Blog Inne Tapety

WINYL NA TAPECIE

Tapeta na fizelinie

 

Najwytrzymalszym materiałem który powstał na tapetę jest winyl. Charakterystyka produktu pozwala mu na bycie użytecznym w niecodziennych pomieszczeniach jak na tapetę przystało. Łazienki i kuchnie nie stanowią już problemu. Jeśli marzysz o tapecie w którymś z tych pomieszczeń nie musisz się już powstrzymywać.

 

Czy się różni tapeta papierowa od tapety winylowej?

 

Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h 446102 C

 

Tapety papierowe, dobrze znane od lat zostały ulepszone o pokrywające je warstwę foli PCV czyli winylu. Sprawia to, że tapeta skutecznej odpiera wilgoć i jest dużo trwalsza. Powstałe z biegiem czasu zabrudzenia można czyścić na mokro. A odporność na promienie słoneczne sprawia, że odcienie pozostają na naszych ukochanych wzorach i nie znikają z biegiem czasu.

 

Dwa rodzaje tapet winylowych

 

Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h 13701-30

 

W grupie tapet winylowych możemy odnaleźć płaskie tapety i ze spienionego winylu. Do pierwszej grupy zaliczymy trwałe, odporne tapety, które nie wchłaniają wilgoci i są dużo łatwiejsze w użytkowaniu. Ich gładka powierzchnia sprawia, że nie gromadzi się w nich kurz, który ciężej wywabić z porowatej powierzchni.

 

Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h 93927-6 C

 

Tapety ze spienionego winylu dają możliwość teksturowania ściany. Używane z powodzeniem w miejscach, gdzie chcemy zakamuflować nierówności ścian i efektywnie zadbać estetykę wnętrza.

 

Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h 8689-16

 

Tapety winylowe na podkładzie papierowym lub flizelinie

 

Przeglądając oferty może się natknąć na rozgraniczanie tapet winylowych ze względu na to czy są na podkładzie papierowym czy flizelinowym. Jakie ma to znaczenie? Flizelina jest rodzajem sztywnej włókniny powstałej na bazie tworzyw syntetycznych. Taka kombinacja materiału nośnego oraz winylu daje jeszcze trwalsze połączenie, które nie ulegnie skurczeniu ani nie będzie podatne na rozciąganie.

 

Tapeta TRENDY expresowa dostawa 24/48h 36123-3

 

Tapety winylowe mają szerokie zastosowanie w designie. Cieszą się popularnością wśród projektów ściennych do kuchni, łazienek oraz pokojów dziecięcych. Producenci dbają o regularne dostarczanie kreatywnych rozwiązań kolorystycznych. Efektowne wzornictwo wzmacnia efekt trwałej i dobrze dobranej tapety. Nie stanowią jedynej grupy tapet, ale zapewne są w czołówce najpopularniejszych.

Kategoria główna: