Z MAROKO NAD WISŁĘ - tapeta "marokańska"

2019-04-11


Ciepłe kraje, który wykształciły niezwykłe style wnętrzarskie i dekory ukazują przez nie swoje zamiłowanie do piękna. Różnią się wzornictwem ale nie brakuje w nich koloru. Inspiracje kolorystyczne zazwyczaj są zaczerpnięte z krajobrazu danego rejonu, co w pewnym sensie tworzy zestaw cech charakterystycznych – niejako linie papilarne danego designu. Zobaczmy co możemy rozczytać z marokańskiego stylu i jak go zaprosić do naszych wnętrz.

Tapeta J&V 151 SHIBORI 5590


W MAROKU NA TAPECIE

Nic nowego nie stwierdzimy, pisząc, że marokański design jest mocno inspirowany podłożem kulturowym, a raczej przenikaniem się różnych kultur z względu na swoje strategiczne położenie. Tygiel kulturowy, który powstał na krzyżowniu się szlaków ma swoje odzwierciedlenie we wzornictwie.  

Aranżacje wnętrz nie są dalekie od wpływów hiszpańskich ani portugalskich choć też bogata kultura islamska mocno zaznaczyła swoją obecność na tamtych terenach. Powstała w ten sposób wielokulturowość stylu łącząca w sobie południe Europy z pięknem Afryki. Ale to nie wszystko! Duże znaczenie na obecną formę i przekaz stylu miał również Bliski Wschód.

KOLORYSTYKA

Tapeta TRENDY 6431-10 CPomysłem na ścienną aranżacje jest przeniesienie wzornictwa na tapetę. W zależności od tego jak dalece chcemy się zainspirować stylem, może sami zdecydować o kolorystyce. Orientalne barwy charakterystyczne dla tamtejszego krajobrazu będą wyglądały na zdecydowane w realiach środkowo – europejskich. Jeśli to efekt na jakim nam zależy to zdecydowanie jest to wybór godny polecenia. Jeśli natomiast czujemy, że aranżacja taka mogłaby zostać za bardzo zdominowana, wystarczy zrobić ustępstwo na kolorystyce. Wyciszone barwy wciąż będą ciekawie wyglądały z marokańskim wzornictiwe nadjąc mu bardziej dystyngowanego i eleganckiego wymiaru.


Tapeta CRISTIANA MASI CREA 7602Marokański styl w domu to bezkompromisowe łączenie wzorów. Gościnność stylu akceptująca różnorodność innych wpływów, również sama jest odbierana ciepło. Swoboda i energia jest wprowadzona przez kształty i kolory. A jakie kolory?

Wszystko co ma swoje odzwierciedlenie w głębokich kolorach kamieni szlachetnych, plaży i toni morskiej. Paleta barw jest bardzo zróżnicowana co daje niesamowitą przestrzeń dla kreatywności.

WZORY NA TAPECIE

Geometryczne wzory w postaci koniczyny marokańskiej czy bardzie abstrakcyjne rozwiązania wprowadzą do wnętrza namiastkę modnych ostatnio wnętrz w stylu boho. Nie należy się bać łączenia powtarzania wzorów na tekstylaich w nawiązaniu do tych zastosowanych na tapecie.Tagi:

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709