POMYSŁ NA ŚCIANĘ W JADALNI - TAPETA W 7 ODSŁONACH

2019-10-15
Jeśli w mieszkaniu masz osobne pomieszczenie, które pełni funkcję jadalni albo planujesz wydzielić taki obszar w kuchni lub salonie jest to idealna sposobność do eksperymentowania z tapetą. Zamiast inwestować w kosztowne remonty, niekiedy wystarczy sprytnie zagrać tapetą na ścianach. Taka inwestycja może nieco kosztować, w zależności od rodzaju tapety, powierzchni ścian oraz producenta, wciąż jednak pozostaje opłacalnym sposobem na zjawiskowe wnętrze i relatywnie tanim, biorąc pod uwagę spektakularny efekt jaki można uzyskać. Zestawiając kosztorys z tym ile pochłonąłby generalny remont, warto przyjrzeć się siedmiu propozycjom, którym może uda się ponieść twoje marzenia o pięknej kuchnio jadalni.

Inspiracja 1. Wspaniała struktura

Monochromatyczne tapety o ciekawej strukturze są klasykiem w domach od dawna. Występują w wielu odcieniach. Sprawiają wrażenie jednolitej ściany, która jednak jest bardzo interesująca w swojej niebanalności. Powierzchnia nadaje eleganckie ale współczesne wykończenie z głębią.

Ten współczesny, ale klasyczny zabieg można zrównoważyć ciepłymi dodatkami w postaci drewnianego stołu z meblami. Jeśli kuchnie urządziliśmy w jasnych, skandynawskim stylu i prostych formach, wydzielenie powierzchni tapetą, odpowiednio skontrastuje, ale wciąż wiążąco z całością połączy. Definiując obie funkcje na jednej przestrzeni.


Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h A40409 CWysokiej jakości winylowa, zmywalna tapeta belgijskiej produkcji. Ciekawa struktura delikatnych prążków odcieniu bieli i jasnej szarości z brokatowym połyskiem. Produkt odporny na zadrapania i inne uszkodzenia mechaniczne. Tapeta na podłożu flizelinowym.

Inspiracja 2. Szyk chinoiserie

Styl chinoiserie sięga w historii XVII i XVIII wieku i jest europejską i jak przystało na okres w dziejach, również romantyczną interpretacja chińskiej estetyki. Aktualne nawiązania do tego niezwykle szykownego stylu dają sporą rozpiętość kolorystyczną, od nasyconych barw po subtelne pastele.

Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h K2273044Biały motyw ptaków i drzew na pięknym tle lub kolorowe motywy na białym tle - zarówno w jednym jak i w drugim przypadku mają na celu jedno. Pozwalają sylwetkom i kształtom zaistnieć w aranżacji, usytuować je w centralnym miejscu w kompozycji, równocześnie wystrzegając się przytłoczenia całego projektem.

Tapeta SIRPI ALTA GAMMA LIFE 33504


Tapeta RASCH ETRO II 534702


Tapeta BORAS TAPETER IN BLOOM 7227Inspiracja 3. Czarna piękność


Czarne i bardzo ciemne kolory z pewnością podkręcą wyrafinowanie stylu jadalni, choć dla wielu nie będzie to pierwsza opcja, po którą by sięgnęli. Dlaczego warto przełamywać schematy i jak to robić? Jeśli ciemna tapeta to z ciekawą strukturą lub subtelnym, intrygującym wzorem co będzie służyć przełamaniu intensywnego koloru. Sprawdzi się to szczególnie w jadalni, która jest dobrze doświetlona przez dzienne światło. Nie musi wypełniać wszystkich wolnych zakamarków, może stanowić tło na jednej ścianie, która będzie wyznaczać miejsce dla jadalni. Ciekawe, metaliczne wzory, mogą dostawać drugie życie w naturalnym świetle i podkreślać swoje piękno, odbijając kolor detalu.

Tapeta BORAS TAPETER IN BLOOM 7219Inspiracja 4. Nowe oblicze drewna

Tapeta TRENDY J86808 C deskaPołożenie tapety z motywem drewnianych desek, to prosty i sprawdzony sposób na wprowadzenie naturalności do pokoju bez inwestowania w drogą boazerie. Tapety są inspirowane naturalnym drewnem, jest zatem możliwe dobranie odcienia i koloru do wnętrza, tak jak to ma miejsce przy naturalnym odpowiedniku. Tapety z motywem drewnianych desek, nie tylko różnią się odcieniami ale również samym wzorem. Deski mogą być ułożone w orientacji pionowej, bądź poziomej.

Tapeta TRENDY K28550-39Zainwestowanie w gładką, teksturowaną tapetę nada jadalni świeżości. Nie przytłoczy pozostałych elementów projektu. Paleta w odcieniach pasteli będzie super harmonizować z jasnymi obiciami foteli lub kolorem drewna wybranego do mebli.

Tapeta TRENDY 933703 C deskaInspiracja 5. Miłość do dzikiej przyrody.

Wprowadzenie bujnej roślinności do jadalni poprzez tapetę to duży krok w stronę wyrafinowanego wnętrza. Bujna roślinność otaczająca sanktuarium posiłków może wzmagać kulinarne apetyty i pomysły. Intensywność dżungli i siła skojarzeń, przenosi nas momentalnie w inną rzeczywistość. Powoduje mentalne podróże i sprawia, że nawet proste i nieciekawe wnętrze na tle takiej tapety wygrywa domowy konkurs na reprezentatywne wnętrze, broniąc swojej obecności designem. Gęsto zaprojektowany motyw bujnej roślinności będzie się znakomicie odnajdywał w minimalistycznych przestrzeniach.

Tapeta CRISTIANA MASI 24 CARATI 7425Inspiracja 6. Dla miłośników kratki Gingham

Tapeta TRENDY K236715-2


Kratka Gingham, którą znajdziemy też pod nazwą kratka Vichy, to jeden z najbardziej charakterystycznych motywów mody retro. Powraca ostatnio w wielkim stylu i plasuje się na liście klasyków. Ten wzór odnajdziemy na tekstyliach, dywanach, a nawet tapetach. Kratka Gingham to sięganie po ponadczasowość i wyrafinowanie.

Tapeta TRENDY K236715-3


Motyw kraty może występować w różnej skali. Zazwyczaj jednak będzie stanowić centralny punkt projektu. W zależności od kolorystyki, będzie dozować intensywność. Zawsze jednak będzie to połączenie koloru z bielą. Wzór może być zaaranżowany w bardziej casualowej formie lub dystyngowanej. Będzie nawiązaniem do mody z czasów Brigitte Bardot, która rozstawiła dodatkowo motyw, noszonymi ubraniami. Charakterystyczna krata podbija serca kolejnych pokoleń.


Tapeta TRENDY 36715-4 C krataInspiracja 7. Nieśmiertelne paski

Motyw pasków to nieśmiertelny wzór na ubraniach, dekorach no i wreszcie tapetach. Towarzyszy nam już od kilku dekad i od zawsze oddawano mu należyty szacunek na dworach arystokracji. Aktualnie przedstawiany w najprostszej dla siebie formie, z prostą i przejrzystością. Tapety oferują różną szerokość wzorów, kolorów i orientacji przestrzennej.

Tapeta TRENDSETTER STUDIO WALTER WA2606Motyw pasków na ścianach w zależności od kolorystyki może stanowić neutralne tło, mogą delikatnie zaakcentować ściany lub wręcz stworzyć wnętrze z pazurem. O ostatecznym wydźwięku zaważy nasz wybór.

Przedstawiliśmy wzory nawiązując kulturowo do różnych okresów czasowych i różnych wpływów kulturowych. Jadalnia jest takim niezwykłym miejscem w każdym domu, gdzie różnorodność się najczęściej przeplata i dociera do nas w postaci zmysłów. Czujemy, próbujemy i odkrywamy przyprawy z całego świata.

Orientalna i lokalna kuchnia cieszy podniebienie teksturą, kolorem i smakiem. Podobnie jest z designem. W zależności od upodobań i poziomu otwartości będziemy chętni, dopuścić do swoich wnętrz któreś z opcji. Na tapetę wzięliśmy siedem rozwiązań proponowanych przez znawców.

Omawialiśmy bezpieczne wybory o monochromatycznym zacięciu z których jednak będzie przebijać niezwykła struktura. Podążaliśmy również szlakami azjatyckich kultur i sprawdzaliśmy jak 'ugryźć' chinoiserie. Przenieśliśmy się w czasie i z rozrzewnieniem patrzyliśmy na słynną kratę Gingham. Sadziliśmy też lokalne dżungle, poprzez tapety z motywem liści. Pozostając w wątkach organicznych mierzyliśmy się z deskami na ścianie. W końcu przyszedł też czas na rozprawienie się z czarną pięknością. Wzory na ciemnej tapecie nabierają zupełnie innego wymiaru. Ostatnia z omawianych opcji to powrót do wyrafinowanej klasyki.

Odszukanie stylu, który będzie reprezentował w jadalni nasze wyczucie smaku i świadomość trendów designerskich, nie jest najtrudniejsze. Trudność może powstać na poziomie łączenia całej aranżacji w spójną całość jeśli nie do końca mamy na nią pomysł.  
Tagi:
609 090 709