Tapeta ścienna - ciekawe pomysły na aranżację ścian

2018-05-14


1.Pokryj ściany

Najbardziej klasycznym zastosowaniem tapety jest pokrycie nią wszystkich ścian. Warto myśleć w kategoriach współczesnych kolorów, wzorów i stylów. W niektórych salonach odważny, graficzny wzór może wyglądać fantastycznie, pokrywając wszystkie ściany, podczas gdy w innych prosty wzór lub tekstura będzie zorientowany na wywołanie subtelnego zainteresowania.

Tapeta EMILIANA PARATI ROBERTO CAVALLI home no 5 RC16021

2. Pokryj pół ściany

Pokrycie górnej lub dolnej części ściany tapetą to świetny sposób na uzyskanie klasycznego projektu bez przytłaczania przestrzeni. Mimo swej popularności w zeszłych dekadach, wciąż regularnie pojawia się w tradycyjnych odsłonach. Najczęściej spotykanym zastosowaniem jest pokrycie górnej połowy ściany tapetą a dolnej boazerią. To klasyk, który nie wychodzi z mody.

3. Tapeta na suficie

Zapominamy patrzeć w górę. Sufity zwykle pokrywamy nieskazitelną bielą i pozostawione w spokoju, dopóki nie będzie potrzeby go odświeżyć. Ignorujemy wielki potencjał piątej ściany. Tymczasem prawdziwie designerskie wnętrza zrobią z niego dobry użytek. Niech kwitnie łąka nad głowami, niech nas inspirują freski!

Nie tylko subtelne wory się sprawdzą. Jeśli cały look salonu jest utrzymany w stonowanej i powściągliwej aranżacji, akcent położony na mocno dekoracyjny sufit może byś strzałem w dziesiątkę. Do położenia tapety zaleca się zaangażowania fachowca.

4. Instalacja z dwóch tapet na jednaj ścianie

Projekt przewidujący dwie tapety na jednaj ścianie jest dążeniem do osiągnięcia odważnej i interesującej aranżącji. Polega na pokryciu górnej części ściany w poziomie - jednym wzorem tapety, i dolnej części innym. Najbardziej estetycznym zabiegiem łączącym przejście jest zastosowanie listwy ściennej na całej długości powierzchni stycznej.

Dodatkowo efekt można podrasować dużymi kontrastami czy to we wzornictwie, czy kolorystyce.

Zestawienia takie jak paski i printy, czy szewron i adamaszek. Dla uzyskania irygującego i zarazem subtelnego wyglądu wybieramy stonowane odcienie i proste, podobne motywy. Całość pomieszczenia powinna nawiązywać ostrożnie kolorystyką lub przez powtarzalność wzoru, np. na poduszkach czy dywanie. Dążymy do uzyskania harmonii, pomimo różnorodności i bogactwa wyborów.


Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709