Trwa aktualizacja sklepu. Niektóre strony mogą nie działać prawidłowo. Za utrudnienia przepraszamy.

Jak urządzić pokój ucznia?

2016-09-13


Aby pomóc dziecku skupić się na nauce, podzielmy pokój na trzy strefy. Pierwsza z nich to strefa wypoczynkowa. Powinno stanąć w niej łóżko, najlepiej z wygodnym, twardym materacem, któro zapewni odpowiednie miejsce do relaksu zarówno w dzień jak i w nocy. Jeśli w pokoju nie ma zbyt dużo miejsca, lub gdy zamieszkuje go rodzeństwo warto pomyśleć o łóżku piętrowym lub antresoli. Praktycznym dodatkiem będzie również lampka nocna, która ułatwi wieczorne czytanie ulubionych książek. Łóżko ustawmy z dala od drzwi, tak aby dziecko leżąc w nim widziało wejście do swojego pokoju. Dzięki temu będzie czuło się bezpiecznie co sprzyja relaksacji i pozwala na pełniejszy wypoczynek.

ARTHOUSE - IMAGINE FUN

Druga strefa, którą powinniśmy zorganizować w pokoju dziecka to miejsce do zabawy. Fakt, że nasze dziecko dorosło do roli ucznia nie oznacza, że nagle zajmie się jedynie nauką i przestanie się bawić. Ta część pokoju ze względu na często panujący w niej bałagan, powinna być wyposażona w łatwo dostępne szafki, pojemniki i pudła, które z powodzeniem pomieszczą wszystkie skarby, a jednocześnie ułatwią szybkie ich uprzątnięcie. Nieodzownym jej elementem jest chociaż odrobina wolnego miejsca na podłodze. To tu najczęściej dzieci spędzają czas na układaniu klocków czy urządzaniu przyjęć dla lalek. Przydatnymi elementami będą tutaj miękki dywanik lub wygodne pufy.

GRAHAM&BROWN - KIDS@HOME

ARTHOUSE - IMAGINE FUN

Trzecia strefa to miejsce przeznaczone do nauki. Centralną jej częścią jest oczywiście biurko. Wbrew panującej powszechnie opinii, że najlepszym miejscem dla tego mebla jest ustawienie go pod oknem, nie polecamy tego typu rozwiązania. Jaskrawe słoneczne światło padające bezpośrednio na blat i świecące prosto w oczy może irytować i szybko męczyć wzrok, a widok z okna często odwraca uwagę i utrudnia skupienie się na odrabianiu lekcji. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie biurka prostopadle do okna, pamiętając przy tym aby dziecko pisząc nie zasłaniało sobie światła ręką. W zależności od tego czy dziecko jest prawo czy leworęczne, ustawmy biurko lewym lub prawym bokiem w stronę okna. Cechy idealnego biurka to jego ergonomiczna budowa dostosowana do wzrostu i budowy ciała, rozmiar blatu i możliwość regulowania jego kąta nachylenia.

Rownie ważne jest krzesło do pracy. Najlepiej wybierzmy takie, które dzięki swej budowie będzie wymuszać prawidłową postawę ciała przez co odciąży kręgosłup i uchroni dziecko przed wadami postawy. Niezbędne elementy tej strefy to również lampka, która oświetli jak największą powierzchnię blatu, przybornik który uporządkuje stosy długopisów a także łatwo dostępny regał na książki.

GRANDECO - JACK'N ROSE

ARTHOUSE - IMAGINE FUN

Nie zapominajmy przy tym, że głównym użytkownikiem tego pomieszczenia będzie nasze dziecko. Najczęściej ma ono już swój gust i upodobania. Z pewnością poczuje się dowartościowane jeśli weźmiemy pod uwagę jego zdanie w sprawie kolorów czy motywów przewodnich. Pozwólmy mu wykazać się pomysłowością, trzymając rękę na pulsie. Taka współpraca w urządzaniu wnętrza i wspólne dochodzenie do pewnych kompromisów w tej sprawie może stać się świetną zabawą zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Przecież wszystkim przyświeca jeden cel - stworzenie miejsca, w którym ten mały-duży człowiek będzie się czuł komfortowo. Miejsca, któro zapewni mu dobre samopoczucie, zmotywuje do nauki i zainspiruje do szalonej twórczości i zabawy.

Jeśli szukacie dodatkowych inspiracji w urządzaniu tego typu wnętrz, zapraszamy do zapoznania się z zakładką "ARANŻACJE".


Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709