Fototapety Dla dzieci

Urządzenie pokoju dziecięcego to często trudne zadanie. Nalezienie odpowiednich barw i wzorów, mających pozytywny wpływ na dziecko, a jednocześnie sprostanie gustom własnym i dziecka to nie lada wyzwanie dla rodzica. Fototapety dziecięce to często rozwiązanie, które spełnia wszystkie warunki dobrej okładziny do pokoju malucha.


Fototapety dla dzieci to rozwiązanie kuszące pod względem estetycznym. Wielobarwne grafiki, realne krajobrazy czy też postaci ze świata bajek to tylko część bogatej oferty. Dzisiaj fototapety dla dzieci to również rozwiązanie praktyczne. Trwałość materiałów sprawia, że konieczność wymiany okładziny następuje zwykle dopiero wtedy, gdy maluch dorasta i jego poczucie estetyki ulega zmianie. W kategorii fototapety dziecięce znajduje się zresztą również wiele propozycji dla nastolatków. Znajdą tu coś dla siebie fascynaci sportu, muzyki, jak i sztuki.

Porady na temat: Fototapety Dla dzieci

Rośliny i kwiaty są naturalnym sposobem na rozświetlenie i upiększenie otaczającego nas świata. Tapety ścienne wprowadzają rozkosz, kryjącą się za światem natury, do domowej i biurowej przestrzeni. Klasyczne tapety w odcieniach zieleni i szarości wpływa kojąco i przyczynia się do wytworzenia spokojnej atmosfery.

Akcent położony na ścianę to wielka rzecz. Wychodzi spoza ram dekoracji i staje się osobistym wyznaniem tego kim jesteś i jakie masz upodobania. Odzwierciedla twój styl i poczucie estetyki. Niestandardowe pomysły na aranżacje ścinane dają duże pole do popisu. Szeroki wybór ułatwia odnalezienie akcentu, który pomoże ci dopasować styl tapety do ciebie i twojego gustu.

Tapeta dziecięca może być nie tylko zabawna czy ładna, ale może też służyć do personalizowania pokoju dziecka i pobudzania jego kreatywności. W tym artykule chcemy przedstawić sposoby na dopasowanie idealnej tapety.

Pokój pierwszoklasisty to tak naprawdę wielofunkcyjne pomieszczenie, któro powinno pełnić rolę bawialni, sypialni i pracowni. Przed rozpoczęciem roku szkolnego większość rodziców stoi przed dylematem jak niedrogo urządzić pokój dziecka, nie tracąc przy tym na atrakcyjności i funkcjonalności wnętrza. Pokój, który do tej pory był miejscem szalonych zabaw, zwariowanych pomysłów oraz przechowalnią niezliczonej ilości zabawek, od teraz musi nieco spoważnieć.

Fototapety dla dzieci, dziecięce


Przeważnie pokój dziecięcy jest najbardziej kolorowym i nietuzinkowym pomieszczeniem w mieszkaniu. Dzieci uwielbiają kolory, które zresztą mają pozytywny wpływ na ich rozwój. Warto stosować niebanalne rozwiązania w pokojach dziecięcych, a do takich z pewnością należą fototapety dziecięce. Dlaczego sprawdzają się one w pokoju malucha? Jak wybrać odpowiednią fototapetę i jaki jest dzisiaj wybór?


Jakie fototapety dla dzieci?

Wybierając odpowiednie ozdoby ścienne do pokoju dziecięcego, trzeba brać pod uwagę przede wszystkim takie czynniki, jak gust dziecka, a także jego dobre samopoczucie oraz rozwój emocjonalny. Przed wyborem danego modelu warto skonsultować go z dzieckiem. Pamiętajmy, że to ono mieszka w danym pomieszczeniu i warto, aby czuło się w danej przestrzeni dobrze. Jeżeli wśród jego największych zainteresowań znajdują się np. samochody, warto rozważyć instalację naszej tapety „Szybkość i dynamika – formuła 1”. Jeżeli natomiast Twoja pociecha pragnie zostać w przyszłości słynnym piłkarzem, spraw jej fototapetę z motywem piłkarskim. Fototapety piłka nożna również znajdziesz w naszym asortymencie.

Dzieci najlepiej czują się w ciepłych wnętrach pełnych kolorów. Nie ma wątpliwości, że są to również optymalne warunki dla ich rozwoju emocjonalnego. Nie od dziś wiadomo, że barwy odgrywają w tej kwestii niezwykle istotną rolę. Dlatego też dobrym rozwiązaniem w przypadku pokojów dziecięcych są fototapety graffiti. Sprawdzą się one również w pokoju nastolatka, który dostrzeże w nich z pewnością sztukę. Należy jednak pamiętać, aby fototapety graffiti w pokojach dziecięcych były utrzymywane w wyrazistych, jednak spokojnych kolorach. Bardziej agresywne barwy jak czerwień czy czerń sprawdzą się w przypadku starszych dzieci, u młodszych bowiem mogłyby negatywnie wpłynąć na ich rozwój emocjonalny. Dobry wpływ na dzieci zdają się mieć fototapety z motywem piłki nożnej, gdyż w dużej części są one wykonane w łagodnym, zielonym kolorze.


Fototapety dla dzieci – dlaczego to dobry pomysł?

Rozmaite fototapety dla dzieci, takie jak fototapety graffiti, te z motywami sportowymi, ale również ze zwierzętami, postaciami i motywami z bajek oraz wiele wiele innych to doskonały pomysł na zapełnienie ścian w pokoju dziecięcym. Dlaczego wybór fototapety jest tak trafnym rozwiązaniem?

Powyżej wskazano już na kwestie związane choćby z rozwojem dziecka, które powinno mieć jak najwięcej kontaktu z kolorami. Jednak to nie wszystkie pozytywne strony wyboru fototapety dziecięcej. Od najmłodszych lat mając kontakt z ciekawymi grafikami, dzieci nabierają doskonałego poczucia estetyki. Ponadto, często dzieci wykorzystują fototapety do zabawy. Postaci z bajek widniejące na ścianach stają się ich kompanami. Natomiast fototapety graffiti stają się nieodłączną częścią wirtualnych przestrzeni, które wyobraża sobie maluch podczas zabawy. Można zatem śmiało stwierdzić, iż fototapety dziecięce pomagają również w rozwoju wyobraźni.

Niektórzy rodzice martwią się, iż dzieci z pewnością szybko zniszczą fototapetę, zwłaszcza, jeśli będą ją wykorzystywały do zabawy. Zdecydowanie są to obawy na wyrost, gdyż fototapety dla dzieci wykonane na papierze flizelinowym nie przyjmują zbyt łatwo zanieczyszczeń, poza tym można je bardzo prosto i skutecznie doczyścić. Ponadto, wykazują się one odpornością na roztarganie.

Masz pytania?

Potrzebujesz porady?

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń: 609-090-709