Blog Inne Tapety

TRENDY 2017.

LIFESTYLE MURALS

    

     Jeśli planujecie budowę domu lub remont mieszkania i zastanawiacie się jak urządzić wnętrza aby pasowały do aktualnie obowiązujących trendów, zapraszamy do zapoznania się z naszym krotkim zestawieniem. Co będzie modne w 2017 roku?

 

1. Rok 2017 będzie zdecydowanie rokiem koloru zielonego. Pantone Color Institute postawił na barwę zwaną GREENERY. Dlaczego właśnie zieleń? Tempo życia oraz zaawansowane technologie otaczające nas z każdej strony budzą w nas wrodzone pragnienie obcowania z naturą. Zieleń to barwa przypominająca ekologię, wiosnę, naturę i bujną roślinność. Jej uniwersalny charakter sprawia, że doskonale sprawdzi się na ścianach w roli tapet ściennych czy farb, jak również w przemyślanych dodatkach lub żywych roślinach.

 

                                                                 CASAMANCE - HAMPTON GARDEN

 

                                                                        CRISTIANA MASI - FIBRA

 

2. Drugi kolor, na który warto w tym roku postawić to granat. Możecie śmiało bawić się wieloma jego odcieniami. Jest to ponadczasowa, elegancka barwa, która dobrze wypada w połączeniu z bielą, szarością i beżem. Unikajmy jednak koloru indygo wpadającego w odcień fioletu.

 

 

                                                          BN - NEO ROYAL by MARCEL WANDERS

 

                                      PS - GUIDO MARIA KRETSCHMER FASHION FOR WALLS VOL. II

 

                                                           KT EXCLUSIVE MAYFLOWER - STARK

 

3. Korek. Jest to materiał wciąż jeszcze postrzegany jako relikt czasów PRL-u. Jednak od pewnego czasu nieśmiało znów zaczyna pojawiać się w dobrze zaprojektowanych wnętrzach. Jego zróżnicowana forma i naturalna kolorystyka sprawia, że ten niezwykle dekoracyjny deseń może stanowić prawdziwą ozdobę naszych wnętrz. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie tapet ściennych doskonale imitujących ten materiał.

 

                                                                           BN - ESSENTIALS

 

4. Sklejka - oryginalny pomysł na nieszablonowe wykończenie ścian. Materiał kojarzący się zazwyczaj z czasami PRL-u dzisiaj znów wraca do łask. Nadaje wnętrzom ciepła i przytulności. Odznaczające się na powierzchni efektowne wzory i warstwy usłojenia sprawiają, że ten dość powszechnie stosowany surowiec doskonale wpisze się we wnętrza zarówno eco, skandynawskie jak i nowoczesne i industrialne. Holenderski producent tapet BN wykorzystał ten motyw, tworząc idealną imitację w postaci okładzin ściennych.

 

                                                                           BN - ESSENTIALS

 

5. W tym roku następcą popularnej miedzi będzie złoto. Kolor najczęściej identyfikowany z bogactwem, przepychem i pałacowymi wnętrzami. Niektórym kojarzy się z kiczem i przesadzonym stylem art deco. Czy rzeczywiście należy się go bać? Okazuje się, że zastosowanie elementów złota doskonale sprawdza się również w nowoczesnych wnętrzach. Jednak należy uważać aby nie przesadzić z jego ilością. Dobrym pomysłem będzie ozdobienie w pomieszczeniu jednej ze ścian tapetą z akcentami naturalnego złotego blasku.

 

                                                                          ARTHOUSE - TROPICS

 

                                                                        ARTHOUSE - TROPICS

 

                                                                        HOHENBERGER - NUMA

 

 

 

 

 

 

Kategoria główna: