O PRODUCENCIE TAPET A.S. CREATION I JEGO NAJNOWSZEJ KOLEKCJI "METROPOLITAN STORIES" - część II

2020-01-10
A.S. Création Group to producent popularnych tapet po które sięga spora liczba projektantów wnętrz. Odnajdujemy pośród nich tapety na różnych poziomach jakości w zależności od miejsca ich zastosowania. Ze względu na walory estetyczne goszczą w wielu domach. Właśnie niedawno A.S. Creaton wypromował kolekcję zatytułowaną Metropolitan Stories. To zbiór niezwykłych tapet stanowiących odzwierciedlenie klimatu pięciu, europejskich miast: Kopenhagi, Amsterdamu, Paryża, Mediolanu, Berlina i Londynu.

Miasta te od dawna rozkochują w sobie jednostki i tłumy. Są wytwórnią trendów, które następnie promują i sprzedają światu. Upatrujemy w tych miejscach podobieństw do naszej własnej natury, które pozwoliłyby nam się zakotwiczyć na dłużej i utożsamić z rytmem prowadzonego tam życia. Często podróż do tych miejsc, to również podróż w głąb siebie i odkrywanie obcych-znajomych rozwiązań, kształtów, zapachów, kolorów, wzorów... Przez ustosunkowanie się do nich poznajemy swoje własne preferencje.

Jakiego wnętrza poszukujesz? Ma być ekskluzywne? Minimalistyczne? Skandynawskie? Pełne uroku? Okwiecone? A może z każdego po trochu? Nowa kolekcja Livingwalls 'Metropolitan Stories', zabierze Cię w odkrywczą podróż po naszym kontynencie. Wyjaśni tajemnicę sześciu najbardziej wpływowych metropolii Europy. Do odkrycia jest sporo. Kolekcja pomaga prześledzić rytm i wyjątkowy styl każdego z miejsc. Ekscytujące tapety opowiadają historie miasta. Jest w nich wielki ukłon w stronę historii i zestawienia obecnych realiów i prowadzonego tam stylu życia. To właśnie w ten sposób tworzy się niepowtarzalne wnętrza, które wytyczają trendy. Dla wszystkich, którzy kochają życie w mieście i jego autentyczny charakter, ta kolekcja będzie bliska sercu.

W tym artykule, przyjrzymy się dwóm ostatnim stolicom z listy. Prześledzimy jak charakter i specyfikę każdego z miast można oddać we wzornictwie i kolorystyce tapet. Najpierw, zapraszamy do Berlina.


Kolekcja 'Metropolitan Stories' /Berlin/Paul Bergmann/ A.S Creation

Tapety z kolekcji „Paul Bergmann - Berlin” są bardzo realistyczne i na tym w dużej mierze polega ich piękno. Imitują doskonale betonową powierzchnię a ich nierównomierna struktura pianki potrafi oszukać wzrok, przyciągając go i skupiając na wyblakłych pęknięciach oraz niedoskonałościach typowych dla tego materiału. Różnokolorowe odmiany tego motywu, nadają wnętrzu niepowtarzalny styl, któremu całkiem blisko do „shabby chic”. Zaskakująco wysoka jakość jest osiągalna dzięki użyciu doskonałej, teksturowanej, winylowej włókniny. Autentyczność w odbiorze niezwykle podkreśla miejski charakter surowego wnętrza. Udogodnieniem jest występowanie wzoru w szerokiej gamie kolorystycznej.

Druga odsłona berlińskiej myśli designerskiej to tapety aranżujące chłodne wykończenie, typowe dla przestronnych loftów. Wizualnie mają w sobie dużo z kamienia i cegły. Nie przytłaczają wnętrza i mogą je wypełnić całe. Atrakcyjny i realistyczny efekt do osiągnięcia bez komplikacji i dużych kosztów. Nie ma konkretnego pomieszczenia z przeznaczeniem dla tych tapet. Odnajdą się dobrze w każdym, ponieważ są na tyle neutralne i jednocześnie estetyczne.


Tapeta A.S. CREATION METROPOLITAN STORIES 369112Jaka filozofia kryje się za tą kolekcją? Część kolekcji Metropolitan Stories, Paul Bergmann – Berlin ma przede wszystkim podkreślać swobodę myśli i działania w mieście, które szczyci się ze swojej otwartości na inność. Kolekcja tapet prezentuje nowoczesny niemiecki styl życia. Wyzywający, pewny siebie, bezpośredni - ale także wrażliwy, wnikliwy i pełen empatii. Kolekcja pełna pasji... łączy ze sobą w designie to co powinno ze sobą iść w parze.


Tapeta A.S. CREATION METROPOLITAN STORIES 369293Berlin oczami Paula Bergmanna ma w sobie coś z retro i nieco ze stylu industrialnego. Znakomicie wprowadza w nastój miasta. Miasto jest przedstawione z perspektywy hipstera, który mieszka w samym sercu metropolii, na modnym Alexanderplatz. W jego mieszkaniu na strychu można odnaleźć stare i używane meble, cała aranżacja ma w sobie wiele z improwizacji i inspiracji tym co można znaleźć na pchlim targu. Podarowanie drugiego życia meblom i wzbogacenie nimi wnętrza to idealne połączenie ze współczesnym wydaniem ścian. Tapety imitujące beton i cegły tworzą świetne zestawienie z takimi unikatami.

Natomiast Berlin sam w sobie to miasto z bogatą historią. Mur berliński, budynek Reichstagu i wiele innych zabytków, od których miasto tonie w pamiątkach po zeszłych wydarzeniach i czasach. Jest w nim sporo miejsca dla wolnomyślicielstwa, dlatego już od jakiegoś czasu miejsce to przyciąga kreatywne umysły. Nie pozostaje to bez wpływu na jakość życia oraz jego koloryt. Bogate życie towarzyskie i całe mnóstwo klimatycznych knajpek dodatkowo buduje atmosferę miejsca. Tapety tej kolekcji znakomicie przenoszą mentalnie w klimat miasta.


Kolekcja tapet 'Metropolitan Stories' /London/Lizzy/ A.S Creation

Z nową kolekcją tapet wita nas niezwykłe miasto – Londyn. Odkrywa przed nam przepastne i ciekawe miasto oraz swoje brytyjskie wnętrza. Ostatnie wzornictwo zainspirowane tym miejscem, jest jak miłość od pierwszego wejrzenia. W motywach przeważają kształty geometryczne, podrasowane dodatkowo pobłyskującymi detalami i brokatem. Wrażenie mocno buduje również kolorystyka. Zakładając, którąś z tych opcji jako potencjał do zrealizowania w naszym mieszkaniu, łatwo wyobrazić sobie pomieszczenie, które odstresowuje swoją estetyką i fakturą. Pomimo niezwykłości wzornictwa, projekty wnętrz mogą być dość swobodne, nastawione nie tylko na styl przez duże 'S', ale również swobodę.


Tapeta A.S. CREATION METROPOLITAN STORIES 369201Inny wątek tej kolekcji to barokowa ornamentyka. Wzór zachwyca, kształtem i kolorem. Występuje w kilku odsłonach, między innymi w jednolitym beżu, bogatej czerwieni i imponującej czerni. Wnętrze może zaskoczyć pobłyskującym motywem na ścianach, który dodatkowo potęguje wrażenie wykwintności.

Takie wzornictwo tapet zachęca do wizualizacji wnętrza i tego jak się w nim możemy czuć. Reżyserujemy nie tylko układ pomieszczenia i jego atmosferę, ale również to kim jesteśmy w takim miejscu i jak odbierają nas inni. Otoczenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i to w jaki sposób się zachowujemy. Warto przemyśleć elementy składowe aranżacji na jaką się decydujemy.


Tapeta A.S. CREATION METROPOLITAN STORIES 368983


Kolekcję tapet AS Creation można znaleźć na https://dobretapety.pl/tapety-as-creation.


Barokowe wzornictwo na ścianach prosto z Londynu, to połączenie bogatego kulturowo wątku z przepychem i współczesnymi, londyńskimi pubami. Tu się schodzą te wszystkie drogi po to, by dać początek kolejnym odsłonom współczesnego designu. Jedynie od naszych preferencji zależy czy takie wnętrze skusi nas dostatecznie, by w nim pozostać.

Jaki jest Londyn oczami projektanta? Jaki styl mają brytyjskie wnętrza? Zdaje się, że współczesny Londyn nie wiele dba o zasady czy rutynę. Atrakcyjnie jawi się wszystko to, co kolorowe i niezwykłe, co przyciąga wzrok.

Prowokacyjne wzornictwo ubiera ściany w barok, a jako gratis od współczesności dodaje blichtr połyskujących detali. Efekt zamierzony nie tylko na prowokacje, ale również na przyciągnięcie uwagi na dłużej. Atmosfera wnętrza chce imitować chociaż po części tę, którą odnajdujemy w wytwornych wnętrzach pałaców.

Klasyczny barokowy wzór w odcieniach szarości i niebieskiego to absolutny hit. Klasyka klasyką – zawsze w modzie pozostanie, ale połączenie kolorystyczne ma tu ogromne znaczenie. Szarość to kolor ubiegłych lat, chociaż wciąż na topie. Nieprzerwanie relaksuje i nadaje charakteru, nie tylko skandynawskim wnętrzom. Natomiast niebieski jest ogłoszony przez Pantone, kolorem roku 2020. Ta niezwykła kombinacja jest wspaniałym pomostem pomiędzy stylami, a wyszukane wzornictwo definiuje wnętrze jako charakterne i wykwintne, a przy tym intymne.

Niezwykłe jest również połączenie brokatu ze wzorami geometrycznymi. Zazwyczaj bliżej im do chłodu i minimalizmu. Tymczasem chcemy połączyć na jednej płaszczyźnie więcej niż tylko to co oczywiste. Wybór tej części kolekcji waży się pomiędzy wzornictwem graficznym i barokowym, dwoma rozbieżnymi kierunkami. W zasadzie, dzięki temu można jakoś ubrać w design Londyn – tak różny – konserwatywny a jednocześnie z bogatym kolorytem. Połączenie przeszłości z teraźniejszością. Nic co w kolekcji znajdziemy nie powinno być nudne. Bo w tym mieście nie można zaznać nudy.

Podsumowując całość kolekcji należałoby zachować odrębność każdego stylu odwiedzanych stolic Europy. Tych pięć wariantów nie dąży do ujednolicenia lecz uwypuklenia charakteru i atmosfery miejsca. Dzięki kolekcji można odnaleźć swoje mentalne korzenie i stworzyć wokół nich przestrzeń do życia, w której będziemy bardziej sobą i bardziej będziemy czuć.Tagi:
609 090 709