projektu. Czy jesteś gotowy, aby odnaleźć swój styl pośród napisów na ścianie?

Tapety z napisami to jedna z najodważniejszych alternatyw do wnętrza. Umożliwiają uzyskanie nieprzeciętnej aranżacji. Różnorodność tapet tego stylu zdecydowanie zachęca do przyjrzenia się im bliżej i odnalezienia stylu swojej czcionki.

Gdzie stosować tapety z napisami?


Różnorodność tapet wykorzystywanych w polskich domach jest dziś coraz większa. Kiedyś były one zwykle gładkie, ewentualnie posiadały proste wzory. Dzisiaj coraz częściej spotykane są również tapety z napisami, Kiedy warto z nich korzystać? Jakie tapety tego typu są najpopularniejsze?


Tapety młodzieżowe z napisami i nie tylko  

Nastolatkowie bardzo cenią sobie swoją własną przestrzeń. Zależy im, aby przez wystrój wyrazić siebie. Dlatego też chętnie umieszczają na ścianach oryginalne tapety. Dobrze sprawdzają się w tym przypadku tapety z napisami, zawierające np. jakieś sentencje, z którymi zgadza się lokator pokoju. W tym przypadku niezwykle ważna jest niestandardowa kolorystyka i oryginalny design.

Oczywiście, tapety z napisami to nie jedyne modele, jakie pasują do pokoi młodzieżowych. Dobrym wyborem okazuje się zwykle tapeta 3d, jak również tapeta imitująca mural. Czasami trudno porozumieć się z nastolatkiem w kwestii urządzenia pokoju, jednak duży wybór tapet sprawia, iż zwykle udaje się znaleźć porozumienie. Warto pomyśleć również o fototapecie, która doskonale ozdobi jedną ze ścian pokoju nastolatka.


Tapety dla dzieci

Nie ma wątpliwości, że tapety z napisami często sprawdzają się także w pokojach dziecięcych. Oczywiście, mowa tutaj o zupełnie innych modelach od tych, przeznaczonych do pokoi młodzieżowych. Jednak słowa i litery występujące w wielu kolorach znacząco urozmaicają pokój dziecka, któremu najczęściej bardzo się to podoba.

Warto również wskazać na walor edukacyjny, który bez wątpienia posiadają tapety dla dzieci z napisami. Duże i kolorowe litery zachęcają malucha, aby się z nimi zapoznał. Podobnie całe słowa lub zdania skłaniają go, aby uczył się czytać.

Decydując się na innego rodzaju tapety dla dzieci, warto pamiętać, aby były one zawsze wielokolorowe. Rzecz w tym, iż niezwykle ważna jest atmosfera panująca w pokoju dziecięcym. Maluch nie może dobrze się rozwijać w ponurym pomieszczeniu. Dobrym pomysłem jest wybór fototapety, przedstawiającej rozmaite krajobrazy. Ponadto, warto zastanowić się nad wyborem tapety przedstawiającej postaci z bajek.


Gdzie jeszcze sprawdzą się tapety z napisami?

Jeżeli dokona się odpowiedniego wyboru, tapety z napisami sprawdzą się w zasadzie wszędzie. Nie są to bowiem tylko tapety dla młodzieży czy też dla dzieci, gdyż wiele modeli jest zdecydowanie poważniejszych. Czy dobrym pomysłem jest, aby napisy posiadały tapety do kuchni? Wydaje się, że nic nie stoi temu na przeszkodzie. Najczęściej tapety do kuchni mają napisy w stylu „coffee” towarzyszące ilustracjom filiżanek czy kubków albo też inne treści nawiązujące do charakteru i przeznaczenia pomieszczenia.


Tapety z napisami w salonie i sypialni

Posiadające napisy tapety w kuchni z powodzeniem mogą pokryć wszystkie ściany pomieszczenia. Jeżeli chodzi o salon czy sypialnię, lepszym wyborem jest umiejscowienie tapety tego typu na jednej ze ścian. Pełni ona wtedy funkcje ozdobne, wyraźnie urozmaicając przestrzeń. W tym przypadku wskazana jest wyjątkowa ostrożność, jeżeli chodzi o dobór kolorystyczny.609 090 709